Czym jest, a czym nie jest konsultacja Recall Healing?

10 kwietnia 2015 admin Recall HealingWarto wiedzieć

Recall Healing (Totalna Biologia), opierając się na obserwacjach i badaniach dr G. Hamera, Claude’a Sabbah, dr Christiana Fleche, dr Gilberta Renaud, dr Bruce’a Liptona, dr Gerarda Athias’a, stoi na stanowisku, że choroba pojawia się w naszym ciele w odpowiedzi na przeżyte emocje związane z ponad miarę silnym lub przedłużającym się stresem i uruchamia biologiczny mechanizm przetrwania, który manifestuje się w ciele w postaci konkretnej choroby. Rodzaj przeżytej traumy koduje konkretny typ doświadczanego schorzenia.

triada-zdrowia

Celem konsultacji RH jest wsparcie pacjenta w docieraniu do przyczyny choroby, tj. tych zakodowanych w ciele emocji, ich uświadamianiu i odblokowaniu. Konsultant (facylitator) wyjaśnia pacjentowi mechanizm powstawania choroby oraz zadaje pytania, skonstruowane w taki sposób, aby ułatwić drogę do ukrytych w ciele informacji. Aby terapia była skuteczna potrzebna jest duża otwartość pacjenta na zmianę sposobu myślenia o chorobach, szczera chęć odkrycia i skonfrontowania się z silnymi, często bolesnymi emocjami, gotowość do podążania ścieżką traumatycznych wydarzeń, które miały miejsce w jego życiu, życiu rodziców, dziadków i całego drzewa genealogicznego. Rolą terapeuty jest ukierunkowanie tych poszukiwań, wspieranie procesu odkrywania i radzenia sobie z tymi odkryciami.

Czym Totalna Biologia nie jest?

Recall Healing/Totalna Biologia nie jest panaceum na uzdrowienie z wszelkich schorzeń i dysfunkcji. Na pewno nie wyzdrowiejesz, gdy terapeuta poda Ci na tacy konflikt, który stoi za Twoją chorobą. Możesz znać je wszystkie i doskonale rozumieć na poziomie intelektualnym, ale dopóki nie skonfrontujesz się z własnymi przeżyciami i emocjami, dopóki nie dotrzesz do nierozwiązanych konfliktów i traum swoich przodków, które zapisane są w pamięci komórkowej twojego organizmu, nic się nie wydarzy, a twoja frustracja może się nawet pogłębić.
Natomiast, jeśli jesteś gotowy i podążysz za wskazówkami terapeuty wgłąb siebie, doświadczysz emocji zapisanych w ciele i uświadomisz je sobie, twoja szansa na wyzdrowienie realnie rośnie.

Terapeuta nie wykona tej pracy za Ciebie, ale wydatnie ci pomoże w poszukiwaniach i wesprze w procesie dochodzenia do zdrowia. Możesz próbować pracować samodzielnie, ale nie jest to zbyt skuteczne ponieważ trudno pomyśleć coś inaczej niż w nawykowy dla siebie sposób, według posiadanych wzorców. Problem, który oglądałeś już w swojej głowie ze wszystkich stron, wydaje się być nierozwiązywalny, gdyż nie potrafisz spojrzeć na niego w nowy sposób, nie widzisz całego spektrum, które znajduje się pod powierzchnią twojej świadomości. Właściwie zadane pytania osoby z zewnątrz, która rozumie proces, pomoże ci znaleźć rozwiązanie.

recall healingtotalna biologiauzdrawianie

Comments are currently closed.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/