Siła „Thieves”

2 maja 2015 admin AromaterapiaWarto wiedzieć

Gary Young:

Porozmawiajmy o Thieves
Porozmawiajmy o Thieves, mając na uwadze naszą serię produktów Thieves. Jest to olejek, który powstał około roku 1990 – 1991, powstał w rezultacie badań na Uniwersytecie w Warwick w Londynie, w Anglii, gdzie spędziłem wiele godzin w bibliotece londyńskiej badając olejki i ich historię. Były to wspaniałe czasy z powodu historii, które zostały wtedy napisane.
Muszę wam powiedzieć, że przeczytałem siedemnaście różnych wersji historii o złodziejach, w czasie plagi w 18 wieku, oczywiście była też plaga w 15 wieku, jak również historie napisane wtedy o złodziejach. Pojawia się w nich czterech złodziei i czterdziestu złodziei i wiele różnych historii, które mogę wam przybliżyć.

złodziej

Historie o Złodziejach
Złodzieje ci byli handlarzami i sprzedawali przyprawy, tak właśnie dowiedzieli się o olejkach, ponieważ importowali cynamon i goździki z Indii i kiedy nadeszła zaraza, królowie z wielu krajów wydali zarządzenie aby zamknąć międzynarodowy handel i transport. Wszystkie statki stały więc w dokach, nie mogąc żeglować i handlować, bankrutowały jaden po drugim. Handel przyprawami był bardzo lukratywny, przynosił duże dochody, handlarze stwierdzili więc, że skoro chorzy ludzie umierają, wszyscy boją się ich dotknąć, mogą oni wedrzeć się do ich domów, zabrać to co znajdą przy ich ciałach, splądrować ich domy. Chodzili więc do domów, w których byli tylko umarli i zabierali stamtąd naczynia, odzież, biżuterię i zakładali lombardy. Wtedy właśnie powstały lombardy.
Oczywiście znacie tą historię, król wydał zarządzenie aby ich złapać ale konstable bali się ich dotknąć bo wiedzieli, że złodzieje dotykali zmarłych i wchodzili do domów zmarłych. Nie chcieli oni zachorować.
Sytuacja stała się tak poważna, że król nawet skazał kilku konstabli za odmowę wykonania rozkazu. Była to sprawa życia i śmierci. W końcu złapano czterech złodziei i dano im szansę aby wyznali sekret swojej ochrony przed plagą. Stanęli przed wyborem, albo zostaną spaleni albo powieszeni. Jeśli się nie przyznają to zostaną spaleni, a jeśli zdradzą swój sekret to zostaną powieszeni. Wybrali powieszenie, zdradzili swój sekret i został on ogłoszony w całym mieście.

thieves_history

Olejki użyte w historiach
Oczywiście olejki w siedemnastu różnych historiach są różne i różne wersje podają inne olejki, których używano. Jestem pewien, że nikt na pewno nie wie jakie olejki zostały użyte ale wiemy, że były to olejki używane jako przyprawy. Oregano (Origanum compactum, oregano), Cinnamon (Cinnamomum verum, cynamon), Clove (Syzygium aromaticum, goździk) to olejki, którymi handlowano w tamtych czasach. Wiemy, z powodu siły cynamonu i goździków, że były one dwoma z wybranych olejków, większość z siedemnastu historii wymieniało cynamon i goździki. Zacząłem więc bliżej przyglądać się niektórym historiom i olejkom, jak również ich chemicznym właściwościom, aby zdecydować, które użyć.
Dawniej nie było dostępu do wszystkich olejków, zastanawiałem się czy chcę skopiować dokładnie to co było czy ulepszyć to. Postanowiłem ulepszyć wszystko.
Rene – Maurice Gattefosse, napisał historię o czterech złodziejach i jego historia różni się od wielu innych wersji, nie twierdzę, że jego historia jest prawdziwa a inne nie, opowiadane historie były typowe. Olejki użyte to Warm wood (Artemisia quassia, piołun), Meadow Sweet (Filipendula ulmaria, wiązówka błotna), Marjoram (Origanum majorana, majeranek), Sage (Salvia officinalis, szałwia), Clove (Syzygium aromaticum, goździk), Angelica (Angelica archangelica, arcydzięgiel), Rosemary (Rosmarinus officinalis CT cineol, rozmaryn), Horehund (Marrubium vulgare, szanta zwyczajna), Camphor (Cinnamonum camphora, kamfora), chociaż w innych historiach były to Cinnamon, Clove, Oregano lub Rosemary. Postanowiłem, że wykorzystam tą historię jako wiedzę i pójdę do przodu i stworzę mieszankę, która będzie jak najbardziej pożyteczna w naszych czasach.
Inna historia z Marsylii dodaje Rue (Ruta graveolens, ruta), Garlic (Allium, czosnek) i Calamus. Calamus (Acorus calamus, tatarak zwyczajny) to także piękny olejek. Nie jest produkowany w dużych ilościach więc nie użyliśmy go z tego powodu. Okazało się, że antidotum czterech złodzieji z Marsylii to była tylko powtórka znacznie starszej historii – i jest to prawda, dlatego mamy siedemnaście różnych historii.

Kwas, śluz i stan zapalny
Mamy więc Thieves i co możemy z nim zrobić. Pozwólcie, że podzielę się z wami kilkoma radami. Kiedy mamy do czynienie z problemami z układem oddechowym, przeziębieniem, grypą, organizm produkuje ogromne ilości kwasu, i ten kwas produkuje ogromne ilości śluzu. I ten odbiegający od normy gęsty, lepki śluz kumulujący się w przewodach trzustkowych, wywołuje początek chorób takich jak marskość i niewielkich stanów zapalnych. Stan zapalny to środowisko rozwoju chorób serca, raka i innych. Więc kiedy nasz organizm zaczyna gromadzić śluz mamy problem.
Może was zainteresuje ta wiadomość: nadmiar śluzu w płynie obrzękowym, który się gromadzi w tkance, to główny powód powstawania polipów w nosie. Co wywołuje ten stan? Kwas i nadmiar śluzu, i jest to główne źródło tych chorób, polipów w nosie, może to też przyczynić się do powstania pewnych raków w ciele. Jest to powód, dla którego powinniśmy utrzymywać poziom śluzu i kwasu tak nisko jak to tylko możliwe.

