Juva Flex – na wątrobę

17 maja 2015 admin Kompozycje olejków terapeutycznej jakości

juva_flex

Pojemność: 15 ml

Wątroba to ogramne labolatorium. Mówi się, że odpowiada za ponad 5000 funkcji ludzkiego organizmu. Jest odpowiedzialna za reprodukcję i wytwarzanie większości naszych czerwonych ciałek krwi. Wątroba to wielki organ filtrujący, filtruje trucizny i zanieczyszczenia z naszego organizmu, dlatego tak ważne jest oczyszczanie wątroby i uwalnianie jej od niepotrzebnych resztek. Jedną z oznak, że nasza wątroba jest zanieczyszczona jest skóra z plamami, trądzik, odbarwienie skóry, zmiany w kolorze pigmentu lub inne tego rodzaju przypadłości.

Juva Flex™ – kompozycja olejków, które badane były ze względu na właściwości wspomagające pracę wątroby i procesu trawienia. Oczyszczając wątrobę pozbywasz się z niej toksyn co pozwala uwolnić się od uzależnienia od nikotyny, kofeiny, cukru, czekolady itp. Doskonale wypada w połączeniu z „Juva Tone”, tabletkami i mieszanką „Di Tone”

SKŁAD:

  • Koper gorzki / Fennel (Foeniculum vulgare): jest przeciwpasożytniczy, antyseptyczny, przeciwskurczowy, antytoksyczny, moczopędny, wykrztuśny. Koper był używany przez tysiące lat jako środek na ukąszenia węży, aby zagłuszyć ból z powodu głodu, wzmocnić żeński układ rozrodczy, na ból ucha, problemy z oczami, ukąszenia owadów, dolegliwości nerek, infekcje płuc i aby usunąć robaki. We francuskiej medycynie olejek ten był używany przy zapaleniu pęcherza moczowego, powolnym trawieniu, wzdęciu, artretyzmie, pasożytach wewnętrznych, skórczach, zwiększeniu laktacji, problemach w czasie menopauzy, wymiotach. Olejek fennel może być użyty w przypadku kolki, stymulowaniu układu krwionośnego, zaparciach, trawieniu, wyrównuje poziom hormonów, kamieni w nerkach, mdłości, nadwagi, wspomaga funkcje trzustki. Olejek ten wspomaga układ trawienny i hormonalny.
  • Geranium (Pelargonium graveolens): jest używane od wieków w celu pobudzania procesu samooczyszczania się wątroby, regenerowania uszkodzonych tkanek i nerwów. Olejek geraniowy ma działanie antydepresyjne i antyseptyczne oraz właściwości ściągające i hemostatyczne, to znaczy powstrzymujące krwawienia, może więc być bardzo pomocny w leczeniu wszelkich zranień (ułatwia gojenie). Stosuje się go również do pielęgnacji skóry z powodu pięknego zapachu, właściwości ściągających i antyseptycznych oraz ze względu na zdolność regulowania poziomu łoju produkowanego przez skórę. Olejek geraniowy stymuluje pracę kory nadnerczy. Jest bardzo skuteczny w leczeniu dolegliwości związanych z menopauzą i innymi stanami wynikającymi z zachwiania równowagi hormonalnej w organizmie, przynosi też ulgę w stanach napięć przedmenstrualnych. Olejek geraniowy stymuluje pracę układu limfatycznego, jego działanie odwadniające jest efektem tonizującego wpływu olejku na nerki i wątrobę równocześnie. Używany jest w leczeniu żółtaczki, kamieni nerkowych i najróżniejszych infekcji dróg moczowych. Jest także dobrym antyseptykiem do pielęgnacji jamy ustnej, leczenia bólu gardła, owrzodzeń i infekcji dziąseł. Olejek geraniowy jest cennym środkiem antydepresyjnym. W starożytności uważano olejek geraniowy za silny środek leczniczy, który leczy złamania, a nawet nowotwory.
  • Rosmaryn / Rosemary (Rosmarinus officinalis CT 1,8 cineol): pobudza prawidłowe funkcjonowanie wątroby oraz pomaga w pobudzaniu organizmu do walki z marskością wątroby. Do dzisiejszych czasów francuskie szpitale używały rozmarynu do dezynfekcji powietrza dopóki nachalna działalność koncernów farmaceutycznych nie zastąpiła go szkodliwymi, droższymi i prawie już nie działającymi antybiotykami… Olejek chroni wątrobę, jest antyguzowy, antynowotworowy, antyrakowy, antygrzybiczy, antybakteryjny, antypasożytniczy, wzmacnia jasność i czystość umysłu oraz polepsza zdolność koncentracji. Zastosowanie: choroby infekcyjne, zakaźne, kondycja wątroby, zapalenie wątroby, zapalenie gardła, płuc, utrata włosów, osłabienie pamięci, choroba Alzhaimera. Wpływ zapachu: pomaga pokonać umysłowe zmęczenie wprowadzając i wzmacniając czystość umysłu i skupienie. Badacze z Uniwersytetu Miami odkryli, że inhalując olejek z rozmarynu wzmacniamy gotowość i łatwość pozbywania się lęku i poczucia zagrożenia oraz wzmacniamy pamięć, zdolności analityczne oraz psychiczne naszego umysłu.
  • Rumianek Rzymski / Roman chamomile (Chamaemelum nobile): jest przeciwzapalny, przeciwpasożytniczy, przeciwskurczowy, uspokajający, rozluźniający, odtruwa wątrobę i krew. Rumianek neutralizuje uczulenia i zwiększa zdolność skóry do regeneracji. Oczyszcza krew, a także pomaga wątrobie w wydzielaniu i usuwaniu trucizn. Olejek ten może pomóc kiedy mamy alergie, siniaki, zadrapania, depresję, bezsenność, napięcie mięśni i nerwów (uspokaja i przynosi ukojenie nerwom), zespół niespokojnych nóg, trądzik, czyraki, zapalenie skóry, wysypkę i wrażliwą skórę. Jest wystarczająco delikatny dla dzieci i niemowląt. Przez wieki mamy używały rumianku do uspokajania płaczących dzieci, łagodzenia infekcji ucha i gorączki, przy bólach brzucha, kolce, a nawet bólu zęba czy ząbkowaniu. Roman Chamomile ma wpływ na równowagę emocjonalną, system nerwowy i skórę. Jego zapach ma wpływ uspokajający i rozluźniający, może więc być używany do zwalczania depresji, bezsenności i stresu. Eliminuje negatywne skutki niepokoju, poirytowania i nerwowości. Może rozproszyć złość, ustabilizować emocje i pomóc uwolnić emocje związane z przeszłością. Może być też użyty do uspokojenia i oczyszczenia umysłu, stwarzając atmosferę pokoju i cierpliwości.
  • Wrotycz niebieski / Blue tansy (Tanacetum annuum): pomaga w oczyszczaniu wątroby i wpływa łagodząco na system limfatyczny, emocjonalnie zwalcza złość i negatywne emocje. Wrotycz zawiera bardzo dużo substancji przeciwzapalnych, silnie odkażających (przeciwroztoczowych, przeciwrobaczych, przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych, przeciwgrzybiczych), przeciwalergicznych (przeciwwysiękowych, przeciwhistaminowych), przeciwbólowych (inhibitory synetetazy prostaglandyn), uspokajających, przeciwderpesyjnych, rozkurczowych, żółciopędnych, żółciotwórczych, regulujących przemianę materii, odtruwających.
  • Kocanka Włoska / Helichrysum (Helichrysum italicum): ma działanie przeciwkrzepliwe, znieczulające, rozpuszczające skrzepy krwi, rozpuszczające śluz, wykrztuśne, przeciwskurczowe, pobudza wątrobę, redukuje tkankę bliznowatą i odbarwienia skóry. Wyrównuje ciśnienie krwi, posiada związki chelatujące i wydala z organizmu toksyny, reguluje poziom cholesterolu. Helicrysum był badany przez Europejskich naukowców z powodu właściwości regenerowania tkanek i nerwów, poprawiania krążenia i stanu skóry. Zmniejsza krzepliwość krwi zapobiegając zapaleniom żył i zawałom. Wskazania: krwiak (opuchlizna lub wypełniony krwią guz), krwawienie, stwardnienie tętnic, miażdżyca tętnic, nadciśnienie tętnicze, zastoinowa niewydolność serca, arytmia serca, zakrzepica, zator, zaburzenia pracy wątroby, zapalenie żyły, rwa kulszowa, infekcja zatok, i zmiany chorobowe skóry (egzema, zapalenie skóry, łuszczyca). Olejek ten pomaga przy zaburzeniach krążenia krwi, utracie słuchu, ostrym (przenikliwym) bólu, zaburzeniach oddechowych, tkance bliznowatej i żylakach. Może regenerować tkanki, przywracać utracone połączenia nerwowe bądź tworzyć nowe jeśli organizm na wskutek błędów DNA nie wytworzył ich, odtruwać i stymulować funkcje komórek wątroby. Potrafi rozcieńczać krew, zapobiega zakrzepom, zmniejsza ryzyko udarów i zawałów, usuwa płytki ze ścianek żył i tętnic oraz płytkę nazębną. Pomaga w uwalnianiu się od uczucia złości wprowadzając poczucie wybaczenia.
  • Olej bazowy: olej z ziarna sezamowego

