101 proponowanych zastosowań zestawu Essential 7

24 listopada 2015 admin AromaterapiaWarto wiedzieć

Informacje zawarte w tym artykule mają wyłącznie cel edukacyjny. Proponowane zastosowania zestawu odnoszą się do celów terapeutycznych, uzdrawiających, przywracających naturalną harmonię organizmu.

ZESTAW ESSENTIAL 7 został stworzony przez Young Living Essentials Oils (YLEO) tak, aby każdy mógł go natychmiast zastosować i docenić korzyści płynące z terapeutycznego zastosowania olejków eterycznych. Zestaw zawiera trzy pojedyńcze olejki: LAVENDER (Lawenda – Lavandula angustifolia), LEMON (Cytryna – Citrus Limon) i PEPPERMINT (Mięta Pieprzowa – Mentha piperita) oraz cztery kompozycje olejków: JOY, PANAWAY, PEACE & CALMING i PURIFICATION.

POJEDYŃCZE OLEJKI STOSUJEMY TAKŻE JAKO DODATKI DIETETYCZNE

Wszystkie olejki mogą być rozpylane. Dozownik z Young Living Essential Oils jest specjalną pompą powietrzną, której specjalna konstrukcja umożliwia rozpylenie olejków w postaci micro cząsteczek pary. W ten sposób olejki pozostają zawieszone w powietrzu redukując bakterie, grzyby i pleśń. Dozownik odświeża powietrze naturalnym zapachem, eliminując potrzebę stosowania syntetycznych, szkodliwych odświeżaczy powietrza. Rozpylacz rozprowadza olejki bez konieczności podgrzewania, które mogłoby uczynić olejki dużo mniej efektywnymi.

Wszystkie olejki mogą być stosowane na punkty refleksyjne na stopach, dodawane do kąpieli po wymieszaniu z żelem bazowym lub naturalnymi kryształami soli, stosowane miejscowo lub używane do masażu całego ciała lub stóp.

PROSIMY UWAŻNIE PRZECZYTAĆ I DOSTOSOWAĆ SIĘ DO WSKAZÓWEK BEZPIECZNEGO STOSOWANIA OLEJKÓW ETERYCZNYCH FIRMY YOUNG LIVING.

young-living-eos

LAVENDER (LAWENDA – Lavandula angustifolia) jest najbardziej wszechstronnym ze wszystkich olejków eterycznych. Terapeutyczny olejek z lawendy jest szczególnie polecany na skórę. Lawenda została przebadana klinicznie pod względem wartości relaksujących. Może być używana do oczyszczania ran, stłuczeń oraz podrażnień skóry. Jej zapach działa uspokajająco, relaksując i balansując pod względem psychicznym i emocjonalnym.