Indywidualne reakcje są różne
Osiągniemy to eliminując pożywienie, które wywołuje wzrost poziomu kwasu. Bardzo ważne jest jednak aby pamiętać, że to co powoduje zakwaszenie jednego organizmu może nie powodować zakwaszenia drugiego. Bardzo ważne jest aby patrzeć przede wszystkim na siebie a nie na to co robią wszyscy inni dookoła. Jedna osoba może zjeść łyżeczkę cukru bez konsekwencji, druga zje jedną czwartą łyżeczki i po kilku latach będzie miała raka. Musimy uważać więc na nasze organizmy. Jak to jednak odnosi się do Thieves? Jest jeden bardzo prosty powód, Thieves to mieszanka, która jest wyjątkowo skuteczna w rozpuszczaniu nadmiaru śluzu w organizmie.

Thieves rozpuszcza śluz
Thieves to mieszanka bardzo skuteczna w powstrzymywaniu działania makrofagów, kiedy zaczynają wydzielać kwas tlenku azotu. Jest to stan, który pojawia się przy każdej kontuzji organizmu, każdej nie normalnej sytuacji ze stanem zapalnym, jak stres, który powoduje stan zapalny. Skąd pochodzi stan zapalny? Być może wielu z was nie rozumie tego problemu. Ale gdziekolwiek pojawia się stres, poziom kortyzonu rośnie i organizm zaczyna wydzielać kwas, kwas wyzwala reakcję makrofagów i tkanek aby uwalniały kwas tlenku azotu i zaczyna gromadzić śródmiąższowy płyny, potem mogą zacząć tworzyć się określone komórki rakowe i polipy.
Kiedy mamy do czynienia z rakiem i włóknistymi guzami, jest to stan związany z zakwaszeniem, pierwszą rzeczą jaką należy zrobić, to obniżyć poziom zakwaszenia. Thieves jest wyjątkowo mocny w rozpuszczaniu i przetwarzaniu śródmiąższowych kwasów i kwasów płynnych oraz przetwarzaniu stwardniałego śluzu.

Budowa polipów
Kiedy zrozumiemy strukturę polipów, zobaczymy, że polip to zagęszczony śluz, stwardniały. Zauważamy, że rośnie, rzeczywiście rośnie przez nagromadzenie i tym samym będzie ciągle powracał. Może być usunięty operacyjnie, ale obserwujemy nawroty ponieważ istanieje środowisko, którym się żywi. Czas w jakim następują nawroty zależy od tego jak szybko odnawia się poziom zakwaszenia. To są rzeczy, które mogą być kluczowe dla tego problemu.

thieves-trio

Ocet neutralizuje kwas
Ludzie z Marsylii twierdzą, że byli bardzo wyrozumiali i wdzięczni za czterech złodziei. W każdym wypadku, niezależnie skąd pochodził, ocet był rodzajem antyseptyku opartym na substancji aromatycznej. Ocet i olej były używane bardzo długo jako składnik tworzący emulsję dla olejków eterycznych. Ocet jest bardzo mocny, i kiedy popatrzymy na jego strukturę, jest on bardzo interesujący. Ocet neutralizuje kwas. Stanowi więc idealny nośnik dla olejków eterycznych. I nie ma lepszego sposobu przyjmowania Thieves niż dodanie kilku kropli do dwóch uncji octu i wypicie rano. Mamy substancję, która odnowi poziom pH w żołądku i olejki, które natychmiast reagują z kwasami trawiennymi.
Dla osób, które były w mojej klasie, przypomnę, że olejki dosłownie oddają się, poświęcają się aby zneutralizować kwas w organizmie.

Dzienna rutyna
Jeśli robi się to regularnie, na przykład co rano i może wieczorem przed spaniem, zredukujemy kwas bardzo szybko. Po pewnym czasie uda nam się odzyskać doskonałą równowagę w organizmie. Interesujące jest, że starożytni wiedzieli o tym, nie rozumiejąc nawet fizyki, chemii substancji odżywczych i nie wiedząc, że ocet neutralizuje kwas.
Olejki eteryczne naturalnie to bardzo potężne substancje antyseptyczne, antybakteryjne i antywirusowe. Z tego powodu ich reakcje wywołują taki szeroki oddźwięk w naszym organizmie.

Olejki eteryczne.
Ilu z was użyło olejku Lavender (Lavandula angustifolia, lawenda) na naszej farmie? Świetnie! Czy poczuliście różnicę? Na pewno tak. Peppermint (Mentha piperita, mięta) ma zdolności obniżania temperatury, dzięki ochładzającemu działaniu methal i methone.Pomimo tego ma działanie przeciw drobnoustrojowe. Mamy więc wiele korzyści.
Thieves, kto z was nałożył Thieves na stopy wczoraj rano, zanim wyszliście na farmę i iluz was wróciło chorych. Dlaczego nakładamy ten olejek na stopy? Ponieważ jest to bezpieczne miejsce do nałożenia go. Ale być może jutro spróbujecie dodać Thieves do octu, wypić i zobaczycie jaką robi to różnicę. Szczególnie w oczyszczaniu gardła. Bardzo potężny. Ocet winny jabłkowy. Najlepiej iść do sklepu i kupić surowy ocet winny z jabłek, który stale ma kultury w środku i można to zobaczyć przez butelkę. Nie należy kupować zwykłego octu, zniszczy on nasz olejek.