SPOSÓB UŻYCIA:

Bardzo dobrym sposobem zastosowania tej mieszanki jest kompres na wątrobę. Można nałożyć pięć do sześciu kropli na okolicę wątroby i przykryć gorącym ręcznikiem. Zwiększyć efekt działania można również używając butelki z gorącą wodą lub elektrycznego ogrzewacza na gorący ręcznik, ale należy zawsze owinąć elektryczne urządzenie suchym ręcznikiem zanim położymy je na mokrym ręczniku. Utrzyma to temperaturę dłużej i efekt będzie też przedłużony. Bardzo krzystne jest użycie kompresu razem z nałożeniem olejku na punkty VitaFlex na stopach lub wzdłuż kręgosłupa. Można to robić codziennie przez 7 do 10 dni, potem powtórzyć znowu tak długo jak chcemy. Najlepiej jest odpoczywać przez dwa dni po stosowaniu olejku bez przerwy przez 10 dni.

Uwagi:

  • W okresie ciąży, przyjmowania leków, zanim użyjesz olejku skontaktuj się z lekarzem.
  • Rozcieńczyć przed użyciem na miejsca wrażliwe, takie jak twarz, szyja, itp.
  • Należy unikać stosowania u niemowląt i małych dzieci.

Uwaga:
Osoby przewlekle chore, kobiety w ciąży – jak zawsze skonsultujcie się z lekarzem przed użyciem olejków eterycznych.

aromaterapiaolejki eteryczneukład pokarmowyyoung living

Comments are currently closed.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/