Sposoby na zasypianie – praktyczne techniki autohipnozy

20 maja 2015 admin Medycyna energoinformacyjnaWarto wiedzieć

Poniżej znajdziesz autohipnotyczne sposoby na zasypianie, zanim jednak zaczniesz wykonywać jakąkolwiek z niżej zamieszczonych technik warto, abyś znajdował/a się w łóżku i zrelaksował/a się wchodząc w chociażby lekki trans. Możesz wykorzystać do tego jedno z Ćwiczeń Relaksacyjnych. A gdy już jesteś w transie wykorzystaj jedną, bądź kilka z dalej opisanych technik.

Autohipnoza to praca w wyobraźni
Pamiętaj, że aby odbyć dobrą sesję autohipnozy wystarczy zamknąć oczy i pracować ze swoją wyobraźnią, z pojawiającymi się myślami i obrazami, czy odczuciami. To w zupełności wystarczy!

hypnosis-75615_640

Uspokojenie Myśli
Częstym problemem przy zasypianiu jest problem z natłokiem myśli. Aby się go pozbyć najlepiej po prostu przekserować swoją uwagę na coś innego. Wcześniej jednak możesz dać sygnał swojej podświadomości, że na jakiś czas, chcesz, aby myśli przestały się pojawiać i pójść spać. Opiszę tutaj dwie drogi, które pomogą Ci ten cel zrealizować:

1. Skrzynia na myśli

  1. Wyobraź sobie ogromną skrzynię, tak ogromną, że może ona pomieścić wszystkie Twoje myśli, skrzynię, która ma automatyczny mechanizm otwierania się o ustalonej porze i która jest tak mocna, że nic, co tam wrzucisz nie będzie mogło się stamtąd wydostać.
  2. Łap kolejne myśli i w wyobraźni przeciągaj je do skrzyni jak gdyby były to kolejne obrazy, czy obłoki, które przenosisz do skrzyni. W żaden obraz się nie zagłębiaj, a po prostu zobacz, co to za myśl, złap ją i schowaj do skrzyni.
  3. Rób tak do momentu, gdy natłok myśli się zmniejszy i wtedy ustaw automatyczny czas otwarcia skrzyni na godzinę Twojej pobudki i przejdź dalej.

2. Kompletne Wyciszenie

Powyższą technikę ze skrzynią możesz stosować tak długo, aż zaczną wydłużać się chwilę totalnej „pustki” w głowie. Jeśli uda Ci się tę pustkę coraz dłużej utrzymywać, to poprowadzi Cię ona do szybkiego zaśnięcia. Bo po kilku, kilkunastu dniach uda Ci się tę pustkę przywoływać szybko i utrzymać, aż do prędkiego zaśnięcia. W moim odczuciu jest to jednak najtrudniejsza z metod, bo umysł naturalnie dąży do kolejnych myśli i ta pustka może być łatwo i często przerywana.

Tablica

  1. Wyobraź sobie tablicę
  2. Wyobraź sobie, że rysujesz koło na tablicy
  3. Wpisz w to koło liczbę 100
  4. Zmaż liczbę i wpisz 99 mówiąc do siebie: „śpię”
  5. Zmaż liczbę i wpisz kolejną mówiąc do siebie: „śpię”
  6. Dojdź do 0 i zacznij jeszcze raz
  7. Kontynuuj do momentu, w którym zaśniesz

Pamiętaj, aby tablica była cały czas ta sama, ta sama kreda, piszesz wolno, dając sobie kilka sekund czasu pomiędzy liczbami. Po kilku dniach na samą myśl o robieniu tej techniki zaczniesz usypiać. Jeśli masz w tej chwili spory problem z zasypianiem, to przez pierwsze kilka dni, dzień w dzień, wykonuj tę technikę, a zobaczysz, że działa.

Przy czym rób to bardzo wolno i dokładnie, każdą liczbę rysując w wyobraźni. Jeśli będziesz liczyć szybko, to nic z tego nie będzie.

Odrysowywanie własnego ciała
Podobną techniką do powyższej jest odrysowywanie w wyobraźni konturu swojego ciała. Zaczynaj od głowy i wyobrażaj sobie jak odrysowujesz swoją głowę przesuwając swoją uwagę po konturach Twojego ciała, rób to powoli i dokładnie, odczuwając wrażenia płynące z ciała. Jeśli pojawiają się jakieś zbędne myśli, to odpuszczaj je sobie, bez zagłębiania się. Koncentruj się na konturach i rysowaniu Twojego ciała.

Powyższe techniki zmieniają kierunek Twojej uwagi na proste, dosyć monotonne, relaksujące czynności, co powoduje, że po kilkunastu minutach po prostu zasypiasz.

Pamiętaj, aby taką sesję stosować regularnie przez tydzień zanim zdecydujesz się na ocenę jej skuteczności. Twoje ciało i umysł musi przyzwyczaić się do tego zadania i po kilku dniach zaczniesz zasypiać coraz szybciej i szybciej, aż osiągniesz naturalną, zdrową prędkość zasypiania.

Jest oczywiście łatwiejsza droga!
Możesz ściągnąć nagranie przygotowane specjalnie, aby udało Ci się zasnąć. Zobacz tutaj: Śpij Głęboko – Autohipnoza Na Bezsenność. Wykorzystane tam są powyższe i bardziej zaawansowane techniki, co w ciągu 45 minut doprowadzi Cię do stanu głębokiego wyciszenia, albo snu!

Źródło: http://www.tomaszkryk.pl/Autohipnoza/SposobyNaZasypianiePraktyczneTechnikiAutohipnozy

bezsennośćhipnozauzdrawianie

Comments are currently closed.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/