thieves2

Skład udokumentowany w 1830 roku
Skład Thieves został udokumentowany w 1830 roku, i potwierdzono jego użycie aż od 1793 roku w leczeniu żółtej febry. Co się stało w latach 80-tych XVIII wieku? Co się stało, że przestano używać olejków i octu. Kto wie co się zaczeło dziać w 1780 roku?Antybiotyki zostały odkryte i zaczęto eksperymentować z nimi. Przed 1790 zaczęto używać niektóre z nich, a w wieku XIX zaczęto je produkować w dużej ilości. Była to nowa fala. Co siędzieje, kiedy przychodzi nowa fala? Wszyscy chcą na tym skorzystać. To co się rozwijało było to coś nowego i ekscytującego. W tym czasie zaczęła się rozwijać nauka. Medycyna jako nauka zaczęła się również rozwijać, zaczęto czytać gazety i pisano o nowościach, także w medycynie i gazety te były rozpowszechniane. Wykształceni ludzie zaczęli mówić mniej wykształconym „znaleźliśmy nowy sposób aby chronić ludzkie ciało tymi nowymi antybiotykami”.
Ludzie ci pamiętali historie opowiadane przez ich dziadków i pradziadków o plagach i wielu ludziach, którzy wtedy umarli. Co jest interesujące, mieliśmy te antybiotyki w 1920 i nie zapobiegło to grypie, która obiegła świat i zabiła miliony ludzi. Nie zrobiło to żadnej różnicy, ponieważ kampania nastawiona była na antybiotyki i wszyscy chcieli być częścią tej nowej generacji, nowej energii i nowej informacji, i nowych odkryć, stać się ich częścią. Stare receptury, które działały przez setki i tysiące lat musiały ustapić drogi nowemu światu.

Zataczając pełne koło
I gdzie jesteśmy teraz, 200 lat później? Zatoczyliśmy pełne koło i wróciliśmy do tego co działa, działa znacznie lepiej i jest najbardziej efektywne. Spójrzmy więc na mieszankę Thieves i jej olejki. Jest to oczywiście bardzo interesująca mieszanka .

Olejki w Składzie Thieves
Wybrałem olejek Clove z powodu eugenolu, który zawiera. Eugenol to składnik silnie przeciw zapalny. Eugenol to naturalne znieczulenie, antyseptyk, jest przeciwbakteryjny i przeciwdrobnoustrojowy. Clove to bardzo piękny olejek ze względu na swój globalny efekt na ludzkie ciało.
Spójrzmy na Rosemary, to jest Rosemary Officinalis, 1.8 cineolu, jest to bardzo specyficzny składnik antbakteryjny. Kiedy mamy do czynienia z drobnoustrojami, które wytwarzają bakterie, potrzebujemy substancji, która jest mocna i potrafi je zwalczyć. Rosemary Officinalis jest bardzo potężna.
Eucalyptus Radiata (eukaliptus). Mówiłem już na ten temat. Obserwuję bardzo dobre efekty u byłych i obecnych pacjentów w zwalczaniu chorób układu oddechowego. I oczywiście choroby epidemiczne zawsze atakują układ oddechowy, i ponieważ mamy dzisiaj duże problemy z gruźlicą, zapaleniem płuc, odmą i krztuścem, dużo sensu miało dołożenie Eucalyptus Radiata do składu mieszanki.

Cztery podstawowe olejki używane w starożytności
Z 17-tu historii, które przeczytałem o złodziejach, żadna nie wspominała o Eucalyptus jako o olejku użytym w tamtej formule. Jednakże w tamtych czasach Eucalyptus nie był destylowany ani produkowany, nie był więc dostępny. Ale olejki Lemon, Cinnamon, Rosemary i Clove były czterema, które występowały w 17 różnych wersjach historii.
Olejek Lemon (Citrus limon, cytryna) występował obficie, ponieważ był wyciskany. Nie trzeba go było destylować, wystarczyło go wycisnąć na zimno ze skórki. Czy był bardzo czysty? Kto wie jakie techniki były używane do filtracji, ale to nie ma znaczenia. Był bardzo efektywny jako antyseptyk.
Olejek Eucalyptus Radiata był niezwykle ważny dzięki swoim właściwościom antydrobnoustrojowym, antybakteryjnym i antywirusowym. To jest artykuł, który Sue Chao i ja opublikowaliśmy na Uniwersytecie Stanowym Weber pięć lat temu, był to bardzo interesujący okres. Zaobserwowaliśmy 82% zmniejszenie m-lutius bioaerosol, bakterii przenoszonej drogą powietrzną. Jak również 96% zmniejszenie innego bio-aerosol i 44%zmniejszenie bakterii s-aurius. Te trzy bakterie były zauważalnie wyeliminowane przez dyfuzowanie mieszanki Thieves.

Udokumentowanie Thieves
Był to jeden z dokumentów bardzo dla mnie interesujących, było to osiem lat temu w 1988 roku. Było to bardzo interesujące ponieważ był to pierwszy opublikowany dokument i bardzo wspierał rozwój lini produktów Thieves.
Badania na Uniwersytecie Stanowym Weber szerzej demonstrują siłę mieszanki olejków eterycznych Thieves i zmniejszenie liczby osób, które miały w organizmie micrococis luteius po dyfuzowaniu przez 12 minut (M. luteus – znajduje się w wodzie, ziemi, kurzu i powietrzu oraz wchodzi w skład naturalnej flory bakteryjnej skóry ssaków. Zamieszkuje również ludzkie usta, drogi śluzowe, gardło środkowe oraz górne odcinki dróg oddechowych. Choć nie jest chorobotwórcza, a zwykle uważa się ją za zanieczyszczenie, powinna być postrzegana jako szpitalny patogen, stanowiący zagrożenie dla pacjentów o obniżonej odporności. M. luteus jest odporny na zmywanie wodą, znosi suszę i duże zasolenie.)

dyfuzor

Dyfuzowanie w domu
Mówiłem to już wiele razy – najlepszą rzeczą jaką możemy zrobić to dyfuzowanie olejków w naszych domach. Z powodu obecności Cinnamon i Clove w jego zestawie, Thieves może być trochę drażniący dla nosa, jeśli będziemy go dyfuzować przez dłuższy czas, ale jeśli włączymy dyfuzer na 15 do 20 minut i potem wyłączymy, nic się nie stanie. W zależności od przepływu powietrza w domu, od wielkości domu, budowy domu – można dyfuzować Thieves przez godzinę, trzeba tylko uważać na to co się dzieje. Jeśli poczujemy, że nos jest podrażniony, wyłączmy dyfuzer.
Jedną rzeczą, która mi się naprawdę podoba w naszych domach to wiatrak pod sufitem, to świetnie porusza przepływ olejku w całym domu, we wszystkich pokojach. Jeśli nie mamy takiego wiatraka, możemy użyć mniejszego i postawić go w rogu za dyfuzerem, aby powietrze było rozprzestrzenione po całym domu. Jednakże, zamiast wydawać pieniądze na wiatrak, byłoby lepiej kupić więcej dyfuzerów i postawić w każdym pokoju. Wyeliminowałoby to niewygodę przenoszenia wiatraka i otrzymalibyśmy o wiele lepsze nasycenie.

