Dyfuzory do zimnej dyfuzji

24 maja 2015 admin Pozostałe produkty Y.L.E.O.

Termin „aromaterapia” został ukuty przez francuskiego chemika Rene Maurice Gattefosse na początku 1920 roku. Gattefosse całe życie poświęcił badaniu olejków eterycznych i ich właściwości terapeutycznych. Ponad 6000 lat przed Gattefosse, aromaterapia była używana przez Egipcjan, Rzymian i Greków. Imhotep, egipski lekarz polecał olejki do masażu, kąpieli i balsamowania zmarłych. Hipokrates, znany jako ojciec współczesnej medycyny, używał aromatyczne dymy i opary, aby oczyścić Ateny od zarazy.

ultra_sonic

Dzisiaj posiadamy już o wiele większą wiedzę na temat skutków dyfuzji olejków eterycznych. Skutkiem dyfuzowania olejków eterycznych nie tylko jest zwiększenie ilości tlenu w atmosferze, ale także zwiększenie zdolność organizmu do przenoszenia tlenu do komórek. Rozpuszczalne struktury olejków eterycznych łatwo przenikają przez błony komórkowe nosa i dostają się do krwiobiegu. Kiedy znajdą się w krwiobiegu, oleje mogą pomóc transportować tlen i składniki odżywcze do komórek.

Przypuszcza się także, że dyfuzja olejków eterycznych może mieć pozytywny wpływ na układ węchu (mechanizm zapachowy) i układ limbiczny mózgu (centrum pamięci, emocji i motywacji). Gdy olejek jest wdychany przez nos, receptory węchowe otrzymują mikro-drobne cząsteczki olejku transportując je do zastawki w opuszce węchowej. Opuszka węchowa następnie wysyła sygnał do obszarów mózgu, takich jak hipokamp, ciało migdałowate, podwzgórze lub kora węchowa – wszystkie są częścią układu limbicznego odpowiedzialnego za emocje, pamięć długotrwałą i zachowania. Tak więc proces dyfuzji olejków eterycznych ma kluczowe znaczenie w przezwyciężeniu strachu lub urazu i jest niezbędny w budowaniu nowych i pozytywnych wspomnień i doświadczeń.

Jeśli używamy olejków eterycznych terapeutycznej jakości (a tylko takich warto używać!), najlepsze do inhalacji są dyfuzory do zimnej dyfuzji (np. ultradźwiękowe), gdyż te olejki są bardzo wrażliwe na temperaturę, więc kominki aromaterapeutyczne odpadają. Takie dyfuzory możemy podzielić na:

  • takie, w których olejki wkrapiamy na wodę,
  • oraz rozpraszające same olejki (np. bezpośrednio z buteleczki).

Główne korzyści:

  • Dyfuzowanie olejków eterycznych jest doskonałym sposobem, aby pomóc rozładować napięcie, stworzyć atmosferę spokoju i harmonii, stworzyć poczucie równowagi i dobrego samopoczucia,
  • Badania pokazują, że dyfuzowanie niektórych olejów może zmniejszyć w otoczeniu bakterie, grzyby i pleśnie,
  • Dyfuzowanie olejków może wprowadzać nas w stan relaksu, przyczynić się do poprawy jasności umysłu, koncentracji i czujności.
  • Europejscy naukowcy odkryli, że olejki eteryczne mogą pracować jako naturalne środki chelatujące, wiążąc związki metaliczne i chemiczne i usuwając je z organizmu.

Na rynku jest coraz więcej dobrej jakości dyfuzorów, ale trzeba szukać tych z bardzo dobrej jakości materiałów, czyli takich, w których można używać olejków terapeutycznej jakości (te olejki potrafią rozpuścić tworzywa sztuczne i zamiast terapii możemy mieć intoksykację).

Przykładowy dyfuzor Young Living:

aromaterapiadyfuzorolejki eteryczneyoung living

Comments are currently closed.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/