Chińska sztuka czytania z twarzy Mian Xiang

14 maja 2015 admin Analiza i diagnostykaWarto wiedzieć

Face-Reading

Wiekowa tradycja interpretowania rysów twarzy po dziś dzień odgrywa poważną rolę w dalekowschodniej medycynie. Interpretacja wyglądu twarzy nie zastępuje innych metod diagnostycznych, lecz uzupełnia je. Inną zaletą Mian Xiang jest pobudzenie naszej czujności i poświęcanie większej uwagi naszemu własnemu ciału. W końcu każdy człowiek sam odpowiada za swe fizyczne i duchowe samopoczucie, więc odczytując określone sygnały będzie w stanie świadomie dążyć do ich poprawy.

Według chińskiej sztuki czytania  z twarzy Mian Xiang, na naszą uwagę zasługuje nie tylko kształt twarzy i obraz poszczególnych jej elementów, ale również występowanie wrodzonych znamion oraz plam, tzw. „wątrobowych”. Plamki wątrobowe, połyskujące bardzo delikatną, jasną czerwienią, uchodzą za oznakę szczęścia, niezależnie od ich umiejscowienia. Z kolei zdecydowanie ciemniejszym plamkom należy zawsze przyjrzeć się dokładniej, mogą być bowiem zwiastunami różnym zmian i zawirowań. Taka interpretacja jest trafna zwłaszcza wtedy, gdy nieoczekiwanie zmienia się ich wielkość lub barwa. Jest to oczywiście również znak, ze znamię należy przebadać.

Wykrój ust i kształt warg

usta

Chińska medycyna wychodzi z założenia, że z wyglądu ust i ich bezpośredniej okolicy wyciągnąć można wnioski dotyczące stanu naszych narządów trawiennych. Usta nazywane są również organem rozkoszy: objawiają bowiem wskazówki na temat stanu uczuć.

Dawne przekazy głoszą: jeśli matka w okresie ciąży spożywała znacznie więcej białka niż węglowodanów, to dziecko będzie miało duże usta. Jest to teza oparta na obserwacjach, w zasadzie niemożliwa do udowodnienia, jednak Chińczycy twierdzą, że sprawdza się w praktyce; przynajmniej w większości wypadków.

Istotne są też właściwości kącików ust, informują bowiem o stanie trzustki. Zgodnie ze starochińską zasadą nieustannie wilgotne kąciki ust wskazują na zaburzenia w postaci nadczynności lub niedoczynności tego organu.

Wrodzone znamiona w bezpośrednim sąsiedztwie ust świadczą o zmysłowości i wybujałych potrzebach erotycznych. Charakterystyczne, że (w dawniejszych czasach) niektóre aktorki – boginie seksu domalowywały sobie pieprzyk w okolicy ust, by nadać twarzy erotyczne tchnienie. Jednak znamię w okolicy ust to nie tylko seks, również w innych sferach życia człowiek nim obdarzony nie powinien uskarżać się na monotonię i nudę. Znamiona na dolnej szczęce (żuchwie) obiecują późne szczęście pojawiające się po sześćdziesiątce. Pod warunkiem, że to znamię nie znajduje się dokładnie na czubku brody, takowe zapowiada bowiem samotną starość.

Przy nagłym pojawianiu się, bądź znikaniu, przebarwień w tej okolicy, należy liczyć się z gwałtownymi zmianami w życiu – na równi z dobrymi, jak i ze złymi. Należy przy tym wyraźnie zaakcentować, że interpretacje przebarwień tego rodzaju, uchodzących niekiedy za interesujące uzupełnienie urody, nie doczekały się jak dotąd żadnych naukowych potwierdzeń.

język4

Do strefy ust zaliczany jest też język. Przy stawianiu lekarskiej diagnozy czynnikiem decydującym jest jego barwa. Pierwszym życzeniem przeprowadzającego badanie lekarza, również zachodniego, jest z reguły: proszę pokazać język. Ciemnoczerwone zabarwienie może wskazywać na stany zapalne lub inne zaburzenia traktu pokarmowego. Zakłada się, że połyskliwy, białawy nalot świadczy o zaburzeniach krążenia, choć niekiedy jego obecność wynika z nadwyrężenia aparatu trawiennego. Z kolei żółtawy język wiąże się ze stanami zapalnymi w obrębie dróg żółciowych, spowodowanymi najczęściej niedoborem żółci. Przy zabarwieniu niebiesko – fioletowym podejrzewa się, że pacjent spożywa za dużo cukru i słodyczy, choć możliwe jest też, że zażywa zbyt dużo leków.