LAWENDA TA ROŚNIE I JEST DESTYLOWANA TYLKO NA FARMACH YOUNG LIVING ESSENTIAL

 1. Wetrzyj olejek lawendy w stopy w celu osiągnięcia uspokajającego efektu dla całego ciała.
 2. Wetrzyj kroplę olejku lawendy w dłonie, a następnie potrzyj dłońmi poduszkę aby lepiej spać.
 3. W razie ukąszenia przez pszczołę lub owada zastosuj kroplę lawendy w miejsce ukłucia aby przeciwdziałać opuchliźnie i swędzeniu.
 4. Kapnij 2-3 krople lawendy w miejscu oparzenia w celu uśmierzenia bólu.
 5. Dwie krople lawendy zatamują krwawienie w przypadku przecięcia skóry.
 6. Wymieszaj kilka kropli lawendy z olejem bazowym (V-6) i stosuj miejscowo na egzemę i zapalenie skóry.
 7. Aby złagodzić objawy choroby komunikacyjnej, połóż kroplę lawendy na koniec języka lub rozetrzyj wkoło pępka lub za uszami.
 8. Aby powstrzymać krwawienie z nosa, połóż kilka kropel na chusteczkę i owiń nią małą kostkę lodu. Włóż owiniętą kostkę lodu pod środkową część górnej wargi tak aby dotknęła podstawę nosa i trzymaj tak długo, jak możesz lub do momentu ustania krwawienia (nie doprowadzaj do zmarznięcia wargi lub dziąsła).
 9. Wetrzyj kroplę lawendy w nasadę nosa aby odblokować kanaliki łzowe.
 10. Wetrzyj olejek lawendy w suchą, spękaną skórę.
 11. Wetrzyj kroplę olejku lawendy w spękane lub sparzone słońcem usta.
 12. Aby zmniejszyć lub zminimalizować tworzenie się blizn, wmasuj olejek lawendy w zagrożone miejsca. Smaruj regularnie nawet stare blizny aby zniknęły zupełnie.
 13. Wetrzyj 2-4 krople olejku lawendy pod pachy i używaj jako dezodorantu.
 14. Wetrzyj kroplę olejku lawendy w dłonie i wdychaj głęboko aby złagodzić symptomy alergii.
 15. Wetrzyj kilka kropel olejku lawendy w głowę aby pomóc walce z łupieżem.
 16. Połóż kilka kropli olejku lawendy na wacik i włóż do szafy aby nadać pościeli zapachu i pozbyć się ciem i insektów.
 17. Dodaj kroplę olejku lawendy do fontanny aby odświeżyć powietrze oraz zabić bakterie i przedłużyć okres do kolejnego sprzątania.
 18. Połóż kilka kropel olejku lawendy na ściereczkę i wrzuć ją do suszarki w celu uzyskania zapachu świeżości.
 19. Daj kropelkę olejku lawendy na opryszczkę.
 20. Rozpyl olejek lawendy aby złagodzić symptomy alergiczne.
 21. Rozpyl kilka kropli olejku lawendy wymieszanego z wodą destylowaną na oparzenie słoneczne aby uśmierzyć ból.
 22. Zapodaj kropelkę olejku lawendy na zranienie, aby go oczyścić i zabić bakterie.
 23. Zapodaj 2-3 krople olejku lawendy na wysypkę aby powstrzymać swędzienie i wyleczyć skórę.

LEMON (CYTRYNA – Citrus Limon) – ma właściwości antyseptyczne i zawiera związki przebadane pod względem efektów odpornościowych. Może służyć jako środek na odpędzanie insektów. Jest korzystny dla skóry.
UWAGA: Olejek cytrynowy nie powinien być stosowany na skórę wystawioną na bezpośrednie działanie słońca lub światła ultrafioletowego w ciągu następnych 72 godzin.

 1. Wymieszaj 6 kropel olejku cytrynowego i 6 kropel olejku Purification z wodą destylowaną w butelce z rozpylaczem i używaj jako odświeżacza w łazience.
 2. Użyj 1-2 krople olejku cytrynowego do usuwania plam z gumy, oleju, smaru lub kredek.
 3. Zastosuj kroplę olejku cytrynowego w celu dodania smaku wypiekom i napojom.
 4. Aby zrobić domową lemoniadę, wymieszaj w mikserze 2 krople olejku cytrynowego, 2 łyżki stołowe miodu i dwie szklanki wody. Dopasuj ilość składników do własnego smaku.
 5. Wcieraj rano i wieczorem kroplę olejku cytrynowego na odciski, zgrubienia lub bolące guzy.
 6. Aby przedłużyć świeżość owoców i oczyścić je wypełnij miskę zimną wodą, dodaj 2-3 krople olejku cytrynowego. Wrzuć opłukany owoc do wody i zamieszaj. Upewnij się, że cała powierzchnia owocu zanurzyła się w wodzie.
 7. Dodaj 2-3 krople olejku cytrynowego do wody i rozpylaj na blaty kuchenne aby je wysterylizować.
 8. Zamocz ściereczki do mycia naczyń przez noc w misce z wodą z dodatkiem olejku cytrynowego aby ją zdezynfekować i zabić zarazki.
 9. Dodaj kroplę olejku cytrynowego do zmywarki przed myciem naczyń.
 10. Wetrzyj kroplę olejku cytrynowego w ręce po skorzystaniu z ubikacji publicznej.
 11. Używaj papierowego ręcznika zmoczonego kilkoma kroplami olejku cytrynowego do czyszczenia wyposażenia łazienki.
 12. Zaaplikuj kroplę olejku cytrynowego na opryszczkę, wypryski lub inne ustne wrzody w celu zmniejszenia bólu oraz przyśpieszenia gojenia.
 13. Zastosuj kroplę olejku cytrynowego na krwawiące dziąsła spowodowane zapaleniem dziąseł lub usunięciem zęba.
 14. Zastosuj kroplę olejku cytrynowego na oleistą skórę lub pryszcze aby zbalansować wydzielanie tłuszczy.
 15. Wetrzyj kilka kropli olejku cytrynowego na zgrubienia aby poprawić krążenie oraz wspomóc proces wydalania toksyn z komórek.
 16. Wcieraj dwie krople olejku cytrynowego miejscowo aby wyczyścić grzybiczą infekcję stóp.
 17. Stosuj kilka kropel olejku cytrynowego na żylaki aby poprawić krążenie oraz zmniejszyć ciśnienie w żyłach.
 18. Stosuj kroplę olejku cytrynowego rano i wieczorem na brodawki do czasu ich ustąpienia.
 19. Wetrzyj kroplę olejku cytrynowego w deskę lub inne przyrządy do krojenia.
 20. Dodaj 10-15 kropli olejku cytrynowego do każdego galonu substancji czyszczącej wykładzinę w celu zlikwidowania zabrudzeń oraz ich rozjaśnienia. To odświeży także zapach w pokoju.

