Klawiterapia

29 kwietnia 2018 admin ManualneUsługi

Metoda klawiterapii polega na wzbudzaniu utraconego przewodnictwa nerwowego poprzez ucisk „chorego” miejsca specjalistycznym narzędziem zwanym „klawikiem” (łac. clavus), które w swym kształcie i wyglądzie przypomina gwóźdź. Klawiki wykonane są ze stali chirurgicznej zaprojektowanej i obrobionej laserowo tak, by narzędzie pomimo pewnej ostrości nie naruszało ciągłości naskórka pacjenta. Wspomniane zaostrzenie klawika spełnia funkcję stymulującą impuls nerwowy, który dociera do kluczowych struktur układu nerwowego. Wykorzystujemy w tym celu tylko naturalne człowiekowi mechanizmy (w postaci własnych neurochemicznych przekaźników sterujacych czynnikami molekularnymi) bez stosowania wspomagaczy w postaci chemii jak to ma miejsce w tradycyjnej farmakologii.

Proces rehabilitacji neurofizjologicznej jest kompozycją precyzyjnych algorytmów rozmieszczonych na ciele człowieka, zaprojektowanych pod dane schorzenie. Sama rehabilitacja neurofizjologiczna uzupełniana jest o tradycyjną rehabilitację ruchową oraz profilaktykę psychofizjologiczną (psychoterapię i odpowiednio dobraną dietę). Wszystkie wspomniane kuracje stanowią nierozłączną całość klawiterapii, wzmacniając odbudowę utraconego przewodnictwa nerwowego i stanowiąc klucz do sprawnego i skutecznego powrotu do zdrowia.

Twórcą klawiterapii jest dr Ferdynand Barbasiewicz, który doskonali i rozwija metodę od ponad pięćdziesięciu lat. Dr Barbasiewicz jest absolwentem Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie specjalizował się w badaniach nad psychologicznymi strukturami czynnościowymi (praca doktorska pt. „Kształcenie nawyków” opisująca problemy psychofizjologii układu nerwowego w procesie kształcenia umiejętności manualnych w ujęciu antropocybernetycznym). Zmiany ujawniające zaburzenia czynnościowe ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego oraz metody usprawnień tych zaburzeń zostały odkryte i opublikowane przez dr Ferdynanda Barbasiewicza w Klawiterapii w 1988 roku. Dr Barbasiewicz jest autorem 87 publikacji naukowych oraz wielu publikacji prasowych, audycji radiowych i telewizyjnych oraz szeregu referatów na temat metody klawiterapii wygłoszonych na kongresach i sympozjach naukowych w Polsce i za granicą. Obecnie autor Klawiterapii prowadzi konsultacje i kuracje z pacjentami, a także szkolenia grupowe dla pacjentów i zawodowych terapeutów.

Jedyne zastrzeżenia przy zastosowaniu klawiterapii to zachowanie ostrożności u osób po przebytym zawale bądź z innymi chorobami serca, z podatnością do zakrzepów, zatorowości naczyń krwionośnych, z wszczepionym stymulatorem serca. Zastrzeżenia dotyczą tylko siły ucisku, tempa i czasu trwania zabiegu. Ponadto pewne ograniczenia nakładają niektóre zmiany. Nie wolno nakłuwać widocznych pod skórą naczyń krwionośnych, brodawczaków, znamion, brunatnych plamek na skórze, stanów zapalnych z wysiękami osocza, oparzeń itp. Wtedy realizujemy klawiterapię poprzez punkty i strefy na głowie, jeśli warunki skórne pozwolą – na nerwach obwodowych i na małżowinie ucha. A także uciskamy skórę wokół zmian skórnych w odległości równej średnicy naczynia, znamienia, brodawczaka czy brunatnej plamki, na obrzeżach oparzeń.

Przeciwwskazania bezwzględne i względne do wykonywania zabiegów klawiterapii:

  • wysoka wrażliwość na ból;
  • otwarte rany / oparzenia skóry;
  • silne wyniszczenie organizmu;
  • nowotwory;
  • stan po przeszczepie narządów;
  • gorączka.

Aktualny cennik usług dostępny jest TUTAJ

Możesz też obniżyć koszt usług korzystając z aktualnych PROMOCJI

aktywność fizycznaBarbasiewiczklawiterapiakręgosłuprefleksoterapiazabieg

Comments are currently closed.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/