M-Grain – olejek przeciw migrenie

14 maja 2015 admin Kompozycje olejków terapeutycznej jakości

m-grain

Pojemność: 15 ml

Olejek przeciw migrenie M-Grain – ta kompozycja zawiera w sobie olejki, które tradycyjnie od stuleci używane były aby uśmierzyć bóle głowy, nudności, depresje i usunąć problemy związane z wieloma migrenowymi bólami. Normalizuje ciśnienie w obu półkulach mózgowych. Jest to jednocześnie kompozycja anty-zapalna i anty-spazmatyczna.

SKŁAD:

 • MAJERANEK /Origanum Majorana/: To olejek antyzapalny używany do leczenia chorych, zbolałych mięśni, do leczenia owrzodzonych ran, otarć i różnych skaleczeń. Łagodzi skurcze mięśni i bóle migrenowe. Uspokaja nerwy.
 • LAWENDA /Lavandula Angustifolia/: Zapobiega zapaleniom i spazmom, skurczom. Zawiera bardzo dużo aldehydów i estrów. Skutecznie walczy z bezsennością, stresem i nerwowym napięciem.
 • MIĘTA PIEPRZOWA /Menta Piperita/: Posiada bardzo mocne właściwości blokowania, uśmierzania bólu, przeciwdziała zapaleniom i skurczom. Podwójne badania porównawcze z grupą kontrolną z podawaniem placebo, gdzie tylko wybrani badacze wiedzieli, jaki preparat komu jest podawany. Badania prowadzone na wybranych losowo zgodnie z zasadami statystyki w grupach przez cały 1994 rok na Uniwersytecie w KIEL w Niemczech – stwierdziły ponad wszelką wątpliwość, że terapeutycznej jakości olejek z mięty pieprzowej posiada bardzo silne właściwości uśmierzające ból, bardzo znacząco i efektywnie blokuje ból głowy (Gobel et al., 1994).
 • BAZYLIA /Ocimum Basilicum/: Przeciwdziała i skutecznie zwalcza skurcze oraz zapalenia mięśni. Relaksuje oba rodzaje mięśni – prążkowane i gładkie (czyli i te, które działają bez wiedzy naszej woli, jak np. serca czy systemu trawiennego).
 • RUMIANEK RZYMSKI /Chamaemelum nobile/: Jest bardzo silnie antyzapalny, z mocnym działaniem antyskurczowym.
 • KOCANKA WŁOSKA /Helichrysum Italicum/: Olejek ten jest bardzo silnie znieczulający i przeciwbólowy, uśmierzający różnorakie bóle. Gasi ból i zapalenie oraz skurcze mięśni.
headache-388876_1920

STOSOWANIE:

Mieszamy pół na pół z olejem V-6. Istnieje możliwość lekkiego podrażnienia skóry, dlatego mieszamy go z olejem warzywnym.
Rozpylamy, inhalujemy bezpośrednio oraz dodajemy 2 – 4 krople do soli do kąpieli. Aplikujemy na rdzeń mózgowy, czoło, koronę głowy, barki, ramiona, tył szyi, skronie i punkty Vita Flex na stopach. Dajemy 4 – 8 kropli na bawełniane kółko i umieszczamy je przed wentylatorem. Jeżeli mamy dyfuzor to najlepiej dać 8 kropli do niego i rozpylać olejek w pomieszczeniu, w którym przebywamy.

Uwagi:

 • W okresie ciąży, przyjmowania leków, zanim użyjesz olejku skontaktuj się z lekarzem.
 • Rozcieńczyć przed nałożeniem na obszary wrażliwe, takie jak twarz, szyja, itp.
 • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci!
 • Należy unikać stosowania u niemowląt i małych dzieci.
 • Unikać kontaktu z oczami!

aromaterapiaból głowymigrenaolejki eteryczneyoung living

Comments are currently closed.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/