Recepturnik Doroty – odchudzanie i oczyszczanie organizmu

26 lipca 2015 admin Odżywianie i oczyszczanie organizmuWarto wiedzieć

#1 – nocne spalanie tkanki tłuszczowej

Aby znacznie przyspieszyć nocny metabolizm idealnie jest wieczorem wypić specjalnie skomponowany napój, który zapewni spalanie tłuszczu zwłaszcza brzusznego, a rezultaty można już zobaczyć w ciągu kilku dni.

Składniki:

 • sok z jednej cytryny,
 • 1 ogórek,
 • 1 łyżka startego imbiru,
 • 1 łyżka miąższu z aloesu – polecam najlepszy na rynku: Miąższ Aloe Vera
 • pęczek kolendry lub pietruszki,
 • 1/2 szklanki wody,
 • 1 łyżeczka lub więcej miodu (opcjonalnie).

Zblendować  wszystkie składniki i wypić powoli szklankę przed snem.
Miód dodać wtedy kiedy upłynęło co najmniej 3 godziny od ostatniego posiłku.

 • Ogórki są  kluczowym elementem każdego programu odchudzania. Jeden ogórek zawiera tylko 45 kalorii i  jest bogaty w błonnik plus ma dużą zawartość wody
 • Pietruszka i kolendra mają bardzo mało kalorii, zawierają dużą ilość przeciwutleniaczy, witamin i minerałów, wpływają znacząco na gospodarkę wodną organizmu.
 • Imbir przyspiesza metabolizm, zapobiega zaparciom
 • Sok z cytryny skutecznie wypłukuje nagromadzone toksyny
 • Sok z aloesu wyjątkowo silnie stymuluje przemianę materii  i to na każdym poziomie, od przyspieszenia trawienia, poprzez wchłanianie w jelitach po przemiany energetyczne na poziomie komórkowym.

Źródło: http://sekrety-zdrowia.org/chudnij-podczas-snu/

aloes_odchudzanie


#2 – mikstura oczyszczająca Józefa Słoneckiego

Głównym celem jest oczyszczenie jelit ze złogów i wyleczenie nadżerek układu pokarmowego.Miksturę mogą pić również dzieci, kobiety w ciąży, czy karmiące piersią.
Picia mikstury oczyszczającej nie powinno się stosować z innymi formami oczyszczania ciała, odpada nawet picie na czczo wody z cytryną.

Miksturę oczyszczającą tworzą trzy składniki: środek blokujący wchłanianie (olej), środek gojący nadżerki (alocit – wodny roztwór soku z aloesu albo ekstraktu z pestek grejpfruta) oraz środek rozpuszczający złogi (sok z cytryny). Każdy ze składników ma do spełnienia konkretne zadanie:

 • Olej dobrze łączy się ze śluzem wyściełającym błonę śluzową, dzięki czemu na około pół godziny blokuje wchłanianie pozostałych składników Mikstury oczyszczającej, już w początkowym odcinku przewodu pokarmowego. Tym sposobem umożliwia im dotarcie aż do jelita grubego. Dzięki temu, że nie łączy się z wodą, olej nie pokrywa wodnistych nadżerek, lecz odsłania je na gojące działanie alocitu.
 • Alocit jest wodnym roztworem jednego z dwóch preparatów znanych z niezwykłych właściwości gojących – soku z aloesu albo ekstraktu z grejpfruta, spełnia więc rolę środka gojącego nadżerki istniejące w błonie śluzowej przewodu pokarmowego, a także zapobiega powstawaniu nowych.
 • Sok z cytryny wykazuje doskonałe właściwości rozpuszczające, toteż jego zadaniem jest rozpuszczenie patologicznego śluzu obklejającego ściany jelita cienkiego, kamieni kałowych w jelicie grubym, a także złogów zalegających w przewodach żółciowych oraz trzustkowych.

Przygotowanie Mikstury oczyszczającej:
Wieczorem do szklanki z ciemnego szkła lub porcelanowego (albo glinianego) kubka wlać w dowolnej kolejności trzy składniki:

10 ml oleju + 10 ml alocitu + 10 ml soku z cytryny

Przykryć i pozostawić w temperaturze pokojowej, na przykład na parapecie lub (dla wygody) gdzieś przy łóżku. Wypić rano na czczo. Nie jeść ani nie popijać przez co najmniej pół godziny, a jeszcze lepiej przez godzinę – może być oczywiście dłużej.

