Orange – pomarańcza

15 kwietnia 2015 admin Olejki eteryczne terapeutycznej jakości

orange

Mowa o olejku Young Living Essential Oils.

Pojemność: 15 ml

Rodzina botaniczna: Rutaceae (citrus)

Miejsce upraw: USA, PŁD. AFRYKA, WŁOCHY, CHINY

Metoda pozyskiwania: Wyciskanie świeżych skórek na zimno

Skład chemiczny: Limoneny (85-90 %), Myrceny (0,5-3 %).

ORAC: 1,890 μTE/100g (maliny 1220 μTE/100g, szpinak 1260 μTE/100g)

Działanie:
Olejek z Pomarańczy / Orange (Citrus sinensis) działa łagodząco, uspokajająco, antyzapalnie, antynowotworowo, przeciwdziała powstawaniu i rozrastaniu się guzów – zwłaszcza guzów litych (ponad 50 badań klinicznych), przeciwdziała zakrzepom, polepsza krążenie, rozpuszcza kamienie żółciowe. Olejek orange to w ok. 90% d-limonen, który jest efektywny w zachowywaniu właściwego poziomu glutationu w wątrobie, wspomagając właściwości odtruwające wątroby. Istnieje również silne powiązanie między d-limonenem a jego właściwościami zachowania normalnego rozmnażania się komórek. Badania pokazują, że d-limonen chroni przed i zapobiega nienormalnemu przyrostowi komórek.

Dawny sposób użycia:
W dawnych, historycznych czasach stosowano go w przypadkach dygotania, drżenia i silnego bicia serca, szkorbutu, żółtaczki, krwawień, zgagi i biegunki.

Wskazania:

 • Angina (również fałszywa),
 • Skurcze,
 • Ataki serca,
 • Nadciśnienie,
 • Miażdżyca,
 • Rak,
 • Bezsenność
 • Menopauza,
 • Układ trawienny – stymuluje, pobudza apetyt,
 • Dolegliwości skórne: tłusta i matowa cera, problemy z trądzikiem, wzmacnia tkankę łączną, działa regenerująco, ujędrniająco i antycellulitowo na skórę,
 • Zatrzymywanie płynów,
 • Zmarszczki,
 • Rakowe guzowe narośla.

Inne zalecenia:
Olejek ten potrafi pobudzać wspomagać apetyt przy jego braku, wzmaga gęstość i spoistość kości, uzdrawia bronchit, zapalenia dróg oddechowych, niestrawność. Rozcieńczony dla niemowląt i małych dzieci – pomaga im zasnąć, spać smacznie i zdrowo, wspaniale działa na cerę, zwłaszcza na matową, szarą, bezbarwną i tłustą oraz zapalenia skóry. Wspaniale wspomaga system trawienny, obniża poziom cholesterolu, harmonizuje proporcje miedzy dobrym a złym cholesterolem. Pomaga uzdrawiać wrzody na twarzy czy ustach. Łagodzi bóle mięśni, naprawia i regeneruje tkankę, pomaga w przypadku zatrzymania płynów w organizmie, zmniejsza i przeciwdziała zmarszczkom.

Pomarancze

Stosowanie:
Rozpylamy, stosujemy miejscowo na wybrane punkty ciała, dodajemy do żywności i napojów jako suplement czy przyprawę smakową. Rozcieńczyć przed użyciem na wrażliwe obszary skóry, takich jak twarz, szyja, itp. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Należy unikać stosowania u niemowląt i małych dzieci. W okresie ciąży, czy przyjmowania leków zanim użyjesz olejku skontaktuj się z lekarzem,

Wpływ aromatu:
Pobudza, podnosi na duchu, odpręża, wspiera system immunologiczny, działa wspierająco w przypadku depresji. Działa harmonizująco i stabilizująco na system nerwowy.

Olejki YLEO współpracujące:
Kora Cynamonu, Goździk, Cyprys, Żywica, Geranium, Jałowiec, Lawenda, Galka Muszkatołowa, Drzewo Różane.

Uwaga! JEST FOTO-AKTYWNY. Olejek pomarańczowy tak jak wszystkie cytrusowe ma działanie fotouczulające, czyli skóra po posmarowaniu olejkiem pod wpływem promieni UV ciemnieje. Skórę należy smarować w takich miejscach, gdzie promienie słoneczne nie mają dostępu lub odczekać 48-72h po posmarowaniu skóry, szczególnie latem (!).

Wybrane Badania:

REDDY BS, et al. “Chemoprevention of colon carcinogensis by dietary perillyl alcochol“ Cancer Res. 1997, 57(3) ; 420 – 5

Uwaga:
Osoby przewlekle chore, kobiety w ciąży – jak zawsze skonsultujcie się z lekarzem przed użyciem olejków eterycznych.

aromaterapiaolejek pomarańczowyolejki eteryczneorangeyoung living

Comments are currently closed.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/