Clove – goździk

9 czerwca 2015 admin Olejki eteryczne terapeutycznej jakości

clove2

Pojemność: 15 ml

RODZINA BOTANICZNA: Myrtaceae (myrtle).

MIEJSCA UPRAW: Madagaskar, Korzenne Wyspy

METODA EKSTRAKCJI: Parowa destylacja z pączków i łodygi

CHEMICZNE SKŁADNIKI: Octan Eugenolu, B. Caryophyleny, A – Humelene

DZIAŁANIE:
Wysoce zwalczające mikroby, antyseptyczne, przeciwbólowe, znieczulające, bakteriobójcze, wysoce antyutleniające, hemostatyczne, przeciwzapaleniowe, przeciwzakaźne, antynowotworowe, antywirusowe, przeciwgrzybicze, przeciwpasożytnicze, szeroka gama działań przeciwko bakteriom gram-dodatnim i gram-ujemnym, olejek stosowany jako ogólny środek pobudzający. Najsilniejszy na świecie antyutleniacz 10.786.875 punktów na skali O.R.A.C. (1 078 687 [µTE/100g]). Chroni mózg, oczy, serce i broni przed nowotworami!

TRADYCYJNE UŻYCIE:
Mieszkańcy wyspy Ternate byli wolni od wszelkich epidemii do XVI wieku kiedy duńscy najeźdźcy zniszczyli drzewa goździkowe bujnie rozrośnięte na wyspie. Wielu wyspiarzy zmarło wtedy od epidemii przywleczonej z Europy.
Eugenol, podstawowy składnik olejku z goździka był używany w przemyśle dentystycznym do znieczulania dziąseł. Dr Courmont pokazał i dowiódł, że 0,5% roztwór eugenolu z olejku goździkowego wystarcza aby zabić bakcyle gruźlicy (potwierdził to dr Gattefosse w 1990 r.).

goździkowiec

ZASTOSOWANIA:
Choroby infekcyjne, pasożyty jelit, gruźlica, zapalenie dróg oddechowych, bóle, bóle zębów, świerzb, zainfekowane rany, zapalenie okrężnicy, pęcherza moczowego, zakażenia jamy ustnej, żółtaczka zakaźna, wirusowe zapalenie nerwów, stwardnienie rozsiane, rak, choroba Choczkina. Wpływa łagodząco na mięśnie gładkie układu pokarmowego. Substancja czynna goździków: eugenol – to silny antyoksydant niszczący pasożyty jelitowe, bakterie i grzyby.

INNE ZASTOSOWANIA:
Zgodnie z badaniami dr nauk medycznych Jean Valnet, olejek ten przeciwdziała chorobom zakaźnym i leczy artretyzm, bronchit, cholerę, cysty, infekcje zębów, czerwonkę wywołaną przez amebę, biegunkę, gruźlicę, trądzik, omdlenia, zakłócenia funkcji tarczycy, cuchnący oddech, bóle głowy, nadciśnienie, ugryzienia insektów, nudności, zapalenia nerwów, zapalenia skóry, reumatyzm zatoki, raka skóry, chroniczne choroby skóry, zabija bakterie coli, owrzodzenia, obtarcia, pokaleczenia. Szybko uzdrawia ranki ust i skóry, wirusowe zapalenie wątroby, brodawki, kurzajki, choroby limfatyczne. Ekstrakt z goździka neutralizuje włókna azbestu – nie tylko usuwa go z organizmu, ale także azbest skropiony ekstraktem tworzy silny polimer, co zapobiega pyleniu cząstek azbestu (włókien) w powietrzu i nie dostają się one do płuc (odkrycie włoskich naukowców).

cloves-488178_640

SPOSÓB UŻYCIA:
Rozpylamy oraz stosujemy na wybrane punkty smarując je rozcieńczonym olejkiem w V-6 (Enhanced Vegetable Oil Complex) w stosunku 1:4 (1 część olejku z goździka na 4 części oleju bazowego). Dajemy 1 lub 2 krople na szklankę wody i używamy jako płyn do płukania gardła. W czystej postaci możemy smarować dłonie, stopy, dziąsła i zęby. Możemy dodawać do jedzenia lub wody jako dietetyczny dodatek. Dla higieny ust olejek wcieramy bezpośrednio w dziąsła otaczające zainfekowany chory ząb. Aby uwolnić się od uzależnienia od tytoniu umieszczamy palcem kropelkę ma języku. Przy łaskotaniu gardła gdy mamy kaszel umieszczamy kropelkę na tyle języka.

WPŁYW ZAPACHU:
Ma uzdrawiający wpływ, służy jako umysłowy stymulant, wzmacnia sen, jego głębokość, inspiruje, stymuluje sny i marzenia oraz tworzy poczucie ochrony i odwagi.

UWAGA!
Działa jako rozcieńczalnik krwi tak jak warfarin lub coumarin, np.: 40 razy silniej od aspiryny!!! Doskonale zapobiega zawałom serca!!!

Courmont et al. zademonstrował, że 0,5% roztwór eugenolu z olejku goździkowego wystarczył do zabicia tuberculosis bacillus (Gattefosse 1990). Eugenol, podstawowy składnik goździka, był używany w stomatologii przez wieki do znieczulania dziąseł. Goździk był domniemanym składnikiem „Marseilles Vinegar” (ocet z Marsylii) lub „Four Thieves Vinegar” (ocet czterech złodziej), używanym przez złodziei ograbiających groby, którzy chronili się w ten sposób przed plagami XV wieku.

Goździk był wymieniony w Hildegard’s Medicine, opracowaniu na temat wczesnoniemieckiej medycyny, które było sporządzone przez wysoko uznaną zielarkę benedyktyńską Hildegardę z Bingen (1098 – 1179). Uzdrowiciele z Chin i Indii używali pączków goździka od czasów starożytnych jako części swoich terapii.

clove1

Występuje w: Abundance, En-R-Gee, ImmuPower, Longevity, Melrose, PanAway i Thieves.

Przepis na smacznego „drinka”:

Składniki:

  • sok jabłkowy,
  • sok ananasowy,
  • 5 kropli olejku goździkowego terapeutycznej jakości,
  • 5 kropli olejku cynamonowego terapeutycznej jakości,
  • 5 kropli olejku mandarynkowego terapeutycznej jakości.

Uwaga:
Osoby przewlekle chore, kobiety w ciąży – jak zawsze skonsultujcie się z lekarzem przed użyciem olejków eterycznych.

antyoksydantyaromaterapiaolejki eterycznepasożytyukład krwionośnyyoung living

Comments are currently closed.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/