PEPPERMINT (MIĘTA – Mentha piperita) – jest jednym z najstarszych i najbardziej uznanych ziół stosowanych na wspomaganie przemiany materii. Jean Valnet, M.D. badał wpływ mięty na wątrobę i systemy oddechowe. Inni naukowcy badali również rolę mięty na zaburzony zmysł smaku i węchu podczas wdychania. Dr. William N. Dember z Uniwersytetu Cincinnati badał możliwości mięty w dziedzinie poprawy koncentracji i mentalnej dokładności. Alan Hirsch, M.D. badał możliwości bezpośredniego oddziaływania mięty na mózgowy ośrodek zadowolenia, który generuje poczucie sytości po posiłku.

MIĘTA TA ROŚNIE I JEST DESTYLOWANA TYLKO NA FARMACH YOUNG LIVING.

 1. Wetrzyj 4-6 kropli w dłonie i wcieraj w brzuch i wkoło pępka aby złagodzić skutki niestrawności, gazów i rozwolnienia.
 2. Dodaj kroplę olejku miętowego do herbaty ziołowej w celu poprawienia trawienia oraz ustąpienia zgagi.
 3. Wmasuj kilka kropli olejku miętowego w miejsce zranienia aby zredukować możliwość zapalenia.
 4. Natychmiast zastosuj olejek miętowy w miejsce zranienia (stłuczenie, uderzenie w rękę lub nogę) w celu zmniejszenia bólu. Jeśli jest jątrząca się rana, zastosuj olejek miętowy wokół rany.
 5. Wetrzyj kilka kropli olejku miętowego w stopy w celu zbicia temperatury.
 6. Zapodaj kroplę olejku miętowego miejscowo na nieporanioną skórę aby powstrzymać swędzenie.
 7. W przypadku kontaktu z trującym bluszczem lub dębem, zastosuj czysty olejek miętowy lub rozpuszczony z olejkiem bazowym V-6.
 8. Wdychaj olejek miętowy przed i podczas ćwiczeń w celu polepszenia samopoczucia oraz zmniejszenia poczucia zmęczenia i polepszenia oddychania.
 9. Wmasuj kilka kropli olejku miętowego w brzuch w celu ustąpienia mdłości.
 10. Aby pozbyć się bólu głowy wetrzyj kroplę olejku miętowego w skronie, czoło, nasadę nosa (uważaj na oczy) oraz tył szyi.
 11. Aby powstrzymać czkawkę, zastosuj kroplę olejku miętowego z każdej strony piątego kręgu szyjnego (trzy wcięcia do góry od dużego kręgu u podstawy szyi).
 12. Połóż dwie krople olejku miętowego na języku i wetrzyj następną kroplę pod nos w celu uzyskania efektu ożywienia i koncentracji.
 13. Rozprzestrzeniaj olejek miętowy w pokoju w czasie nauki aby poprawić koncentrację i dokładność. Wdychaj olejek miętowy podczas sprawdzianów aby poprawić pamięć.
 14. Wetrzyj 4 krople olejku miętowego w pierś i brzuch aby złagodzić dyskomfort związany z podróżą.
 15. Połóż kroplę olejku miętowego na języku i oddychaj nosem aby rozluźnić zakatarzony nos.
 16. Dodaj olejek miętowy do jedzenia jako przyprawę i naturalny konserwant.
 17. Aby odstraszyć szczury, myszy, mrówki lub prusaki pokrop olejkiem miętowym zwitek waty i połóż na ścieżce lub w miejscach wejścia tych stworzeń.
 18. Wymieszaj buteleczkę (15ml) olejku miętowego z 5 galonami farby aby rozwiać jej opary.
 19. Dodaj kilka kropli olejku miętowego do szklanki gorącej wody i pij zamiast kawy.
 20. Aby zabić mszyce, dodaj 4-5 kropli olejku miętowego do 4 uncji wody i rozpyl na roślinę.
 21. Wypij szklankę zimnej wody z dodatkiem kropli olejku miętowego dla ochłody w gorący dzień.
 22. Wetrzyj olejek miętowy w przeguby aby złagodzić bóle artretyczne lub bóle ścięgien.
 23. Połóż kroplę olejku miętowego na język, aby powstrzymać nieświeży oddech.
 24. Wdychaj zapach olejku miętowego aby zmniejszyć apetyt i skłonność do obżerania się.
 25. Aby usunąć kleszcza daj kilka kropel olejku miętowego na wacik i posmaruj go. Zaczekaj aż kleszcz wyciągnie łebek i usuń go.
 26. Aby pomóc obolałym nogom zrób im kąpiel z dodatkiem olejku miętowego. Mieszaj wodę w czasie moczenia nóg.
essential-7-kit-2