Używajcie dyfuzerów, nie chemikaliów!
Z biegiem czasu będziemy bombardowani coraz większą ilością bakterii i mutacji bakterii, wirusów i grzybów. Nie można sobie pozwolić aby nie mieć dyfuzera w domu i nie dyfuzować żeby zwalczać te bakterie, ponieważ to jest nasza ochrona.
Śmiać mi się chce, kiedy widzę ludzi rozpylających PineSol w swoich domach, ludzi którzy używają Lemon Pledge aby czyścić meble. To wszystko to tylko dodawanie substancji chemicznych do swojego domu, gdzie jest ich już wystarczająco dużo.

Co składa się na środowisko chemiczne?
Jeśli macie wykładzinę podłogową, jeśli macie szafki, jeśli macie blaty, jeśli macie płytki na podłodze, farbę na ścianach, zasłony – żyjecie w środowisku chemicznym. Kto z was założył ostatnio nawą wykładzinę w domu? Ilu z was podobał się zapach tej wykładziny? Kiedy my założyliśmy nową wykładzinę w domy, dodaliśmy olejków do maszyny czyszczącej parą i wypraliśmy naszą nową wykładzinę olejkami aby choć trochę zneutralizować substancje chemiczne, które zostały uwolnione z tej wykładziny.

Dyfuzowanie ochroni Wasz dom
Najlepszym sposobem na ochronę naszego domu jest dyfuzer, jeszcze lepiej dwa lub trzy. Jeśli mamy wielopoziomowy dom, dobrze jest mieć dyfuzer na każdym poziomie, aby zapewnić dobre nasycenie. Można nawet dołączyć czasomierz do dyfuzera. Można iść do WalMart i kupić 24 godzinny czasomierz, który będzie sam włączał i wyłączał nasz dyfuzer. Wtedy, kiedy pójdziemy do sklepu lub do kościoła w niedzielę, lub do pracy, albo odebrać dzieci ze szkoły, kiedykolwiek, wystarczy napełnić dyfuzer olejkiem Thieves i można spokojnie zająć się swoimi obowiązkami i pozwolić aby on nasycał nasz dom. Wtedy osiągniemy najlepszy efekt.
Jeśli wychodzimy na kilka godzin, można ustawić nasze urządzenie na kilka godzin, aby się wyłączyło kilka minut przed naszym powrotem i olejek zmieszał się z powietrzem, żebyśmy nie czuli podrażnienia w nosie po wejściu do domu. Kiedy będziecie używali olejków przez dłuższy czas i przyzwyczaicie się do nich, nie będzie już takiego problemu. Nie będziecie już tak wrażliwi na olejki, ale na początku dobrze jest zrobić jak radzę.

Co z olejkiem Lemon?
Lemon. Ta ksiązka została napisana przez dr Valnet, „The Practice of Aromatherapy”, i pokazaliśmu tutaj znowu zneutralizowanie typhus bacillus i pneumococcus i staphylococcus aureus. Są to bardzo ciekawe informacje, i jak szybko te mikro organizmy i bakterie zostały zneutralizowane. Olejek ten ma bardzo potężne antyseptyczne właściwości. Olejek Lemon przynosi wiele korzyści. Jedną z rzeczy jakie bardzo lubię w tym olejku to działanie witaminy P. Witamina P jest bardzo ważna dla cyrkulacji, zwłaszcza milrocyrkulacji, na przykład wokół oczu i w oczach. Jeśli dyfuzujemy olejek Lemon w domu, można go dyfuzować bez żadnych dodatków. Jeśli czyścimy drewno w domu, dobrze jest użyć olejku Lemon i wetrzeć go w drewno i wdychać w czasie wcierania, z powodu korzyści jakie możemy z tego mieć.
Olejek Lemon jest także bogaty w kumeron, dobrze działa więc na obieg krwi. Olejek Lemon jest potężną substancją antybakteryjną, przeciwgrzybiczną i antywirusową. Jest świetnym narzędziem, i ostatnio był często używany w Europie w klinikach weterynaryjnych do sterylizacji. Używajmy więc go. I jest on oczywiście częścią mieszanki Thieves.

Efekt połączony różnych olejków
Używając tych olejków w połączeniu widzimy skumulowany efekt i korzyści wynikające z połączenia ich w całość co jeszcze zwiększa ich działanie. Jest to związek pomiędzy owocem cytrusowym, olejkami eterycznymi i działaniem drobnoustrojowym.
Mamy tutaj kilka różnych badań, które zostały przeprowadzone znowu, aby stworzyć więcej dokumentacji o wartościach Lemon, Mandarin (Citrus nobilis, mandarynka), Grapefruit (Citrus paradisi, grejpfrut). Wiele olejków cytrusowych ma dużo wspólnych cech, ale ponieważ nie mają takich samych składników i procentowych wartości, będą się różniły w swoim działaniu i zastosowaniu i mają ogromną wartość.
Bardzo interesujące jest w przypadku olejku Lemon – oglądanie zahamowania wzrostu i redukcji czterech wymienionych bakterii: salmonelli i coli, Staphylococcus aureus i pseudomonas oraz stosunek rozprzestrzeniania i redukcji – na prawo od zera dla tych trzech. Jest to bardzo interesujące. Wszystko jest jeszcze jednym powodem do dyfuzowania.

Pijcie czystą wodę z olejkami eterycznymi
Kto z was lubi Lemon water (wodę cytrynową)? Macie również Paczki H2Oil. Są to produkty, które każdy powinien używać codziennie w domu – Aqua Packs i Paczki H2Oil, ponieważ nigdy nie powinniśmy pić wody bez olejków eterycznych. Macie prawdopodobnie filtry w swoim domu, ale nie wszystko da się wyeliminować przez filtr, ponadto woda destylowana zabiera wam minerały, więc jeśli macie olejek Lemon lub Grapefruit w wodzie to możecie osiągnąć wielkie korzyści. Każdy z tych olejków jeśli ich używacie będzie budował i wzmacniał wasz system odpornościowy. Dlaczego? Ponieważ olejki cytrusowe zwiększają poziom limfocytów, i to jest najważniejsze jeśli chodzi o system odpornościowy. Jest to bardzo pomocne.