Uwagi:

Mikstura oczyszczająca nie jest lekiem jako takim i nie koliduje z żadnymi lekami – chemicznymi czy naturalnymi. Jeśli stosujemy jakieś leki, które zgodnie z zaleceniem należy przyjmować na czczo, to przyjmujemy je pół godziny, a hormony tarczycy dwie godziny po wypiciu Mikstury oczyszczającej.
Ze względu na to, że wątroba może nie być w stanie wydalić zbyt dużej ilości toksyn uwalnianych w trakcie samooczyszczania organizmu, Mikstury oczyszczającej nie należy stosować jednocześnie z innymi metodami oczyszczania, by się na siebie działanie tych metod nie nałożyło. Inaczej mówiąc: nie należy poganiać organizmu do zdrowienia.
Aby uniknąć zbyt gwałtownej reakcji organizmu na początku, kurację lepiej jest rozpocząć od ¼ zalecanej dawki, następnie po tygodniu, dwóch (gdyby wystąpiły gwałtowne reakcje to później, po ich ustąpieniu), można zwiększyć ilość składników do ½ pełnej dawki. Następnie, stosując te same środki ostrożności, można zwiększyć ilość składników do ¾ pełnej dawki. Dopiero gdy ta ilość nie wywoła zbyt gwałtownych reakcji (albo miną), można zastosować pełną zalecaną dawkę. W początkach kuracji, gdy istnieje jeszcze możliwość wystąpienia gwałtownych reakcji, składniki Mikstury oczyszczającejodmierzamy skrupulatnie, tj. 2,5; 5; 7,5 i 10 ml. Ale gdy Miksturę oczyszczającą stosujemy już tylko profilaktycznie, to śmiało ilości te możemy odmierzać w przybliżeniu („na oko”).
Mikstury oczyszczającej nie należy mieszać. Nie dlatego, żeby to w czymś szkodziło, ale po prostu nie ma takiej potrzeby.
Składniki do sporządzenia Mikstury oczyszczającej należy przechowywać w chłodnym miejscu lub w lodówce.

Olej jako składnik Mikstury oczyszczającej – do Mikstury oczyszczającej używamy jednego z trzech olejów:

 • Olej z oliwek (oliwę) w pierwszym 3-miesięcznym etapie stosują osoby cierpiące na schorzenia żołądka i/lub dwunastnicy, nadkwaśność lub kamicę żółciową. Osoby, które tych schorzeń nie mają – pomijają ten etap.
 • Olej z kukurydzy (nie modyfikowanej genetycznie! – musi to być wyraźnie napisane na opakowaniu) w drugim 3-miesięcznym etapie stosują osoby, które skończyły bądź pominęły etap pierwszy i cierpią na choroby trzustki i/lub wątroby, i/lub mają podwyższony cholesterol. Osoby, które tych schorzeń nie mają – pomijają ten etap.
 • Olej z pestek winogron jest dla tych, którzy zakończyli bądź pominęli poprzednie dwa etapy i nie mają objawów nieprawidłowego funkcjonowania górnych odcinków przewodu pokarmowego.

Jak wiadomo, zadaniem Mikstury oczyszczającej jest wygojenie i oczyszczenie przewodu pokarmowego – nic ponadto. Dlatego rodzaj oleju należy dobrać indywidualnie, kierując się wyłącznie zaobserwowanymi objawami ze strony przewodu pokarmowego, w myśl zasady, że przewód pokarmowy leczymy po kolei: od górnych odcinków do dolnych. Natomiast inne trapiące nas schorzenia ustępują samoistnie w wyniku uszczelnienia nadżerek i uporządkowania wchłaniania w przewodzie pokarmowym.
Trzymiesięczny okres trwania poszczególnych etapów podano orientacyjnie, niemniej jednak w indywidualnych przypadkach może on być krótszy lub dłuższy.
Jeśli uznamy, że nie mamy kłopotów z którymś z wymienionych odcinków przewodu pokarmowego, albo że nie jest potrzebny aż trzymiesięczny okres leczenia go –przechodzimy do następnego etapu. Natomiast gdy się okaże, że popełniliśmy błąd, bo zbyt szybko przeszliśmy do następnego etapu, to w każdej chwili do poprzedniego etapu i związanego z tym rodzaju oleju możemy powrócić i stosować go tak długo, aż dolegliwości przewodu pokarmowego ustąpią całkowicie.
Oleje kupujemy w sklepach spożywczych lub ze zdrową żywnością, w szklanych butelkach lub, jak w przypadku oleju z kukurydzy, zakręcanych tak zwanych puszko-butelkach. Olej z oliwek przechowywany w lodówce krzepnie, toteż lepiej jest przechowywać go poza lodówką, ale w chłodnym miejscu. Natomiast jeśli takiego chłodnego miejsca nie mamy, to w ostateczności przechowywać go w lodówce też można.

