Obniżenie poczucia własnej wartości

28 maja 2015 admin Recall HealingWarto wiedzieć

U podłoża wielu chorób dotykających kośćca leżą emocje związane z konfliktem obniżenia poczucia własnej wartości. Co to dokładnie znaczy i dlaczego się pojawia?
Następuje, gdy porównujemy się z innymi ludźmi, z wcześniejszą (młodszą) wersją siebie lub wyidealizowanym obrazem samego siebie. Nic dziwnego zatem, że schorzenia układu kostnego narastają z wiekiem. To obniżenie wartości zostanie wyrażone w tej części ciała, którą uznamy za mniej sprawną, niż była wtedy, gdy mieliśmy np. 20 lat. Kości danego obszaru zostaną osłabione.

human-skeleton-163715_640

Musimy tego zaprzestać i zaakceptować to, jacy jesteśmy obecnie. Nie można mieć równocześnie 30, 60 i 90 lat. Najistotniejsze jest, aby być i działać najlepiej, jak to możliwe w chwili obecnej. Nie mamy niczego więcej, tylko bieżącą chwilę.

Porównujemy, ponieważ dążmy do doskonałości. W biologii to oznacza niepopełnianie błędów, gdyż ofiara, która go popełni, ginie. Dlatego, z tego punktu widzenia, brak błędów oznacza przeżycie. Biologiczny konflikt związany z doskonałością, to konflikt ofiary. Muszę zapobiegać wszelkim błędom, gdyż w przeciwnym wypadku mogę zginąć. Często w historii pacjenta lub jego rodziny odnajdujemy taki błąd, który spowodował jakąś tragedię, a obecnie rezonuje to u niego niskim poczuciem wartości (u pacjenta lub jego potomków). Może się przejawiać w różnych dziedzinach i dotykać różnych części szkieletu.

Na przykład:

  • dziecko umiera tuż po narodzeniu; matka zarzuca sobie, że to jej wina, że popełniła jakiś błąd mimo, że tak nie było,
  • kobieta wychodzi za mąż za ukochanego, który okazuje się bardzo trudny w codziennym życiu,
  • mężczyzna idzie do łóżka z przygodną kobietą, okazuje się, że ona zachodzi w ciążę, on się z nią żeni i całe życie cierpi z powodu błędu w sferze seksualnej,
  • sportowiec popełnia błąd i doznaje urazu, na skutek którego musi wycofać się z ważnych dla niego zawodów,
  • dziecko tłucze ulubioną rodową filiżankę babci…
beautiful-316287_640

Te i podobne historie często leżą u podłoża choroby jakiejś części układu kostnego lub w ciężkich przypadkach, kośćca, jako całości. Odnalezienie takiej historii pomaga zrozumieć skąd bierze się nasze poczucie niskiej wartości, a zrozumienie to pierwszy krok do wyzdrowienia.

B.S.-B.

Źródło: http://recallhealing.blogspot.com/2014/09/obnizenie-poczucia-wasnej-wartosci.html

O psychosomatyce dolegliwości kręgosłupa przeczytasz też w artykule „Masz schorzenie kręgosłupa? Sprawdź, czym sobie na nie zapracowałeś.

kręgosłuprecall healingtotalna biologiaukład kostny

Comments are currently closed.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/