JOY – RADOŚĆ egzotyczna, luksusowa kompozycja cytryny (Lemon – Citrus Limon), mandarynki, (Mandarin -Citrus reticulata), bergamoty (Bergamot – Citrus bergamia), jagodlinu wonnego (ylang ylang – Cananga odorata), róży (Rose – Rosa damascena), drzewa różanego (Rosewood (Aniba rosaeodora), pelargonii (Geranium – Pelargoniumgraveolens), palmarozy (Palmarosa – Cymbopogon martinii), rumianku rzymskiego (Roman chamomile -Chamaemelum nobile) i jaśminu (Jasmine – Jasminum officinale ), która produkuje pobudzającą magnetyczną energię oraz wnosi radość do serca. Kiedy używa się jej jako wody kolońskiej lub perfum, Joy wydziela powabny, nie do odparcia zapach, który inspiruje romans i poczucie wspólnoty. Rozproszony może być odświeżający i pobudzjący.

 1. Wetrzyj kroplę olejku Joy w okolicach serca oraz w podeszwy stóp w celu uśmierzenia uczucia frustracji, depresji i myśli samobójczych.
 2. Połóż kroplę olejku Joy na końcu nosa aby poprawić swój nastrój.
 3. Używaj kroplę olejku Joy jako perfumy.
 4. Rozetrzyj kroplę olejku Joy w dłoniach i stosuj jako płyn po goleniu.
 5. Rozetrzyj dwie krople olejku Joy na ciele w miejscach o małej cyrkulacji w celu poprawy krążenia krwi.
 6. Rozetrzyj dwie krople olejku Joy pod pachami jako dezodorant.
 7. Rozetrzyj kroplę olejku Joy w okolicach serca i stóp aby pobudzić zmysły.
 8. Pokrop kilkoma kroplami olejku Joy aromatyczną mieszankę ziół aby poprawić jej zapach.

PANAWAY – BÓL PRECZ Kompozycja gaulterii (Wintergreen – Gaultheria procumbens), która zawiera aktywny składnik podobny do kortyzonu; goździka (Clove – Syzygium aromaticum), który zawiera eugenol, używany przez dentystów w celu znieczulenia dziąseł; mięty (Ppeppermint – Menthapiperita), która działa uspokajająco oraz nieśmiertelnika (helichrysum – Helichrysum italicum), który działa łagodząco na miejsca dyskomfortu. Ta kompozycja została stworzona przez Garego Younga po wypadku, który poważnie uszkodził mu wiązadła w nodze i pomogła mu bardzo szybko!

