Lemon – cytryna

2 maja 2015 admin Olejki eteryczne terapeutycznej jakości

lemon

LEMON (CITRUS LIMON)
Pojemność: 15 ml
Rodzina Botaniczna: Rutaceae (citrus).
Punkt wrzenia: 109 F.
Oryginalne Miejsca Upraw: Kalifornia, Włochy
Metoda Ekstrakcji: Wyciskany na zimno ze skórek. Potrzeba 3 000 cytryn na 1 kg olejku.
Chemiczne Składniki: Monoterpeny – Limoneny (54-72%), Sesquiterpeny, Aldehydy, Coumaryny, Furocomauryny, zawieraja Flavonoidy, Karotenoidy, Steroidy.

DZIAŁANIE: anty infekcyjny, odkażający, antybakteryjny (niszczy zarodniki, przetrwalniki), antyseptyczny, antywirusowy. Polepsza mikrokrążenie. Pobudza tworzenie białych ciałek krwi. Wyraźnie polepsza działanie systemu immunologicznego.

TRADYCYJNE SPOSOBY UŻYCIA: Cytrynowy olejek jako antyinfekcyjny, posiadający silne właściwości był przedmiotem obszernego studium jego wpływu na system obronny organizmu. Postępując zgodnie z założonym planem dr medycyny Jean Valnet rozpylał ekstrakt cytrynowego olejku w pomieszczeniu i bakterie meningococcus ginęły w ciągu 15 min, bakcyle pałeczki duru brzusznego (tyfus) w godzinę, Staphylococus aureus – gronkowiec złocisty w 2 godziny, bakterie powodujące zapalenie płuc w ciągu 3 godzin. Rozpuszcza kamienie żółciowe. Nawet 0,2 % roztwór olejku potrafi zabić bakterie dyfterytu (błonicy) w 20 min i obezwładnić bakterie gruźlicy. Olejek Cytrynowy był szeroko stosowany do oczyszczania i pielęgnacji skóry jak również do redukowania zmarszczek i fałd skórnych oraz pryszczy.

ZALECENIA: anemia, astma, opryszczki, liszaje, brodawki (kurzajki), kaszaki, grudkowate zmiany na skórze, krwawienia, infekcje gardła, infekcje moczowodu (pęcherza) i żylaki.

INNE ZASTOSOWANIA: ma dobroczynny wpływ na osoby niespokojne z poczuciem lęku i trwogi, na regulację ciśnienia, problemy żołądkowo-trawienne, infekcje systemu oddechowego oraz bolące gardło. Pomaga i wspiera formowanie leukocytów, polepsza pamięć, wzmacnia paznokcie, oczyszcza skórę i wprowadza poczucie sukcesu i powodzenia. Efekty antydepresyjnego działania olejku z cytryny zostały zaprezentowane w badaniach Komori w 1995r. Może również pomoc nadać blasku wybladłej, nieciekawej cerze poprzez usunięcie z niej martwych komórek skóry. Służy jako skuteczny odstraszasz owadów i dobrze usuwa plamy z gumy kleju, bejcy, smaru i tłuszczy.

lemon_tło

SPOSÓB UZYCIA: Dyfuzujemy (do 1h 3 razy dziennie) lub dajemy kilka kropli do atomizera i rozpylamy sterylizując powietrze oraz napełniamy je aromatycznym zapachem. Inhalujemy w połączeniu z solą fizjologiczną przez nebulizator. Dodajemy 2 krople do wody oczyszczając ją i polepszając jej wibracje. Łączymy z 2 kroplami peppermint wprowadzając odświeżającą, orzeźwiającą aktywność. Dodajemy do jedzenia i wody jako uzupełnienie diety (suplementacja) oraz dla poprawienia smaku i aromatu. Po rozcieńczeniu w dobrej jakości oleju spożywczym (np. oliwie z oliwek extra virgin) nakładamy miejscowo na skórę.

WPŁYW AROMATU: Wprowadza zarówno czystość idei i celu oraz zdrowia oczyszczając fizyczną energię i uzdrawiając. Zapach jest orzeźwiający, aktywujący i rozgrzewający.

Uwagi: Olejek cytrynowy jest bardzo fotoaktywny (wrażliwy na światło) tak więc należy unikać smarowania skóry i bezpośredniego wystawiania jej na oddziaływanie promieni słońca czy UV przez 72 godziny po aplikacji.

OLEJKI TOWARZYSZĄCE: Chamomile, Eucalyptus, Fennel, Frankincense, Geranium, Juniper, Pepermimt, Sandalwood i Ylang Ylang.

MOZNA GO ZNALEŻĆ W BARDZO WIELU KOMPOZYCJACH OLEJKÓW, SRODKÓW DO OSOBISTEJ PIELĘGNACJI ORAZ DODATKACH ŻYWIENIOWYCH. JEST NIEZWYKLE UNIWERSALNY.

Uwaga:
Osoby przewlekle chore, kobiety w ciąży – jak zawsze skonsultujcie się z lekarzem przed użyciem olejków eterycznych.

aromaterapiaodpornośćolejki eteryczneyoung living

Comments are currently closed.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/