O czym trzeba pamiętać zażywając leki / preparaty homeopatyczne?
Homeopatia, w przeciwieństwie do medycyny oficjalnej podchodzi do człowieka w sposób holistyczny, uwzględniając nie tylko objawy fizyczne, ale także jego energię, umysł i emocje. Śmiem twierdzić, że właśnie dlatego homeopatia jest tak wyśmiewana i prześladowana przez medycynę rockefellerowską, która może czuć zagrożenie dla swojego ograniczonego podejścia proceduralnego (takiego samego w każdym przypadku, pomimo ewidentnych różnic pomiędzy pacjentami).
Naczelna zasada homeopatii to: „Similia similibus curantur” – podobne leczy podobne. Leki homeopatyczne dobiera się więc w oparciu o zasadę podobieństw. Chodzi o podobieństwo zmian chorobowych i dolegliwości (zapisanych w Materia Medica i Repertorium) danego leku homeopatycznego oraz zmian chorobowych i ich objawów stwierdzanych u konkretnego chorego. Przy czym ważna jest dawka, którą w homeopatii określa się mianem potencji. Już Paracelsus powiedział, że to dawka (nie substancja) czyni truciznę.
Każdy z nas jest wyjątkowy, ma inne cechy charakteru, dorastał w innych warunkach, ukształtowało go inne środowisko, dlatego też lek homeopatyczny powinien być dobrany indywidualnie do każdej osoby, co oznacza, że na te same objawy u dwóch różnych osób homeopata może zalecić różne preparaty. Nie zajmuje się tylko objawami choroby, ale człowiekiem w sposób całościowy.
Coraz więcej ludzi, rozczarowanych mizernymi efektami dotychczasowego leczenia zwraca się ku homeopatii, jednocześnie nie wiedząc nic o zasadach, jakich trzeba przestrzegać przyjmując leki lub preparaty homeopatyczne (pamiętając, że każdy człowiek jest inny i u jednej osoby np. zażycie olejku miętowego może przerwać działanie homeopatii, a u drugiej nie mieć żadnego wpływu na terapię homeopatyczną, więc są to zalecenia ostrożnościowe):
- Preparat homeopatyczny należy trzymać z dala od źródeł promieniowania elektromagnetycznego (komputera, telewizora, telefonu komórkowego, itp.). Można owinąć opakowanie folią aluminiową w celu zabezpieczenia przed PEM (np. wi-fi).
- Nie należy dotykać ręką krupek homeopatycznych, tylko odsypać dawkę np. do nakrętki i podać bezpośrednio do ust.
- Preparaty homeopatyczne nie powinny mieć styczności z metalem (nie mieszamy metalowymi łyżkami, nie nalewamy na nie). Stosujemy plastik, drewno, szkło, ceramikę (łyżki, kieliszki, szklanki, butelki, itp.).
- Pierwszą dawkę przyjmujemy na sucho (krupki bezpośrednio pod język), a kolejne dawki przyjmujemy „z wody„: do butelki z 400 ml wody wsypać dozę preparatu, po jego rozpuszczeniu wlać 10 ml 95% spirytusu w celu stabilizacji, butelkę owinąć folią aluminiową, aby zabezpieczyć lekarstwo przed światłem i promieniowaniem i przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu; przed każdorazowym podaniem bardzo mocno wstrząsnąć (8-15 x) i zażyć 10 ml (dużą łyżkę stołową), przytrzymując w buzi przez ok. 30 sekund przed połknięciem.
- Lek powinien być podany w momencie, kiedy jama ustna jest w stanie naturalnym, co oznacza, że przynajmniej pół godziny przed i po podaniu leku pacjent nie spożywa posiłku, nie pije, nie pali papierosów i nie myje zębów, zwłaszcza pastą miętową.
- Preparat najlepiej przyjąć na czczo (j.w.) lub min. godzinę po posiłku oraz min. pół godziny przed następnym posiłkiem.
- Najlepszą porą podawania leku jest pora przed snem, ponieważ lek działa podczas odpoczynku pacjenta. Jednak leki typu Phosphorus, Ignatia czy Bellis perenis mogą zaburzyć sen pacjenta i spowodować jego aktywność w nocy.
- Nie podajemy leku podczas miesiączki, tylko po jej zakończeniu.
- W leczeniu schorzeń występujących okresowo (np. migreny, ataki astmy, objawów których występowanie związane jest np. ze zmianami faz księżyca) podajemy lek po ustaniu ataku.
- Nie podajemy leku bez wcześniejszego antydotowania poprzednich preparatów homeopatycznych, które okazały się nieskuteczne w poprzednich terapiach.
- Podczas kuracji nie pijemy mocnej herbaty ani kawy.
- W trakcie terapii homeopatycznej nie zażywamy substancji zawierających silne olejki eteryczne (np. czosnek), oraz nie używamy perfum.
- Stłumienie działania leku homeopatycznego może także nastąpić wskutek wejścia do bardzo lodowatej, lub gorącej wody.
- W czasie zażywania preparatu homeopatycznego nie nadużywamy alkoholu.
- Lek podajemy podjęzykowo.
Nawet przestrzegając powyższych zasad istnieje niebezpieczeństwo zaistnienia blokad w leczeniu homeopatycznym. Będąc ich świadomym, możemy ich uniknąć lub przynajmniej ograniczyć – oto one:
- niedobór wysiłku fizycznego,
- nadmierny wysiłek fizyczny lub umysłowy,
- zbyt rzadkie przebywanie na świeżym powietrzu,
- stres psychiczny,
- nocne życie,
- używki, narkotyki,
- nadużycia seksualne,
- hazard,
- niedostatek,
- hałas,
- nierozwiązane problemy wewnątrzrodzinne i międzyludzkie,
- brak wypoczynku,
- przewlekłe stany zapalne, blizny pooperacyjne, obumarłe korzenie zębowe,
- niekorzystne warunki mieszkaniowe (np. wilgoć w domu),
- niedostateczne warunki higieniczne,
- elektro-smog (pochodzący np. z telefonu komórkowego, anteny satelitarnej, poduszki elektrycznej, czy też komputera),
- narażenie na naturalne promieniowanie żył wodnych,
- nieprawidłowe odżywianie (zbyt obfite posiłki, za dużo mięsa, tłuszczu, cukru, soli, alkoholu, zbyt mało warzyw, owoców i produktów naturalnych, łykanie niepogryzionych kawałków, itd.),
- działanie Sepii jest hamowane przez spożywanie kwaśnych pokarmów, a działanie Sulfura jest hamowane przez cukier,
- siedzący tryb życia w dusznych pomieszczeniach,
- pasywny ruch (np. jazda samochodem),
- zbyt liczne szczepienia niemowląt i małych dzieci,
- zbyt częste leczenie antybiotykami, kortykosterydami czy lekami rozszerzającymi oskrzela,
- przebieg ciąży (związane z nim stany emocjonalne matki).
Comments are currently closed.