Patrząc na Cinnamon
Porozmawiajmy o właściwościach antbakteryjnych olejków roślinnych i ich składników, mamy tutaj liście Cinnamon, które zawierają cineol i eugenol w swoim olejku. Eugenol jest również w Clove, Lemongrass (Cymbopogon flexuosus, palczatka pogięta), Cinnamon bark i Lemon. Wysoka wydajność, analiza chromatografii płynu pokazała, że rezultaty ruchów bakterii są powiązane ze składem olejków. Wiemy już, że starożytni ludzie wiedzieli o tym – nie jest to nic nowego. Nie jest to coś nieznanego – nie było tylko opublikowane, ale ludzie o tym wiedzieli.

Rosemary
Rosemary – oto on Rozmaryn, officinalis, chemotyp cineol 1.8 zawiera eukaliptol, jak również alfa pineny i beta pineny (które działają bardzo zharmonizowanie w naszym systemie odpornościowym, przysadkowym i w przednim płacie przysadki zwłaszcza w połączeniu z półtoraterpenami, w stymulowaniu wydzielania ludzkiego hormonu wzrostu). Ludzki hormon wzrostu jest składnikiem regulującym system odpornościowy – i wywołuje reakcje ze strony systemu odpornościowego, jest to więc bardzo ważne – i to jest właśnie Rosemary. Jest to jeszcze jeden powód dla którego wybrałem ten olejek.
Możemy zobaczyć działanie Rosemary przeciw drobnoustrojom, znowu na przykładzie officinalis, którą badaliśmy i identyfikacji 33 składników tego olejku eterycznego. Główny składnik tych substancji to były alfapineny, 1.8 cineol i kamfora. Kamfora i werbanon pracują bardzo zgodnie razem jako bardzo potężny antyseptyk i jeśli weźmiemy któryś z nich osobno, będzie to bardzo silny antybakteryjny składnik, razem natomiast mają zupełnie inne działanie z tego prostego powodu, że werbanon jest bardzo silnym składnikiem antybakteryjnym, jak również baronial, ale kamfora ma właściwości penetrujące, może więc zabrać związki werbanon i beronial i doprowadzić głębiej w strukturę tkanki do komórki, mamy więc głębszą penetrację tych połączeń. Tym samym, z tym mamy też 1.8 cineol (który ma działanie antywirusowe i antybakteryjne). Dlatego Rosemary jest tak skuteczny we wnikaniu i zwalczaniu każdej infekcji lub problemu związanego z układem oddechowym.
Odchodząc od tematu, jeśli mamy do czynienia z infekcją, olejek Rosemary jest wspaniały do nałożenie razem z olejkiem Myrrh. Dlaczego? Ponieważ kamfora w olejku Rosemary będzie ciągnęła właściwości olejku Myrrh głębiej w tkankę. Są to bardzo wartościowe informacje, warto je zapamiętać.
Główne składniki Rosemary officinalis były analizowane dla ich właściwości antybakteryjnych przeciw różnym szczepom bakterii staphylococcus aureus i zawsze dawały rezultaty pozytywne. Nie było nigdy przypadku, żeby nie udowodniono wspaniałych właściwości tego olejku.

Pracując z olejkiem Clove
Olejek Clove, tutaj znawu pojawia się eugenol, 75% do 85% to eugenol. Dlaczego mamy tak dużą rozpiętość w poziomie eugenolu – od 75% do 85%? Dlaczego nie jest to 75, 76 lub 81? Jest to bardzo proste. Klimat może zmienić te wartości, czas zbioru może je zmienić, sposób destylacji będzie wpływał na poziom eugenolu, który będzie pozyskany w tym czasie – to samo będzie z innymi olejkami. Dlatego wczoraj podzieliłem się z wami zdaniem, że destylacja to bardzo precyzyjna sztuka i jeden mały błąd może zmienić olejek aż do całkowitego zniszczenia go. Eugenol i octan eugenolu mają bardzo potężne działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Jest również uspokajający – jest bardzo dobrym olejkiem wzmacniającym system odpornościowy.
Oto co można zrobić. Bierzemy te olejki – powiedzmy, że znamy nasz system odpornościowy i jest on trochę osłabiony i musimy go wzmocnić – nakładamy Thieves do dyfuzora i rozpylamy w domu, potem bierzemy olejek Clove i dodajemy cztery lub pięć kropli do mieszanki Thieves w dyfuzorze. Jeśli mamy upośledzony system – mamy do czynienia z małą infekcją układu oddechowego – wtedy bierzemy Thieves i dodajemy kilka kropli Eucalyptus Radiata, idziemy teraz w kierunku systemu oddechowego.
Należy zacząć więc od wyizolowania problemu, z którym mamy do czynienia a nie od ogólnych działań. Ogólne działanie osiągniemy wciąż z Eucalyptus, ale dodając kilka kropli Eucalyptus Radiata wzmocnimy działanie idące w kierunku układu oddechowego. Jeśli mamy chorobę wirusową, wtedy bierzemy Eucalyptus i dodajemy kilka kropli Cinnamon. Jeśli chcemy zwiększyć działanie na bakterie w powietrzu i stymulować cyrkulację, dodamy Lemon.
To jest to co czyni przyjmowanie mieszanek tak wspaniałym, wystarczy dodać pojedyńczy olejek aby wzmocnić działanie na problem, z którym akurat musimy sobie poradzić. Tworzymy wtedy całkowicie nowe zastosowanie.
Clove posiada działanie hamujące wzrost doustnych czynników chorobotwórczych otrzymujemy działanie hamujące wzrost gramo – ujemnych beztlenowców przyzębia i ustnych czynników chorobotwórczych.

