Gentle Baby – dla ciężarnych i młodych mam

22 maja 2015 admin Kompozycje olejków terapeutycznej jakości

gentle_baby

Pojemność: 15 ml

Gentle Baby™ to mieszanka, którą Gary Young stworzył na prośbę młodej matki z Boise w Idaho kilka lat temu. Oczekiwała ona swojego dziewiątego dziecka i chciała rodzić w domu.

Jedną z rzeczy, których się bardzo obawiamy w naszym świecie medycznym to sterylne, standardowe środowisko, w którym rodzą się nasze dzieci. Wiele dzieci traci swoją tożsamość, ponieważ tracą kontakt z matką przez sterylne środowisko. Gentle Baby™ to mieszanka, którą matka może używać jeszcze przed narodzinami dziecka i która pomaga dziecku rozpoznać matkę po zapachu i stworzyć silną więź przy narodzinach.

Składniki:

 • Drzewo Różane / Rosewood (Aniba rosaeodora): ma działanie antybakteryjne, antywirusowe, anty pasożytnicze, anty grzybicze, stymuluje pobudza i zwiększa elastyczność skóry, antyutleniacz. Stosuje się go w przypadkach infekcji grzybiczych, drożdżycy, chorobach skórnych jak egzema, czy łuszczyca, przy pasożytach wewnętrznych itp. Aromat Drzewa Różanego wzmacnia, umacnia i stabilizuje emocjonalnie.
 • Rumianek Rzymski / Roman chamomile (Chamaemelum nobile): uspokaja aby znieczulić naprężenia, napięcia. Anty spazmatyczny, anty zapalny, anty pasożytniczy i regenerujący skórę. Używany był powszechnie w Europie przeciwko problemom skórnym, od wieków matki używały rumianku aby uspokoić płaczące dzieci, usunąć ból uszu, zmniejszyć gorączkę, złagodzić bóle brzucha i problemy z niestrawnością. Uwalniał od bólu zębów i dziąseł, pomocny przy ząbkowaniu u dzieci. Rumianek pomaga również przy uderzeniach, ranach ciętych, zadrapaniach, siniakach oraz potłuczeniach. Neutralizuje alergie i wzmacnia zdolność organizmu do regeneracji skóry. Oczyszcza krew a także pomaga wydalać trucizny z wątroby. Olejek ten pomaga w walce z depresją i bezsennością, naprężeniem mięśni. Uspokaja system nerwowy przywracając go do jego zdrowego prawidłowego działania. Uspokaja drżenie nóg, pozwala je rozluźnić. Poprawia kondycję skóry np.: usuwa trądzik, zapalenie skóry, egzemę, wysypkę i nadwrażliwość skóry. Minimalizuje drażliwość i nerwowość nadpobudliwych dzieci.
 • Geranium / Geranium (pelargonium graveolens): ma działanie antydepresyjne i antyseptyczne oraz właściwości ściągające i hemostatyczne, to znaczy powstrzymujące krwawienia, może więc być bardzo pomocny w leczeniu wszelkich zranień (ułatwia szybkie gojenie). Stosuje się go również do pielęgnacji skóry z powodu pięknego zapachu, właściwości ściągających i anty septycznych oraz ze względu na zdolność regulowania poziomu łoju produkowanego przez skórę. Działa bardzo korzystnie na cery nadmiernie suche oraz nadmiernie tłuste, a także cery mieszane (suche z tłustymi partiami), których pielęgnacja jest wyjątkowo kłopotliwa. Owo równoważące działanie wypływa z faktu, że olejek geraniowy stymuluje pracę kory nadnerczy. Hormony wydzielane przez korę nadnerczy mają przede wszystkim charakter regulatorów, które zarządzają produkcją hormonów wytwarzanych przez inne organy, także produkcją męskich i żeńskich hormonów płciowych. Olejek geraniowy jest bardzo skuteczny w leczeniu dolegliwości związanych z menopauzą i innymi stanami wynikającymi z zachwiania równowagi hormonalnej w organizmie, przynosi też ulgę w stanach napięć przedmenstrualnych (dużą rolę odgrywają tu jego właściwości moczopędne, powoduje on bowiem usuwanie płynów, które gromadzą się nadmiernie w organizmach wielu kobiet w okresie przedmiesiączkowym). Olejek geraniowy stymuluje pracę układu limfatycznego, co w połączeniu z właściwościami moczopędnymi czyni go świetnym środkiem w leczeniu cellulitis, puchlin wodnych, zatrzymania płynów i obrzęków stawów. Jego działanie odwadniające jest efektem tonizującego wpływu olejku na nerki i wątrobę równocześnie. Używany jest w leczeniu żółtaczki, kamieni nerkowych i najróżniejszych infekcji dróg moczowych. Jest także dobrym antyseptykiem do pielęgnacji jamy ustnej, leczenia bólu gardła, owrzodzeń i innych infekcji dziąseł. Olejek geraniowy jest cennym środkiem antydepresyjnym.
 • Ylang Ylang (Cananga odorata): ma działanie anty spazmatyczne. Wyrównuje ciśnienie krwi oraz reguluje puls. Olejek ten jest stosowany w celu zwiększenia grubości włosa, jego połysku i lśnienia. Wskazania: arytmia serca, problemy z układem sercowym, wysokie ciśnienie krwi, niepokój, impotencja, nadciśnienie tętnicze, depresja, zmęczenie psychiczne, utrata włosów, ciężki oddech, bezsenność, palpitacja (kołatanie) serca, użądlenia owadów, częstoskurcz. Ponieważ olejek Ylang Ylang wpływa na utrzymanie męsko – żeńskiej równowagi energetycznej, można zatem lepiej dostroić się duchowo oraz osiągnąć większe skupienie myśli oddzielając tym samym wiecznie obecne negatywne częstotliwości. Może to pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi, opanować i wyciszyć szybkie oddychanie, frustracje. Olejek Ylang Ylang pozwala przywrócić równowagę różnych funkcji serca. Wspomaga proces leczenia impotencji oraz pomaga przy problemach jelitowych, szoku oraz problemach skórnych.
 • Lawenda / Lavender (Lavandula angustifolia): ma działanie antyseptyczne – przeciwbakteryjne, przeciwbólowe, przeciwnowotworowe, przeciwdziała drgawkom, konwulsjom, nadmiernemu pobudzeniu, uspokaja. Jest zbawienna w oczyszczaniu skaleczeń i ran, idealna w pielęgnacji skóry, przeciw łojotokowa. Oczyszcza skórę z łoju który jest idealną odżywką dla bakterii skóry. Posiada także klinicznie udowodnione działanie relaksujące. Jest doskonała przy wszelkich poparzeniach – rany się goją bez śladu blizny. Powstrzymuje nowotwory piersi oraz leczy alergie. Wskazania: poparzenia termiczne i słoneczne (odbudowywanie i odnowienie komórek), także i ust, łupież, wypadanie włosów, alergie, drgawki, konwulsje, opryszczka, bóle głowy, niestrawność, bezsenność, nadciśnienie, łagodzenie skutków menopauzy, mdłości, zapalenie żył, guzy, napięcie przed miesiączkowe, zmniejszanie blizn, a często całkowite ich usunięcie. Choroby skóry jak np. trądzik, zapalenie skóry, egzema, łuszczyca, wysypki, rozstępy skóry, cellulitis. Olejek z Lawendy jest doskonały do oczyszczania ran, stłuczeń, siniaków i wszelkich podrażnień skóry.
 • Palmarosa (Cymbopogon martinii),
 • Olejek Cytrynowy / Lemon (Citrus limon) – działa antyseptycznie,
 • Jaśmin / Jasmine (Jasminum officinale),
 • Bergamotka / Bergamot (Citrus bergamia),
 • Róża / Rose (Rosa damascena) – niezwykle łagodna dla skóry.
new-born-615751_640

