Brain Power – zwiększ moc swojego mózgu

19 maja 2015 admin Kompozycje olejków terapeutycznej jakości

brain_power

Pojemność: 5 ml

Olejek eteryczny Brain Power™ – wprowadza głęboką koncentrację i kanalizuje, przemienia psychiczną energię w energię mentalną. Zwiększa także potencjał, moc i czystość umysłu, a używany dłużej spowalnia, a nawet cofa proces starzenia! Wiele z olejków tej kompozycji zawiera wysoki poziom półtoraterpenów – substancji, które zwielokrotniają aktywność szyszynki, przysadki mózgowej oraz gruczołu podwzgórza, co skutkuje zwiększeniem wytwarzania hormonu wzrostu i melatoniny.

Badania pokazują, że półtoraterpeny grają też dużą rolę w rozpuszczaniu produktów ropopochodnych, które zatykają (czopują) ściany receptorów w pobliżu szyszynki, przysadki mózgowej i podwzgórza. Pomaga to zwiększyć przyswajalność i ilość tlenu właśnie w tych rejonach. Zwiększana ilość tlenu wokół szyszynki, przysadki mózgowej i podwzgórza, stymuluje do większych możliwości umysłowych i redukcji symptomów dolegliwości znanej jako „zaćmienie umysłu”, którego ludzie doświadczają głównie przez ropopochodne syntetyki i konserwanty (dodatki E, antybiotyki, sterydy lub parabeny) zawarte w pożywieniu, kosmetykach używanych codziennie (jak żele czy kremy), środkach czystości (w kuchni, pokojach i łazience), a także w bardzo zdradliwych odświeżaczach powietrza. Należy zawsze pamiętać o higienie pracy i wymaganym odpoczynku oraz odpowiednim żywieniu, dotlenianiu i nawadnianiu ciała, w trakcie wysiłku umysłowego.

Olejki eteryczne w tej mieszance wpływają na układ nerwowy i równowagę emocjonalną. Mieszanka Brain Power ma zapach, który podnosi na duchu i energetyzuje nasz umysł. Dyfuzowanie olejku czy inhalacja z dłoni wspomaga w głębokiej koncentracji i skupieniu się w czasie dużego wysiłku umysłowego. Można nakładać go na kark, gardło, pod nos, na miejsca pulsu, na podniebienie za pomocą kciuka, na wewnętrzną część policzków – wewnątrz jamy ustnej i pod język (nakładając kroplę olejku palcem).

brain-20424_640

Olejki składowe:

 • Wonne Kadzidło / Frankincense (Boswellia carteri) – stymuluje limbiczny obszar mózgu, który pobudza, podnosi umysł, pomaga pokonać stres i rozpacz. Jest używane w europejskiej medycynie do zwalczania depresji. Zawiera m.in. półtoraterpeny, które pomagają dotlenić szyszynkę i przysadkę mózgową. Jako jeden ze składników świętego oleju do namaszczania był używany w starożytności do zwiększania zdolności komunikacji ze Stworzycielem. Pomaga osiągnąć pozytywny stosunek do świata. Nieodzowny dla skóry.
 • Drzewo Sandałowe / Sandalwood (Santalum album) – tak jak Frankincense, zawiera dużo półtoraterpenów, związków które zwiększają ilość tlenu w obrębie okładu limbicznego, wokół szyszynki i przysadki mózgowej, tym samym poprawia nasz stosunek do świata. Usuwa depresję i pomaga w procesie usuwać negatywne programowanie w uszkodzonym łańcuchu DNA. Pomaga także nam zaakceptować innych, zmniejszając jednocześnie nasz egocentryzm. Tradycyjnie stosowany w trakcie jogi i czasu skupienia.
 • Melisa / Melissa (Melissa officinalis) – stymuluje limbiczne partie mózgu, centra emocji i pamięci, ma potężne właściwości przeciwwirusowe, ale jest jednocześnie delikatna ze względu na to, że jest rośliną. Ma możliwość pracy nad zwiększeniem delikatnej strony naszego jestestwa. Działa uspokajająco i podnosi na duchu, równoważy emocje. Na poziomie pracy mózgu pomaga usunąć emocjonalne blokady i stymulować pozytywny stosunek do życia.
 • Drzewo Cedru / Cedarwood (Cedrus atlantica) – jest bogaty w półtoraterpeny, które stymulują obszary limbiczne mózgu, centra emocji i pamięci długotrwałej. Olejek ten pobudza szyszynkę, która uwalnia melatoninę, co w rezultacie polepsza myślenie, procesy poznawcze i pamięć. Tradycyjnie był używany przez Indian Ameryki Północnej, aby zwiększyć ich możliwość komunikacji duchowej.
 • Niebieski Cyprys / Blue Cypress (Callitris intratropica) – polepsza krążenie oraz zwiększa przypływ tlenu do mózgu i innych komórek ciała, stymuluje ciało migdałowate, szyszynkę, przysadkę mózgową oraz podwzgórze. Pochodzi z Australii.
 • Lawenda / Lavender (Lavandula angustifolia) – to olejek znany z tego, że działa gdziekolwiek jest potrzebny. Udokumentowano, że polepsza koncentrację i ostrość myślenia. Badacze z uniwersytetu Miami uznali, że inhalacja lawendowego olejku zwiększa fale beta w mózgu, sugestywnie powiększa relaks. Redukuje także depresje i powiększa zdolności poznawcze umysłu. (Diego et al., 1998). A 2001 Osaka Kyoiku University studia uznały, że lawenda redukuje stres, zmęczenie oraz powiększa czujność i żwawość umysłu (Motomura et al., 2001). Ma właściwości przeciwskurczowe i przeciwbólowe. Pomaga przy skręceniach, bólach mięśni, bólach głowy, alergiach i ogólnie złym samopoczuciu.
 • Kocanka Włoska / Helichrysum (Helichrysum italicum) – pomaga oczyścić krew aby poprawić jej krążenie i stymuluje optymalne działanie systemu nerwowego. Zwiększa świadomość i percepcję, co pozwala uzyskać większe skupienie i koncentrację. Jest przeciw nieżytowy w swojej strukturze i naturze. Na poziomie emocjonalnym pomaga uwolnić uczucie złości, które powstrzymuje nas przed wybaczeniem, samorozwojem i posunięciem się naprzód w życiu.
brain_power_2

Jak stosować:

 • dyfuzujemy,
 • inhalujemy bezpośrednio,
 • dajemy 2-4 krople do specjalnej emulsji do kąpieli Bath & Shower Gel Base lub naturalnej mineralnej soli i dodajemy do kąpieli,
 • nakładamy na podeszwy stóp,
 • po rozcieńczeniu olejem bazowym aplikujemy 1 do 2 kropli na tylną stroną szyi, skronie, kark, czy też pod nos,
 • dajemy 1 do 2 kropli na palcu i umieszczamy wewnątrz policzków w ustach (porozcieńczeniu olejem bazowym),
 • dajemy 2 krople na wilgotne ubranie i umieszczamy w suszarce do ubrań,
 • umieszczamy 4-8 krople na bawełnianym krążku np. płatek to zmywania twarzy i umieszczamy go przed wentylatorem lub tam gdzie jest przewiew powietrza.
brain_power_3

Olejki towarzyszące wspierające lub wymienne: Clarity, Envision, RC, Raven.

Uwaga!

 • Możliwe lekkie podrażnienie skóry przy skoncentrowanym olejku – zalecane rozcieńczenie olejem V-6 lub innym olejem bazowym (np. oliwą z oliwek).
 • W okresie ciąży, przyjmowania leków, zanim użyjesz olejku skontaktuj się z lekarzem.
 • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
 • Należy unikać stosowania u niemowląt i małych dzieci.

Uwaga:
Osoby przewlekle chore, kobiety w ciąży – jak zawsze skonsultujcie się z lekarzem przed użyciem olejków eterycznych.

Ta informacja nie ma na celu zastępowania konsultacji medycznej ani leczenia.

aromaterapiamózgolejki eteryczneumysłyoung living

Comments are currently closed.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/