Brain Power – zwiększ moc swojego mózgu

19 maja 2015 admin Kompozycje olejków terapeutycznej jakości

brain_powerPojemność: 5 ml

Olejek eteryczny Brain Power™ – wprowadza głęboką koncentrację i kanalizuje, przemienia psychiczną energię w energię mentalną. Zwiększa także potencjał, moc i czystość umysłu, a używany dłużej spowalnia, a nawet cofa proces starzenia! Wiele z olejków tej kompozycji zawiera wysoki poziom półtoraterpenów – substancji, które zwielokrotniają aktywność szyszynki, przysadki mózgowej oraz gruczołu podwzgórza, co skutkuje zwiększeniem wytwarzania hormonu wzrostu i melatoniny. Badania pokazują, że półtoraterpeny grają też dużą rolę w rozpuszczaniu produktów ropopochodnych, które zatykają (czopują) ściany receptorów w pobliżu szyszynki, przysadki mózgowej i podwzgórza. Pomaga to zwiększyć przyswajalność i ilość tlenu właśnie w tych rejonach. Zwiększana ilość tlenu wokół szyszynki, przysadki mózgowej i podwzgórza, stymuluje do większych możliwości umysłowych i redukcji symptomów dolegliwości znanej jako „zaćmienie umysłu”, którego ludzie doświadczają głównie przez ropopochodne syntetyki i konserwanty (dodatki E, antybiotyki, sterydy lub parabeny) zawarte w pożywieniu, kosmetykach używanych codziennie (jak żele czy kremy), środkach czystości (w kuchni, pokojach i łazience), a także w bardzo zdradliwych odświeżaczach powietrza. Należy zawsze pamiętać o higienie pracy i wymaganym odpoczynku oraz odpowiednim żywieniu, dotlenianiu i nawadnianiu ciała, w trakcie wysiłku umysłowego.

Olejki eteryczne w tej mieszance wpływają na układ nerwowy i równowagę emocjonalną. Mieszanka Brain Power ma zapach, który podnosi na duchu i energetyzuje nasz umysł. Dyfuzowanie olejku czy inhalacja z dłoni wspomaga w głębokiej koncentracji i skupieniu się w czasie dużego wysiłku umysłowego. Można nakładać go na kark, gardło, pod nos, na miejsca pulsu, na podniebienie za pomocą kciuka, na wewnętrzną część policzków – wewnątrz jamy ustnej i pod język (nakładając kroplę olejku palcem).

brain-20424_640

Olejki składowe:

 • Wonne Kadzidło / Frankincense (Boswellia carteri) – stymuluje limbiczny obszar mózgu, który pobudza, podnosi umysł, pomaga pokonać stres i rozpacz. Jest używane w europejskiej medycynie do zwalczania depresji. Zawiera m.in. półtoraterpeny, które pomagają dotlenić szyszynkę i przysadkę mózgową. Jako jeden ze składników świętego oleju do namaszczania był używany w starożytności do zwiększania zdolności komunikacji ze Stworzycielem. Pomaga osiągnąć pozytywny stosunek do świata. Nieodzowny dla skóry.
 • Drzewo Sandałowe / Sandalwood (Santalum album) – tak jak Frankincense, zawiera dużo półtoraterpenów, związków które zwiększają ilość tlenu w obrębie okładu limbicznego, wokół szyszynki i przysadki mózgowej, tym samym poprawia nasz stosunek do świata. Usuwa depresję i pomaga w procesie usuwać negatywne programowanie w uszkodzonym łańcuchu DNA. Pomaga także nam zaakceptować innych, zmniejszając jednocześnie nasz egocentryzm. Tradycyjnie stosowany w trakcie jogi i czasu skupienia.
 • Melisa / Melissa (Melissa officinalis) – stymuluje limbiczne partie mózgu, centra emocji i pamięci, ma potężne właściwości przeciwwirusowe, ale jest jednocześnie delikatna ze względu na to, że jest rośliną. Ma możliwość pracy nad zwiększeniem delikatnej strony naszego jestestwa. Działa uspokajająco i podnosi na duchu, równoważy emocje. Na poziomie pracy mózgu pomaga usunąć emocjonalne blokady i stymulować pozytywny stosunek do życia.
 • Drzewo Cedru / Cedarwood (Cedrus atlantica) – jest bogaty w półtoraterpeny, które stymulują obszary limbiczne mózgu, centra emocji i pamięci długotrwałej. Olejek ten pobudza szyszynkę, która uwalnia melatoninę, co w rezultacie polepsza myślenie, procesy poznawcze i pamięć. Tradycyjnie był używany przez Indian Ameryki Północnej, aby zwiększyć ich możliwość komunikacji duchowej.
 • Niebieski Cyprys / Blue Cypress (Callitris intratropica) – polepsza krążenie oraz zwiększa przypływ tlenu do mózgu i innych komórek ciała, stymuluje ciało migdałowate, szyszynkę, przysadkę mózgową oraz podwzgórze. Pochodzi z Australii.
 • Lawenda / Lavender (Lavandula angustifolia) – to olejek znany z tego, że działa gdziekolwiek jest potrzebny. Udokumentowano, że polepsza koncentrację i ostrość myślenia. Badacze z uniwersytetu Miami uznali, że inhalacja lawendowego olejku zwiększa fale beta w mózgu, sugestywnie powiększa relaks. Redukuje także depresje i powiększa zdolności poznawcze umysłu. (Diego et al., 1998). A 2001 Osaka Kyoiku University studia uznały, że lawenda redukuje stres, zmęczenie oraz powiększa czujność i żwawość umysłu (Motomura et al., 2001). Ma właściwości przeciwskurczowe i przeciwbólowe. Pomaga przy skręceniach, bólach mięśni, bólach głowy, alergiach i ogólnie złym samopoczuciu.
 • Kocanka Włoska / Helichrysum (Helichrysum italicum) – pomaga oczyścić krew aby poprawić jej krążenie i stymuluje optymalne działanie systemu nerwowego. Zwiększa świadomość i percepcję, co pozwala uzyskać większe skupienie i koncentrację. Jest przeciw nieżytowy w swojej strukturze i naturze. Na poziomie emocjonalnym pomaga uwolnić uczucie złości, które powstrzymuje nas przed wybaczeniem, samorozwojem i posunięciem się naprzód w życiu.

brain_power_2

Jak stosować:

 • dyfuzujemy,
 • inhalujemy bezpośrednio,
 • dajemy 2-4 krople do specjalnej emulsji do kąpieli Bath & Shower Gel Base lub naturalnej mineralnej soli i dodajemy do kąpieli,
 • nakładamy na podeszwy stóp,
 • po rozcieńczeniu olejem bazowym aplikujemy 1 do 2 kropli na tylną stroną szyi, skronie, kark, czy też pod nos,
 • dajemy 1 do 2 kropli na palcu i umieszczamy wewnątrz policzków w ustach (porozcieńczeniu olejem bazowym),
 • dajemy 2 krople na wilgotne ubranie i umieszczamy w suszarce do ubrań,
 • umieszczamy 4-8 krople na bawełnianym krążku np. płatek to zmywania twarzy i umieszczamy go przed wentylatorem lub tam gdzie jest przewiew powietrza.

brain_power_3

Olejki towarzyszące wspierające lub wymienne: Clarity, Envision, RC, Raven.

Uwaga!

 • Możliwe lekkie podrażnienie skóry przy skoncentrowanym olejku – zalecane rozcieńczenie olejem V-6 lub innym olejem bazowym (np. oliwą z oliwek).
 • W okresie ciąży, przyjmowania leków, zanim użyjesz olejku skontaktuj się z lekarzem.
 • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
 • Należy unikać stosowania u niemowląt i małych dzieci.

Uwaga:
Osoby przewlekle chore, kobiety w ciąży – jak zawsze skonsultujcie się z lekarzem przed użyciem olejków eterycznych.

Ta informacja nie ma na celu zastępowania konsultacji medycznej ani leczenia.

aromaterapiamózgolejki eteryczneumysłyoung living


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/