Używać Przed Porodem

Sprawdziliśmy, że jeśli matka używa Gentle Baby™, nie ma później rozciągniętej, popękanej skóry ani rozstępów jako rezultatu ciąży. Również, kiedy matka używa Gentle Baby™ i wmasowuje olejek w okolice krocza przed porodem nie potrzebuje nacięcia krocza aby uniknąć rozerwania. Tkanka staje się bardzo elastyczna, olejek pozwala jej rozciągnąć się bez rozerwania.

Wyobraźcie sobie jeśli możecie, dziecko wychodzące przez napięcie kanału rodnego. Pierwszą rzeczą jaką rejestruje organ zapachowy dziecka to zapach olejku Gentle Baby™. Wszystkie matki, które używały Gentle Baby™ w czasie porodu twierdzą, że ich dzieci są spokojniejsze, a więź między nimi i dziećmi jest silna.

Panowie, fakt że nie jesteście w ciąży i nie będziecie rodzić wcale nie oznacza, że nie możecie używać Gentle Baby™. Jeśli będziecie w szpitalu na porodówce, będziecie obecni przy narodzinach dziecka, bardzo korzystnie jest nałożyć na siebie ten olejek i nosić go aby wytworzyła się ta wspaniała więź, jak w przypadku matki. Więc, jeśli dziecko wita was oboje będzie mu towarzyszył ten sam zapach.

Wspaniały Olejek na Skórę

woman2

Gentle Baby™ jest doskonały nawet tylko jako olejek na skórę, chroni skórę i zapobiega pękaniu, wysuszeniu i swędzeniu.

Cieszmy się więc mieszanką olejków Gentle Baby™. Po narodzinach dziecka można zmieszać Gentle Baby z olejkiem V-6 w proporcji 1:2. Masować dziecko codziennie, aby wzmocnić ochronę dalikatnej skóry. W czasie masażu noworodka tym pięknym olejkiem wytwarza się niesamowita więź między matką i dzieckiem lub między ojcem i dzieckiem. Cieszcie się tymi wspaniałymi korzyściami.

Uwagi:

 • W okresie ciąży, przyjmowania leków, zanim użyjesz olejku skontaktuj się z lekarzem.
 • Ogólnie olejek bezpieczny dla dzieci powyżej 2 lat.
 • Olejek jest foto-aktywny, unikać stosowania na skórę narażoną na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub promieni UV w czasie krótszym niż 48 godzin.

Uwaga:
Osoby przewlekle chore, kobiety w ciąży – jak zawsze skonsultujcie się z lekarzem przed użyciem olejków eterycznych.

aromaterapiadla dzieciolejki eterycznepielęgnacjaporódyoung living

Comments are currently closed.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/