Medytacja Bliźniaczych Serc / Pokoju dla Świata

11 lipca 2014 admin Rozwój duchowyWarto wiedzieć

Medytacja Pokoju dla Świata jest praktykowana w siedemdziesięciu krajach na całym świecie. Ta potężna uniwersalna medytacja lub modlitwa może być stosowana prawie przez każdego, kto pragnie przyczynić się do rozprzestrzeniania energii miłości, w celu utworzenia globalnej harmonii i pokoju na świecie.

Wiele religii i filozofii w różnych tradycjach mówi że: „Otrzymujemy to, co posiejemy”. Według nauk Mistrza Choa Kok Sui, słowa te są dla nas prawdziwym błogosławieństwem. Albowiem  kiedy błogosławimy innych ludzi, nasze życie tym samym także staje się pobłogosławione.

W Medytacji Pokoju dla Świata Mistrz Choa użył słów modlitwy Świętego Franciszka z Asyżu, aby optymalnie przekazać błogosławieństwo do wszystkich ludzi na planecie Ziemia.

Pierwotnie Medytacja Pokoju dla Świata została nazwana „Medytacją Bliźniaczych Serc”, co ma związek z aktywacją centrów energetycznych (czakr) serca i korony. Czakra serca jest związana z ludzką miłością i z troszczeniem się o naszych bliskich. Czakra korony, również nazywana „naszym duchowym sercem „, jest odpowiednikiem centrum wyższej Boskiej Miłości. Aktywacja centrum korony prowadzi praktykującego do zwiększonej Duchowej Świadomości, Świadomości własnej Duchowej Natury.

Poprzez koncentrowanie się na tych dwóch centrach energii równocześnie aktywujemy je, przez co możemy doświadczyć napełnienia Uniwersalną Boską Miłością. Stwierdzono również, że wielu praktykujących tę medytacje często doświadcza intensywnego poczucia zjednoczenia ze wszystkimi i Wszystkim co Jest.

Korzyści płynące z praktykowania Medytacji Pokoju dla Świata to dobre zdrowie, zmniejszenie stresu, wydajniejsza produktywność, szczęśliwsze relacje, zwiększony spokój i wewnętrzne wyciszenie. Medytacja Pokoju dla Świata przynosi pokój, radość, uzdrowienie, pojednanie i transformacje na wielu poziomach.

Regularne praktykowanie Medytacji Pokoju dla Świata można traktować jako służbę dla ludzkości, poprzez stawanie się kanałem dla Boskich Błogosławieństw, które spływają na całą Ziemię i wszystkich ludzi.

Zapraszamy do praktykowania Medytacji Pokoju dla Świata w każdą pierwszą środę miesiąca o godzinie 18:00 czasu środkowoeuropejskiego (GMT +1).

Wspólna medytacja potęguje moc jej oddziaływania.

Nie zaleca się praktykowania Medytacji Bliźniaczych Serc osobom poniżej 18 roku, kobietom w ciąży, pacjentom z chorobami serca i układu krwionośnego, z wysokim ciśnieniem, chorobami nerek i jaskrą.

Ćwiczenia fizyczne

Aby przygotować ciała fizyczne i energetyczne na przyjęcie dużej ilości duchowej energii, kumulującej się podczas medytacji, należy wykonać kilka prostych ćwiczeń fizycznych. Te ćwiczenia zostały zaprojektowane tak, aby również starsi ludzie mogli je wykonywać bez przeszkód. U osób które maja problemy z kręgosłupem zalecana jest ostrożność z przy wykonywaniu ćwiczeń rozciągających.

Ćwiczenia poprzedzające medytację.

1. Wykonaj obroty gałek ocznych 12 razy według kierunku wskazówek zegara i 12 razy w drugą stronę.

2. Ćwiczenia szyi. Wykonaj obroty głowy 12 razy w prawo, następnie 12 razy w lewo. Pochyl głowę do przodu a następnie do tyłu. Powtórz tę czynność 12 razy.

