Frankincense – kadzidło

5 maja 2015 admin Olejki eteryczne terapeutycznej jakości

FRANKINCENSE – AROMATYCZNA ŻYWICA (Boswellia carteri), KADZIDŁO

Frankincense-Oil

Botaniczna Rodzina: Burseraceae (Frankincense)
Pojemność: 5 ml
Oryginalne miejsce uprawy: Somalia
Metoda Ekstrakcji: Parowa destylacja z żywicy, gumo-żywicy
Chemiczne składniki: Monoterpeny (40 %), Pineny (43 %), Limany, Półtoraterpeny, Alkohol terpenowy, Borneol

DZIAŁANIE: wykrztuśne, silnie antynowotworowe, stymulujące system immunologiczny, antydepresyjne, antykatarowe, przeciw astmie.

TRADYCYJNE UŻYCIE: Olejek ten był znany także jako Olibanum lub Olej z Libanu. Nazwa Frankincense pochodzi ze średniowiecznej Francji i słowo to oznaczało „prawdziwe kadzidło, balsamiczny zapach”. Frankincense nosi przemyślane głęboko znaczenie jako święty Namaszczający Olej (pomazać króla, Boży pomazaniec) na całym Środkowym Wschodzie i był używany w religijnych ceremoniach od tysięcy lat. Był dobrze znany w czasach Chrystusa z uwagi na jego Uświęcające i Uzdrawiające Moce i był jednym z prezentów danych Chrystusowi z okazji jego urodzin od Trzech Mędrców, będących Królami. Był używany do leczenia każdej znanej człowiekowi choroby i stosowany na każdą ewentualność. Frankincense w starożytnych czasach był ceniony bardziej niż złoto. I tylko ten, kto posiadał wielki zasobny majątek obfitujący zyskami mógł go posiadać na własność. Dzisiejsi badacze odkryli, że posiada niezwykle wysoką zawartość półtoraterpenów, które pomagają stymulować system limbiczny mózgu (centra emocji). Równie dobrze wpływa na podwzgórze, szyszynkę i przysadkę mózgową. Podwzgórze jest głównym ośrodkiem kontrolującym gruczoły ludzkiego ciała. Kontroluje uwalnianie wielu hormonów, włączając w to hormony tarczycy i hormony wzrostu. Frankincense jest teraz badany dalej i używany leczniczo w wielu szpitalach Europy. Badano i dowiedziono jego zdolności do udoskonalania produkcji ludzkiego hormonu wzrostu.

frankincense1

WSKAZANIA: Astma, depresja, wrzody. Wysoka zawartość półtoraterpenów jest stymulująca i podnosząca dla umysłu, pomaga przezwyciężyć stres i rozpacz, i równie dobrze wzmacnia system obronny.

INNE ZASTOSOWANIA: Ten olejek pomaga przy alergiach, ugryzieniach (owady i węże). Pozostałe zastosowania: bronchit, rak, infekcje układu oddechowego, dyfteryt, bóle głowy, krwotoki, opryszczka i liszaje, nadciśnienie, zapalenia, stres, zapalenie migdałków, dur brzuszny, brodawki i kurzajki. Frankincense zawiera bardzo dużo półtoraterpenów przekraczających barierę krwi w mózgu, to zwiększa aktywność leukocytów broniących ciało przed infekcją.

SPOSÓB UŻYCIA: Rozpylamy i stosujemy na wybrane punkty na ciele. Dodajemy do jedzenia i wody jako uzupełnienie codziennej diety.

frankincense3

WPŁYW ZAPACHU: Zwiększa duchową świadomość i pomaga w medytacji. Pomaga też polepszyć nasze nastawienie do siebie i do otoczenia oraz podnosi na duchu, co bardzo pomaga wzmocnić system immunologiczny.

frankincense2

BIBLIJNE OPISY: Wspominany jest ponad 52 razy (np. EXODUS 30:40 , LEVITICUS 2:1 i 2:2).

frankincense4

Wybrane badania: Michie, C.A et al. „Frankincese and myrrh as remedies In children” J R Soc Med. 1991 ; 84 (10 ) : 602 – 5. Wang L. G. ,et al. “Determination of DNA topoisomerase II activity from L 1210 cells – a target for screaning antitumor agents .
Chung Kuo Yao Li Hsuech Pao . 1991 ; 12 (2) : 108 – 14

DOSKONALE WSPÓŁDZIAŁA ZE WSZYSTKIMI OLEJKAMI TERAPEUTYCZNEJ JAKOŚCI

Frankincense-Trail-055
Gary Young pod drzewem Frankincense

Uwaga:
Osoby przewlekle chore, kobiety w ciąży – jak zawsze skonsultujcie się z lekarzem przed użyciem olejków eterycznych.

antyoksydantyaromaterapiafrankincensekadzidłoodpornośćolejki eteryczneolibanumrozwój duchowyuzdrawianieyoung living

Comments are currently closed.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/