 1. Zastosuj olejek PanAway miejscowo na zranioną powierzchnię aby zmniejszyć możliwość zapalenia i posiniaczenia.
 2. Zastosuj olejek PanAway miejscowo na obolałe mięśnie po ćwiczeniach.
 3. Wetrzyj kroplę olejku PanAway na skronie, czoło i tył szyi aby złagodzić ból głowy.
 4. Zmieszaj olejek PanAway z olejkiem do masażu i masuj miejsca w których narasta ból.
 5. Wetrzyj 1-2 krople olejku PanAway w artretyczne dłonie aby zmniejszyć ból.
 6. Wetrzyj 2-3 krople olejku PanAway u podstawy kręgosłupa aby uśmierzyć ból kulszowy.
 7. W przypadku artretycznego bólu u zwierząt, wmasuj rozcieńczony olejek PanAway z olejkiem bazowym V-6 w bolące miejsce lub dodaj go zwierzęciu do jedzenia.

PEACE & CALMING – POKÓJ I USPOKOJENIE. Delikatna, zapachowa kompozycja mandarynki (Tangerine – Citrus nobilis), pomarańczy (Orange – Citrus sinensis), jagodlinu wonnego (ylang ylang – Cananga odorata), paczuli (Patchouli – Pogostemon cablin) oraz złocieni maruna (Blue tansy – Tanacetum annuum) wymyślona i stworzona specjalnie do rozprzestrzeniania. Olejek ten sprzyja relaksacji, poczuciu głębokiego spokoju, ukojeniu napięcia oraz podniesieniu na duchu.

 1. Wetrzyj 1-2 krople olejku Peace & Calming w podeszwy stóp i ramiona przed położeniem się spać w celu osiągnięcia dobrego snu.
 2. Rozpylaj olejek Peace & Calming w pokoju aby uspokoić nadwrażliwe lub niespokojne dzieci.
 3. Wymieszaj olejek Peace & Calming z olejkiem do masażu i stosuj w masażu relaksacyjnym.
 4. Dodaj do ciepłej wody olejek Peace & Calming wymieszany z basowym żelem do kąpieli i zażywaj kąpieli relaksacyjnej.
 5. Aby powstrzymać nocne zgrzytanie zębów dyfuzuj olejek Peace & Calming podczas snu.

PURIFICATION – OCZYSZCZENIE. Antyseptyczna kompozycja palczatki cytronelowej (Citronella – Cymbopogon nardus), trawy cytrynowej (Lemongrass – Cymbopogon flexuosus), rozmarynu (Rosemary – Rosemarinus officinalis), drzewa herbacianego (Melaleuca – Melaleuca alternifolia), lawendy super (Lavandin – Lavandula x hybrida) oraz barwinka (Myrtle – Myrtus communis) została utworzona do rozpylania w celach oczyszczenia powietrza, zabicia większości bakterii, neutralizowania pleśni, dymu papierosowego oraz nieprzyjemnych zapachów.

 1. Rozpyl olejek Purification aby oczyścić powietrze oraz zneutralizować cuchnący lub nieświeży zapach.
 2. Zaaplikuj kilka kropli olejku Purification na wacik i połóż go na wlotach powietrza z wentylacji w domu, biurze, hotelu i innych zamkniętych pomieszczeniach.
 3. Jeśli podróżujesz, wdychaj olejek Purification w czasie lotu aby uchronić się od szkodliwych mikroorganizmów znajdujących się w recyrkulującym powietrzu.
 4. Zastosuj olejek Purification w miejsu ukąszenia przez insekty aby go oczyścić oraz powstrzymać swędzenie.
 5. Zastosuj kroplę olejku Purification na plamki aby oczyścić skórę.
 6. Wetrzyj kroplę olejku Purification na zewnątrz chorego gardła kiedy zaczynasz odczuwać pierwsze symptomy choroby.
 7. Zastosuj kroplę olejku Purification na bąble w celach oczyszczających i dezynfekujących.
 8. Zaaplikuj 2 krople olejku Purification na wacik i włóż go do klapek aby zwalczyć nieprzyjemny zapach.
 9. Połóż kroplę olejku Purification na każdym końcu tamponu z waty i umieść go na górze nawilżacza powietrza.
 10. Rozcieńcz olejek Purifikation olejkiem bazowym (V-6) i potrzyj otwory nosowe aby zapobiec grypie.
 11. Rozpyl kilka kropel olejku Purification wymieszanych z wodą aby zwalczyć insekty.
 12. Zamocz wacik w olejkach Purification i Peppermint rozcieńczonych w olejku bazowym (V6) i pocieraj wewnątrz uszu kota lub psa w celu wyeliminowania świerzbowca usznego.
Essential-7

