„Lustereczko powiedz przecie…”

5 maja 2015 admin Recall HealingWarto wiedzieć

mirror

Spotykając się z ludźmi, pomagając im dotrzeć do konfliktów, które wywołały choroby lub szkodliwe zachowania, nabieram coraz większej pewności, że nasze ciała (pod wpływem impulsu pochodzącego z automatycznego mózgu) przemawiają do nas poprzez konkretną dolegliwość, abyśmy stali się bardziej świadomi szkodliwego sposobu myślenia. Mimo tego, że proces myślenia w ten określony sposób przebiega nieświadomie, szkodzi całej naszej istocie. Należy zatem doprowadzić do uświadomienia go sobie. Choroba zaś pojawia się tylko po to, aby uzmysłowić nam, że najwyższy czas zmienić swoje destrukcyjne podejście. Natomiast fakt, że choroba pojawia się w konkretnym obszarze naszego ciała, jest podpowiedzią, gdzie mamy szukać rozwiązania.

Ścisła korelacja pomiędzy konfliktami (a raczej związanym z nim cierpieniem), a chorującym organem, pozwala nam zawęzić zakres poszukiwań dookreślonego aspektu znaczeniowego. Zauważ, że w takim rozumieniu, to nie w ciele fizycznym leży prawdziwa przyczyna choroby. Ono jest jedynie odbiciem tego, co dzieje się wewnątrz nas, na innych poziomach niż fizyczny. Chore ciało jest organizmem, który szuka równowagi i podpowiada nam, gdzie mamy szukać. Zwraca Twoją uwagę na aspekt, którym powinieneś się zająć, aby przywrócić go, do jego naturalnego stanu, jakim jest zdrowie.

man

Często się zdarza, że zdania towarzyszące naszemu dzieciństwu, które słyszeliśmy wielokrotnie i uwierzyliśmy w nie, stają się programem dla choroby lub zachowania, które nam obecnie doskwiera. Np.: „ciesz się tym, co masz” może zaprogramować Twoje poczucie winy, gdy postępujesz wbrew niemu. Jednocześnie odebrane jest Ci prawo do wyrażania własnych potrzeb, a to może spowodować zahamowania w sięganiu po „nowe” oraz brak pewności siebie. Zdania „nie jesteśmy tutaj dla zabawy”, „życie, to ciężka praca” mogą skutkować pracoholizmem, nieumiejętnością relaksowania się. Często są to osoby, które mają wewnętrzny imperatyw, aby bez ustanku się krzątać, coś robić, aby zasłużyć na uwagę, miłość, szacunek. W przeciwnym razie odczuwają poczucie winy i spadek własnej wartości. Zdania, typu: „bądź grzeczna i idź posprzątaj”, „bądź dobrą dziewczynką” są uwarunkowaniem miłości. Czujemy, że nie zasługujemy na miłość, gdy nie zaspokajamy cudzych oczekiwań.

eye

Jeśli w Twoim życiu coś nie funkcjonuje tak, jakbyś sobie tego życzył, jeżeli powielasz pewien schemat zachowania, który Cię nie zadowala, a nie potrafisz go zmienić, przypomnij sobie jaki rodzaj „mantry” słyszałeś w dzieciństwie. Już czas zamienić ją na taką, która będzie dla Ciebie wspierająca, bardziej użyteczna, pomoże Ci zachować zdrowie i wewnętrzną równowagę. Chcę tylko jeszcze zwrócić Twoją uwagę na fakt, że same w sobie podobne zdania nie są negatywne. Z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że nasi rodzice czy inni bliscy wypowiadali je z intencją nauczenia nas pożądanych zachowań, umiejętności życia społecznego itp. Chodzi raczej o znaczenie, jakie Ty im przypisałeś i uogólnienia jakie przy ich pomocy poczyniłeś.

recall healinguzdrawianie

Comments are currently closed.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/