Brwi i oczy

brown-eyes

Jak już wcześniej wspomniano, wygląd brwi pozwala wnioskować na temat stanu nerek. W Chinach mówi się- nerka to bierna energia ciała. Brwi mogą jednak również zdradzić, które z rodziców miało większy wpływ na dziedziczne skłonności badanego człowieka. Jeśli dziecko więcej cech dziedziczy po ojcu, to z reguły lewa brew jest gęstsza i szersza od prawej. Przy zdominowaniu cechami matki gęstsza i szersza jest prawa brew.

Klasycznym powiedzeniem mian xiang jest: im dłuższe brwi, tym dłuższe życie. Krótkimi brwiami również nie należy się specjalnie martwić. Krótkie, ale za to bardzo gęste, brwi starzy mistrzowie xiang mien interpretują jako oznakę zapowiadającą doskonały stan zdrowia, aktywność i odporność na choroby.

Przy włosach wyrastających również pomiędzy brwiami, mówi się o podatności na zaburzenia wątroby, nerek, śledziony lub trzustki. Podatność na choroby tych narządów potęgowana jest nadmierną konsumpcją pokarmów pochodzenia zwierzęcego, łącznie z produktami mlecznymi oraz spożywaniem zbyt tłustych potraw.

Istotne informacje o ogólnym stanie zdrowia kryją się w zabarwieniu bliższych i dalszych okolic oka. Należy przy tym wziąć pod uwagę, że barwa ta może zmieniać się codziennie w takim samym stopniu, w jakim codziennie może zmieniać się fizyczny stan człowieka. Ciemno podkrążone oczy utożsamia się również w Europie ze stanem fizycznego wyczerpania lub silnego znużenia. W chińskiej medycynie bierze się pod uwagę również inne możliwe przyczyny: spożywanie za dużej ilości soli, bądź znaczną przewagę pokarmów suszonych i prażonych.

Czerwono podkrążone oczy mogą świadczyć o przeciążeniu krążenia, spowodowanym najczęściej napięciami nerwowymi. Osoby o czerwono podkrążonych oczach bardzo często skarżą się na chronicznie zziębnięte stopy i dłonie, co również jest oznaką zaburzeń krążenia. U kobiet czerwone obwódki wokół oczu mogą też świadczyć o bolesnej menstruacji. Jak już wspomniano, wszystkie powyższe informacje wywodzą się z tradycyjnych, chińskich przekazów.

Znamię na wysokości brwi zdradza nam człowieka o usposobieniu raczej marzycielskim, w wielu wypadkach skłonnym też do melancholii. Mimo zupełnie przyzwoitej kariery zawodowej i ustabilizowanego życia osobistego odnaleźć szczęście będzie mu bardzo trudno. Gdy znamię znajduje się dokładnie między brwiami, to człowiekowi takiemu przypisuje się wielką mądrość oraz wybitne zdolności ponadzmysłowe.

Plamki wątrobowe na wysokości oczu, lub tuż poniżej, świadczą o refleksyjnym, myślicielskim nastawieniu do życia. Osoba taka potrafi całkowicie zatopić się w sobie, tracąc w skrajnych wypadkach poczucie rzeczywistości.

czoło

Czoło

Wrodzone znamiona na czole wskazują na przykład na wczesną dojrzałość umysłową i duży potencjał intelektualny. Znamiona pojawiające się bezpośrednio pod nasadą włosów powinny tylko cieszyć; mian xiang głosi, że świadczą o dobrobycie. Tylko i wyłącznie plamki wątrobowe pojawiające się bezpośrednio na skroniach są jeszcze korzystniejszym prognostykiem.

Uszy

ucho

Znamiona znajdujące się w górnej części wewnętrznej małżowiny usznej świadczyć mają o nieprzeciętnym utalentowaniu, oraz zwiastować długie życie. Chińczycy twierdzą też, że znamię znajdujące się na nosie, jest ewidentną oznaką szczęścia i materialnego powodzenia. Nagłe bogactwo może jednak wywołać zawiść bliźnich, mącącą skutecznie poczucie szczęścia i bezpieczeństwa. Dotyczy to szczególnie znamienia znajdującego się dokładnie na czubku nosa, w takiej sytuacji dobrobyt jest stale zagrożony.

Źródła:
http://www.psychologiawygladu.pl/2014/06/sztuka-czytania-z-twarzy-mian-xiang-i.html
http://www.psychologiawygladu.pl/2014/06/znamiona-na-twarzy-i-ich-znaczenie.html

analizadiagnostykaz twarzy

Comments are currently closed.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/