WSKAZÓWKI BEZPIECZNEGO STOSOWANIA OLEJKÓW ETERYCZNYCH FIRMY YOUNG LIVING

 1. Gdy używasz olejków eterycznych, zawsze miej pod ręką butelkę olejku bazowego (V-6), olejku bazowego do masażu lub jakiegokolwiek naturalnego, jadalnego, bardzo czystego oleju roślinnego tłoczonego na zimno (np. oliwy z oliwek). Oleje roślinne rozcieńczają olejki eteryczne w wypadku gdy powodują one dyskomfort lub podrażnienie skóry, ułatwiają masaż i zmniejszają zużycie olejku a tym samym koszty.
 2. Buteleczki z olejkami eterycznym powinny być zawsze szczelnie zamknięte i trzymane w chłodnym miejscu z dala od światła. Jeśli są przechowywane prawidłowo, utrzymują swoje właściwości przez wiele tysięcy lat (dowiedzione np. 15.000 lat).
 3. Olejki eteryczne nie powinny się dostać w ręce dzieci – nie wiedzą jak ich używać! Prosimy traktować je tak, jak każdy inny produkt służący do celów terapeutycznych a nie zabawkę.
 4. Nie używaj olejków eterycznych bogatych w mentol (takich jak peppermint) na gardło lub szyję u dzieci poniżej 30 miesięcy.
 5. Bezpośrednie światło słoneczne a olejki eteryczne. Cytryna, begamot, pomarańcza, grejpfrut, mandarynka, White Angelica i inne olejki cytrusowe mogą powodować wysypkę lub ciemny pigment, jeśli będą stosowane na skórę narażoną na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub ultrafioletowych w przeciągu następnych 72 godzin.
 6. Używaj olejków eterycznych z dala od oczu i nie aplikuj głęboko do uszu. Nie dotykaj szkieł kontaktowych i nie przecieraj oczu, gdy olejek eteryczny znajduje się na twoich palcach. Olejki z dużą zawartością fenolu: oregano, nieśmiertelnik, cynamon, tymianek, goździk, trawa cytrynowa, bergamotka, Thieves oraz ImmuPower mogą zniszczyć szkła kontaktowe oraz podrażnić oczy.
 7. Kobiety ciężarne powinny skonsultować się ze specjalistą przed użyciem olejków eterycznych zawierających składniki, które działają podobnie jak hormony, takie jak: szałwia, jałowiec, wrotycz pospolity, koper.
 8. Epileptycy oraz osoby z bardzo wysokim ciśnieniem krwi powinny skonsultować się ze specjalistą przed użyciem olejków eterycznych, które pobudzają i powinny ostrożnie używać u olejków eterycznych z hyzopu, wrotyczu pospolitego i kopru.
 9. Alergicy powinni wypróbować małą ilość olejku na małej powierzchni wrażliwej skóry, np. na wewnętrznej części ramienia, przed stosowaniem olejków w innych miejscach. Podeszwy stóp są jednym z najbardziej skutecznych miejsc do stosowania olejków eterycznych.
 10. Przed doustnym użyciem olejków zalecanych jako dodatki dietetyczne, rozcieńcz je w substancji rozpuszczającej olejki jak: miód, oliwka lub mleko ryżowe, sojowe lub w czystej wodzie.
 11. Nie dodawaj olejków eterycznych bezpośrednio do kąpieli. Używaj bazowego żelu do kąpieli jako środka rozrzedzającego bądź naturalnej soli, wtedy idealnie rozprowadzisz je w wodzie.

ŹRÓDŁO:
Young, N.D., Gary D.
An Introduction to Young Living Essential Oils.
Ninth Edition, 2001.
Essential Oils Desk Reference.
Compiled by Essential Science
Publishing,
Second Edition, July 2001.
Dr. Young wypowiadał się często o potrzebie posiadania tego zestawu i w istocie jest to ten, którego będziesz potrzebował, ponieważ jest dobry na wszystko.

aromaterapiacytrynalawendamięta pieprzowaolejki eteryczneyoung living

Comments are currently closed.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/