Thieves-Products

Wiele zastosowań Thieves
Wielu z nas używało Thieves nakładając olejek na szczoteczkę do zębów zanim użyliśmy pastę. Kto tak robił? Ciągle jeszcze spotyka się sporo takich ludzi starej daty i prawdopodobnie niektórzy ciągle nakładają kroplę Thieves na szczoteczkę do zębów. Robimy to automatycznie – eksperymentujemy. Stajemy się inżynierami i farmaceutami i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy! To jest to co sprawia, że wszystko działa i jest tak potężne, wystarczy dodać Thieves do pasty lub nałożyć na szczoteczkę.
Kto używa Thieves płyn do płukania ust? Wspaniale. W moim domu nie zachowuje się on długo bo go piję! Dosłownie piję płyn do płukania ust ponieważ lubię jego antyseptyczne działanie, które przenika w dół do końca przez mój organizm. Pomaga w odtworzeniu pH, zabija wszystkie nieprzyjazne bakterie, które mogą się nagromadzić w ciągu nocy. Całkowicie eliminuje zakwaszenie i śluz – dla mnie to wystarczy. Płukam raz, a potem połykam i piję do dna. Mary lubi kiedy to robię, ponieważ twierdzi, że mam potem oddech dobry do całowania!

Olejki eteryczne były używane przez wieki
Widzimy działanie tradycyjnej ziołowej medycyny, używanej bezpiecznie do leczenia różnych ludzkich chorób od czasów starożytnych Chin. Potem widzimy to działanie znowu w Clove – dużo silniejsze działanie anty – HSV w połączeniu.
Eucalyptus radiata – znowu mamy eukaliptol 65 – 70%, terpenol 5 – 10%, limonin 4 – 8% i alfa pinen 2 – 6%. Jest to bardzo interesujące. Mówiliśmy już dużo o tym olejku i jego sile działania przeciw wirusom. Jednakże, 4 – 8% linololu lub limoniny nie będzie miało żadnego wpływu na raka lub guz. Jest to za mało. Dlatego takiej korzyści nie osiągniemy z Eucalyptus. Osiągniemy natomiast działanie eukaliptolu i alfa pinen bezpośrednio na system odpornościowy i będzie to wspaniałe działanie antywirusowe, ponieważ eukaliptol jest alfa terpenolem i jest bardzo silnie antybakteryjny i antywirusowy.

Wspaniała wartość Eucalyptus Radiata
To połączenie daje nam broń do ataku na śluz i stymulowanie odpowiedzi systemu odpornościowego przeciw wirusom. Możemy dyfuzować Eucalyptus Radiata. Możemy wmasować go w gardło, dodać do wody i płukać gardło. Można go połknąć, wmasować w stopy, można zastosować Raindrop (technikę deszczowych kropel) na plecach. W każdej aplikacji na ludzkie ciało można zastosować Eucalyptus Radiata.
Odchodząc trochę od tematu, aby dać wam trochę więcej informacji o używaniu olejków eterycznych. Powiedzmy, że mamy zator w klatce piersiowej i nie jesteśmy pewni co to jest i skąd pochodzi. Użyliśmy Thieves i nie przeszło. Jest na to bardzo dokładne wyjaśnienie i ci, którzy byli na moim stopniu pierwszym i stopniu drugim w przeszłości słyszeli tą wypowiedź: „Można używać olejków do diagnozowania chorób”. Kto słyszał jak to mówiłem? Powtarzam to ciągle. Użyliśmy więc Thieves i stan się nie poprawił. Nie nadszedł przełom, nic nie przeszło.
Ci, którzy byli na moich zajęciach słyszeli jak mówiłem: „Jeśli nie widzimy żadnej zmiany w ciągu 60 sekund, znaczy to że używamy złego olejku”. Ale jesteśmy tak przywiązani do tradycyjnych metod leczenia chorób, że bierzemy coś i czekamy dzień, potem bierzemy więcej i czekamy, bierzemy jeszcze więcej i czekamy do następnego tygodnia, bierzemy więcej i czekamy do następnego miesiąca – ponieważ jesteśmy tak zaprogramowani. Ja jednak chcę was nauczyć, jeśli nie widzimy efektu w ciągu 60 sekund, używamy złego olejku.

Próba 60 sekund
Proszę to zanotować. Myślę, że są około 32 linie na papierze, więc proszę napisać 32 razy. „Jeśli nie osiągamy rezultatu w ciągu 60 sekund, zmieńmy olejek”. Myślę, że ludzie jeżdżą samochodami już tak długo, że przywykli do zmieniania oleju co trzy miesiące lub 5000 mil, więc używają tego samego olejku przez trzy miesiące przez 5000 mil a potem sięgają po Release lub Pane Away lub coś innego. Ale my mamy olejki do dyspozycji – używajmy ich, na miłość boską! Najlepszą zabawę będziecie mieli z eksperymentowania nimi. Wracajcie więc do tego, jeśli nie widzicie rezultatów w ciągu 60 sekund (nie mówię tutaj o pełnej remisji) ale przynajmniej 99% – zmieńcie olejek. Weźcie Eucalyptus Radiata i troszkę płynu do płukania ust i płukajcie tym, lub nałóżcie na punkty klatki piersiowej na stopach.

Thieves1

Bądźmy wytrwali z olejkami
Połóżcie trochę na punkty zatok pomiędzy palcami u stóp. Tak samo na punkty układu oddechowego na oczach, punkty słuchowe na uszach, wmasujcie w klatkę piersiową i w plecy – i jeśli nie zaczniecie odczuwać różnicy zanim dojdziecie do końca, macie problem!
Oto co należy zrobić. Dodajemy Pine (Pinus sylvestris, sosna). Pine jest bardzo specyficzna, jak Spruce (Picea mariana, świerk). Jedną z rzeczy jaką zrobi Spruce z Eucalyptus Radiata to wciągnięcie go do środka, przez inhalacje. Spruce ma większą gęstość, dodaje ciężaru. Chodzi nam o niższe partie płuc, nakładamy więc Eucalyptus Radiata (4 lub 5 kropli na rękę) i dodajemy 2 lub 3 krople Spruce i 2 lub 3 krople Pine i lekko nakładamy (nie wcieramy) ale trzymamy nawilżone dłonie przy nosie i wdychamy głęboko. Ciężar Spruce przeniesie Eucalyptus Radiata i Pine do niższych parti płuc, mamy teraz wentylację, Eucalyptus Radiata sam nie dotrze do niższych parti płuc ale zostanie wyżej w części gdzie wymieniany jest tlen.
Większość ludzi nie oddycha głęboko; 99% ludzi nie oddycha głęboko chyba że wykonują ćwiczenia aerobic. Krew jest filtrowana w niższych płatach płuc, i tam jest cały śmietnik. Tam powinniśmy doprowadzić tlen. Tam rozmnażają się i akumulują bakterie – w niższych partiach płuc. Spruce pomaga wciągnąć wszystko przez swój ciężar do niższych części płuc, mamy tam bardzo szczególne działanie.

