Nauka jogi a olejki eteryczne terapeutycznej jakości

14 kwietnia 2015 admin AromaterapiaWarto wiedzieć

Praktycy aromaterapii wiedzą, że aromaty olejków eterycznych – szczególnie tak czystych jak olejki terapeutycznej jakości Young Living Essential Oils – stymulują zakończenia nerwowe w nosie. Te nerwy przesyłają impulsy do systemu limbicznego, gdzie są tworzone i kontrolowane wspomnienia, instynkty i funkcje życiowe. Główne procesy życiowe takie jak trawienie, oddychanie, aktywność naczyniowa serca, poziomy stresu są regulowane poprzez połączenia pomiędzy systemem limbicznym i innymi partiami mózgu i ciała. Zależnie od specyficznych składników, włączenie pewnych olejków do systemu praktykowania jogi może prowadzić do wzrostu energii, skupienia na odprężeniu, rozluźnieniu, relaksacji, zniwelowania stresu i głębszej medytacji.

joga_na_bezsennosc
Zdjęcie pochodzi ze strony www.portalyogi.pl

Poprzez włączenie do Twojego praktykowania jogi olejków możesz doświadczyć:

  • Zwiększenia skupienia i umysłowej czystości, klarowności i przejrzystości
  • Głębszego mentalnego i emocjonalnego ugruntowania
  • Silniejszego wzmocnionego połączenia ciała z umysłem
  • Wzrostu wytrzymałości
  • Zmniejszenia napięcia mięśni i stawów
  • Zlikwidowania stresu
  • Podniesienia wibracji komórek całego ciała
young-living-eos

PRAKTYCZNE ZASTOSOWANIA

Olejki eteryczne mogą być rozpylane na zimno lub aplikowane bezpośrednio na określone miejsca ciała w celu zwiększenia poziomu energii, skupienia na rozluźnieniu, zlikwidowania stresu, pogłębieniu medytacji. Poniżej przedstawiony jest podstawowy przewodnik, jak używać olejków w praktykowaniu jogi.

PRZED PRAKTYKOWANIEM:
OCZYSZCZENIE: Rozpylamy takie olejki jak Lemon, Grapefruit, Citrus Fresh™, Thieves® czy Purification® przed lub pomiędzy zajęciami – oczyścimy powietrze i w trakcie tego wprowadzimy odświeżającą podnoszącą i pobudzającą energię do pomieszczenia
CZYSZCZENIE: aby wyczyścić podłogę w pomieszczeniu do zajęć używamy Thieves Household Cleaner. Ten wolny od trucizn produkt jest bezpieczny dla wszelkich rodzajów podłogi i doskonale nadaje się do czyszczenia mat, materacy i wszystkich powierzchni w łazience.

W CZASIE PRAKTYKOWANIA:
MEDYTACJA (dhyana): Rozpylamy olejki takie jak Lavender, Peace & Calming® i Frankincense dla pogłębienia medytacji i doświadczenia głębszego relaksu.
ODDYCHANIE (pranayama): Czysty aromat takich olejków jak Frankincense, Peppermint i Raven™ pomaga w otwieraniu ścieżek do pełniejszego uczuć stanu umysłu poprzez stymulowanie szyszynki. Rozpylanie bądź inhalowanie Peppermint pomoże w dostarczeniu większej ilości tlenu do mózgu.
ĆWICZENIA (asana): miejscowa aplikacja takich olejków jak Deep Relief™, Pan Away™ czy Peppermint złagodzi naprężenia i bóle mięśni. Peppermint także zwiększy skupienie i czystość umysłu, a kiedy dodamy go do szklanki chłodnej wody złagodzi niedyspozycję czy ból żołądka. Olejek z Lavender możemy użyć po ćwiczeniach do zmniejszenia podrażnienia i zakwaszenia mięśni.

Tłumaczenie i opracowanie AS

aromaterapiajogaolejki eteryczne

Comments are currently closed.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/