3. Obroty ramion. Wyciągnij ramiona przed siebie, po czym wykonaj obroty ramion do przodu 12 razy, zatrzymaj, a następnie 12 razy do tyłu.

4. Skręty tułowia. Wykonaj skręty tułowia 12 razy w prawo i 12 razy w lewo.

5. Obroty bioder. Umieść ręce na biodrach, a następnie wykonaj obroty 12 razy w prawo i 12 razy w lewo.

6. Półprzysiady. Ugnij lekko kolana i rytmicznie poruszaj w dół i w górę. Wykonaj to ćwiczenie 50 razy.

7. Skłony i ćwiczenia rozciągające. Unieś ręce ponad głowę, wygnij ciało i odchyl głowę do tyłu. Następnie wykonaj powoli skłon do przodu. Jednocześnie ugnij lekko kolana oraz dotknij palcami podłogi. Wykonaj tylko jeden raz.

8. Ugnij i złącz kolana a następnie wykonaj 12 okrężnych ruchów w prawo i 12 w lewo.

9. Ćwiczenia stóp. a. Wyciągnij stopę w powietrzu lekko do przodu a następnie wyginaj 12 razy w przód i 12 razy w tył. Powtórz to samo ćwiczenie z drugą nogą. b. Obracaj stopę wg wskazówek zegara 12 razy w prawo a następnie 12 razy w lewo. Zrób to samo ćwiczenie z drugą nogą.

10. Zaleca się wykonanie tych ćwiczeń od jednego do trzech razy przed medytacją.

MEDYTACJA

Ćwiczenia po medytacji.

1. Rozluźnianie. Stań na palcach a następnie rozluźnij ciało wstrząsając nim w dół przez 60 razy. Celem wstrząśnięć jest zredukowanie nadmiaru energii skumulowanej podczas medytacji, jak również prawidłowe jej rozmieszczenie.

2. Podskoki. Złącz nogi razem. Wykonaj podskoki klaszcząc rękami nad głową,jednocześnie rozstawiając nogi. (Ćwiczenie potocznie nazywane „Pajacyk”)

3. Obroty gałek ocznych. Wykonaj obroty gałek ocznych 12 razy wg. kierunku wskazówek zegara i 12 razy w drugą stronę.

4. Skłony i ćwiczenia rozciągające. Unieś ręce ponad głowę, wygnij ciało i odchyl głowę do tyłu. Następnie wykonaj powoli skłon do przodu. Jednocześnie ugnij lekko kolana oraz dotknij palcami podłogi. To jest jedna seria. Wykonaj to ćwiczenie 12 razy.

5. Skręty tułowia.  Wykonaj skręty tułowia 12 razy w prawo i 12 razy w lewo.

6. Obroty bioder. Umieść ręce na biodrach,a następnie wykonaj obroty 12 razy w prawo i 12 razy w lewo.

7. Masaż. Wskazane jest wykonanie masażu ciała po medytacji w celu udrożnienia przepływu energii w ciele. Powinno masować się swoje ciało systematycznie rozpoczynając od głowy w dół. Rozpoczynamy od przodu głowy, następnie masujemy tył głowy, twarz, szyję, barki, ramiona, tułów, wątrobę, nerki. Zwróć szczególną uwagę na masowanie wątroby i nerek, ponieważ zazwyczaj w tych miejscach tworzą się zatory energii. Następnie pomasuj swoje nogi. To pomoże stymulować i pozwalać na swobodne rozprzestrzenianie się energii w twoim ciele.

„Ważne jest wykonywanie ćwiczeń przed i po medytacji… aby oczyścić kanały i centra energetyczne. Wtedy wyższa energia, generowana podczas medytacji może swobodnie przepływać poprzez fizyczne i energetyczne ciało bez żadnych przeszkód.”

 Master Choa Kok Sui

medytacjarozwój duchowy

Comments are currently closed.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/