Ulepszanie Thieves dla większej siły
Możemy wziąć Thieves i dodać Spruce; możemy wziąć Thieves i dodać Pine. Możemy wzmacniać mieszanki przez dodawanie innych pojedyńczych olejków. To jest to co mnie tak cieszy i ekscytuje ponieważ nie mają granic możliwości użycia olejków eterycznych, możemy wzmocnić każdy olejek lub mieszankę po prostu przez dodanie innego olejku współdziałającego z nimi. Wszystko co trzeba zrobić to wsłuchać się w swoje ciało, nałożyć olejek, i spokojnie posłuchać. Zwróćcie uwagę na uczucia jakie się pojawiają, ale jeśli nie czujemy, że olejek dociera do naszego problemu prawdopodobnie użyliśmy złej kombinacji. Obiecuję, że jeśli popracujecie nad tym trochę za każdym razem, zanim dodacie 110 olejek, dojdziecie do sedna problemu!
Nie musicie być mistrzami. Był raz pan, który spytał „Jak działają olejki?” i usłyszał odpowiedź „Bardzo dobrze”. Słyszałem inną wypowiedź osoby spytanej „Jak używasz olejków?”, odpowiedź była „Nakładam olejki na tą stronę rano (mój pojemnik z olejkami na tą stronę), i kiedy wszystkie olejki są na tej stronie, znaczy to że użyłam je wszystkie!” nie bójcie się więc używać olejków i eksperymentować z nimi. Bawcie się nimi; udawajcie, że jesteście chemikami i zacznijcie je mieszać i łączyć i zobaczcie co się stanie. Mogę wam powiedzieć – że nie macie się czego bać, ponieważ nie możecie w żaden sposób zaszkodzić olejkom jeśli nie będziecie ich rozcieńczać – więc bawcie się dobrze.

Cinnamon i Cassia
Kora Cinnamon Cassia (strączyniec, kasja) to wspaniały olejek, jest to olejek, który można wszędzie ze sobą nosić. Cinnamon i Cassia są bardzo podobne – są kuzynami i mają wiele wspólnych składników. Cassia nie jest jednak tak gryząca ponieważ poziom aldehydu cynamonowego nie jest tak wysoki i jest to dobry olejek do noszenie w kieszeni i nakładania na ręce.
Znam panią, która lubi Cassia bardziej niż jedzenie! To wspaniałe, kiedy patrzy się na cerę tej kobiety i na jej włosy, wie się że działa tam Cassia ponieważ wszystko nią emanuje. Jest to piękny olejek i trochę delikatniejszy jeśli chcemy przyjmować go wewnętrznie a ma te same właściwości co Cinnamon.

Przyprawianie pożywienia olejkami eterycznymi
Kto z was używa olejku Cinnamon? To dobrze! Kto z was z nim gotuje? Fantastycznie! Spróbujcie gotować z waszymi mieszankami, dodacie dużo wartości przez to do waszego pożywienia. Mam nadzieję, że jeśli mówię „gotować” rozumiecie, że mam na myśli nie gotowanie olejków a przyprawianie nimi. Ugotujcie najpierw a potem dodajcie olejki, na samym końcu, kiedy gotowanie jest skończone, wystarczy tylko dołączyć olejki. Nie wlewamy ich, nie mieszamy w blenderze i stawiamy na rozgrzany palnik i gotujemy. Gotujemy jedzenie i potem kropimy olejkami i mieszamy delikatnie. Olejki są bardzo muzyczne – bawcie się nimi!

Przeciwdrobnoustrojowe działanie olejków lotnych
W przeciwdrobnoustrojowym działaniu olejków lotnych, działanie bakteriostatyczne i fungastatic 22 lotnych olejków, olejek Cinnamon wykazał najwyższą skuteczność w testach na zwalczanie form bakterii / grzybów – jest bardzo silny. Wy też możecie zrobić to samo z olejkiem Cinnamon; zawsze można dodać jedną kroplę – i kiedy pracujemy z olejkiem Cinnamon używamy tylko jedną do dwóch kropel.
Jeśli chodzi o Eucalyptus używamy pięciu lub sześciu kropel, olejek Cinnamon należy zredukować.
Mamy obecnie całą linię produktów Thieves i czy nie wyglądają one jakby przybyły z XIX wieku? Otóż, przybyły! Jest to wspaniała seria, która siedząc na waszej półce będzie wspaniałym powodem do rozpoczecia rozmowy. Wielu ludzi często przychodziło do mnie i mówiło: „Thieves – co to takiego?” i ja odpowiadałem „To naprawdę jest warte skradzenia!” Słyszeliście Steve’a Bentley jak mówił wczoraj, że bardzo lubi mydło z Thieves i naprawdę odświeża ono jego skórę. To wspaniałe.
Oczywiście, mamy też Dentarome. Ultra to moja ulubiona pasta do zębów. Zużywa się ona szybko w naszym domu ponieważ lubimy ją jeść – i ponieważ uwielbiam wartość Thieves. Dlaczego nie – smakuje wspaniale! Myjcie zęby, jedzcie, nakładajcie na ciasto, dodawajcie do budyniu, płatków – jest to wspaniałe!

YL-oils2

Thieves smakuje dobrze – Lavender nie!
Znam pewną historię, która wydarzyła się w Tamarze w Copper Canyon gdzie byliśmy półtora roku temu wykonując pewne zadanie. Miałem Thieves w jednej kieszeni a Lavender w drugiej ponieważ było naprawdę gorąco. Zeszliśmy z gór, przywędrowaliśmy do samochodu i jechaliśmy aby załadować kolejną partię belek, i właśnie kiedy dojeżdżaliśmy do wiosek sięgnąłem do kieszeni aby wziąć Thieves i napić się. W jakiś sposób pomyliłem kieszenie w czasie wspinaczki i o mało nie zjechałem z klifu do rzeki! Thieves smakuje o wiele lepiej niż Lavender! Ale przynajmniej nie miałem żadnych oparzeń, więc kto wie!

Trzymajmy rozpylacz Thieves Spray pod ręką
Mamy teraz jednouncjowy rozpylacz, który dużo lepiej nosić w torebce lub teczce – i naprawdę używajcie tego rozpylacza wszędzie gdzie idziecie z powodu różnych rzeczy, z którymi się stykamy w dzisiejszym świecie. Kiedy podróżuję do krajów trzeciego świata, spray jedzie ze mną. Rozpylam na klamkę u drzwi, wcieram, wchodzę, spryskuję olejkiem siedzenie na toalecie. Proszę tylko nie zapomnieć wytrzeć siedzenia zanim na nim usiądziecie! Jeśli raz popełnicie taki błąd, jeśli spryskacie siedzenie, zapomnicie wytrzeć i usiądziecie, zdarzy się to tylko raz, nigdy więcej nie zapomnicie już wytrzeć tego siedzenia. Mogę wam powiedzieć, że Thieves bardzo dobrze poprawia pamięć!
Cieszcie się całą linią produktów Thieves i wszystkimi swoimi olejkami, cieszcie się z łączenie ich razem i pracowania z nimi, i oglądania fenomenalnych rezultatów jakie osiągniecie używając olejki.
Lato przemija i zaczynamy wchodzić w jesień, porę roku w której wracają różne zarazki, nie musimy być ich ofiarą. Miejcie Thieves Spray pod ręką. Spryskujcie gardło kilka razy dziennie. Nakładajcie Thieves na stopy każdego ranka zanim wyjdziecie za drzwi. Chrońcie się jak ludzie starożytni chronili się dawno temu, nakładając kilka kropli pod język. Używajcie swoich produktów. Dziękuję.

Narrator:
Dziękujemy Gary, i dziękujemy państwu za udział.

BADANIA NAUKOWE , Wiele różnych studiów i prac badawczych w pełni udokumentowało zdolności olejków do zabijania wszelkich mikrobów (wirusy, bakterie, grzyby, pleśń itp.). Na przykład: MEEKER 1988, YANCICH 1989, KATO 1990, NAKAMOTO 1991, DIDRY 1994.

THIEVES Złodzieje jest niezwykle skuteczną kompozycją olejków eterycznych – całkowicie i szybko zwalczających wszelkie mikroby… 99,96 % skuteczności w zabijaniu wszelkich mikrobów przenoszonych drogą powietrzną, co dowiodło wiele ośrodków naukowych prowadząc skrupulatne badania

ULUBIONY PORANNY PROGRAM GARY YOUNG’A ROZPOCZYNANIA
DNIA Z TONIKIEM THIEVES

FORMUŁA TONIKU THIEVES

 • 2 krople kompozycji olejków Thieves
 • 1 kropla olejku z Cytryny (ewentualnie , dzieki ci Catherine)
 • 1 łyżka stołowa organicznego czystego octu jabłkowego – w małej szklance wody

Wypij to na pusty żołądek o poranku. Jeśli będziesz mieć problem z przełknięciem, połknięciem to wlej tonic do żelowych kapsułek i je połknij lub wymyśl coś co ci odpowiada.

BRAĆ OLEJKI W ORGANICZNYM OCCIE JABŁKOWYM MÓWISZ?

Poprzednio do późnych lat 1700 roku, olejki eteryczne tradycyjnie były spożywane, aplikowane w organicznym occie jabłkowym ponieważ to było doskonałe w odkwaszaniu organizmu i utrzymywania właściwego pH w żołądku. Tak więc dodawanie różnych olejków do organicznego octu jabłkowego i stosowanie różnych kompozycji z użyciem tego octu jako nośnika pomagało jeszcze bardziej powiększyć i tak już niesamowite wprost korzyści (i bez żadnych negatywnych skutków ubocznych) stosowania olejków eterycznych terapeutycznej jakości. Pomiędzy 1780 i 1820 r. pojawiły się antybiotyki , rozpoczęto pierwsze próby użycia antybiotyków, testowano je i gdy okazało się, że zwalczają mikroorganizmy, to mimo ich ogromnej szkodliwości dla organizmu człowieka i zwierząt z uwagi na ich wielkie zalety komercyjne i szanse na ogromny zysk zaczęto je stosować jako główną i niemalże jedyną metodę medycyny akademickiej. Wszystkie wcześniejsze bezpieczne, skuteczne i praktyczne terapie zostały celowo zapomniane aby nie powstrzymywać burzliwego rozwoju przemysłu farmaceutycznego…

THIEVES POMAGA USUWAC ŚLUZ z organizmu, narządów, tkanki łącznej, mięśni, okrężnicy.

Olejek z Cytryny stymuluje system obronny i pomaga się przedrzeć przez ochronną barierę, która często występuje wokół szkodliwych bakterii, patogenów, trucizn, grzybów czy drożdży, w ciele w jelitach, tkankach, mięśniach itp. Pomaga także w dobrym funkcjonowaniu wątroby i systemu krążenia krwi.

aromaterapiaochronaodpornośćolejki eteryczneyoung living

Comments are currently closed.

3 komentarze to “Siła „Thieves””

 • Aga pisze:

  UWAGA ZE STOSOWANIEM U DZIECI . BARDZO POBUDZA.
  BARDZO SILNY OLEJEK NAPRAWDĘ SILNY.
  Terapeutka od masażu kazała nam odstawić ten olejek, mocno pobudzał dziecko. Problemy ze snem. Wzmożona agresja.

  • admin pisze:

   Oczywiście wszystko zależy od wieku dziecka i jego stanu zdrowia. Wszystkie olejki Young Living są silne w działaniu, ale szczerze mówiąc po raz pierwszy słyszę o takiej reakcji na Thieves’a.

 • Tomasz pisze:

  Coś pięknego. Olejki Young Living to istny dar od Boga !!!!


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/