Aloe_Vera_Gel_Forever

Alocit jako składnik Mikstury oczyszczającej

Słowo „alocit” zostało stworzone na potrzeby Mikstury oczyszczającej z pierwszych członów słów „aloes” i „citrosept” w celu jasnego przedstawienia jednego z jej składników. Alocitu kupić nie można, lecz należy wykonać go samemu.

Józef Słonecki miał do dyspozycji jedynie aloes farmaceutyczny, czyli miąższ wyciskany razem ze skórką, w której występują substancje drażniące (aloina i emodyna), dlatego kazał rozcieńczać go wodą, aby nie wywołać biegunki. My do dyspozycji mamy już miąższ aloesowy, który oczyszcza i naturalnie stabilizuje dla nas Forever Living Products (zwany handlowym), dlatego zalecam dodanie go bezpośrednio z baniaka(który po otwarciu przechowujemy w lodówce). Link do miąższu aloesowego TUTAJ.

Alocit z soku z pestek grejpfruta wykonujemy w ten sposób, że półlitrową butelkę z ciemnego szkła napełniamy wodą i dodajemy 35 kropli Citroseptu. Wodę wcześniej należy przegotować i schłodzić do temperatury pokojowej. Zamiast citroseptu można użyć terapeutycznej jakości olejku eterycznego z grejpfruta. Jeśli chcesz się o nim więcej dowiedzieć, kliknij tutaj.

Po półrocznej kuracji roztworem z aloesu na początku, należy co trzy miesiące zmieniać rodzaj środka gojącego (na ekstrakt z grejpfruta i odwrotnie). Te zmiany uzasadnione są faktem, że po pewnym czasie organizm „przyzwyczaja się” do każdego środka gojącego iprzestaje na niego reagować. Teoretycznie można byłoby stosować tylko jeden z środków gojących i robić przerwy, ale nie jest to dobre wyjście, ponieważ nasze środowisko zatruwane jest nieprzerwanie, więc nawet krótka przerwa w profilaktyce może spowodować niepowetowane szkody w zdrowiu.

Józef Słonecki polecał Citrosept jako preparat ekstraktu z grejpfruta – jak sam mówił – tylko dlatego, że dobrze go wypróbował. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by stosować inne preparaty owego ekstraktu. Ja polecam olejek Grapefruit firmy Young Living też z tego samego powodu – wypróbowałam jego niesamowitą skuteczność.
Do wykonania alocitu nie nadają się tzw. żele aloesowe, czyli soki zagęszczone przez dodanie do nich błonnika, np. miąższu aloesowego albo pektyny, która jest po prostu wytłoczynami jabłek, czyli w istocie odpadem po wyciśnięciu z nich soku.
Józef Słonecki spośród wielu dostępnych na rynku czystych soków z aloesu rekomendował, że najlepiej sprawdzają się soki dwóch producentów: Natura-Styl i Laboratoria Natury – te soki rzeczywiście trzeba rozcieńczać, bo nie mają takiej czystości jak miąższ Forever. Poza tym są to soki (rozcieńczony miąższ), czyli mają dużo słabsze działanie zdrowotne.

Sok z cytryny jako składnik Mikstury oczyszczającej

Cytrynę należy cienko obrać z żółtej skórki, wycisnąć z niej sok, zaś pozostałość użyć do koktajlu błonnikowego.

Sok z cytryny to około 10 ml soku, czyli ilość soku, jaką można uzyskać z połówki małej albo 1/3 średniej, albo 1/4 dużej cytryny.

Osoby uczulone na owoce cytrusowe, na początku kuracji w ogóle nie powinny dodawać soku z cytryny do Mikstury oczyszczającej. Dopiero po trzech miesiącach można dodawać jedną kroplę i jeśli ta ilość nie wywoła reakcji uczuleniowej, po tygodniu dodać po dwie krople, i tak dalej – aż do pełnej dawki soku z cytryny. Można też zastąpić sok z cytryny terapetycznej jakości olejkiem eterycznym Lemon – w ilości 35 kropli na 0,5l wody (jak przy citrosepcie).

health-653512_640

Mikstura oczyszczająca podczas ciąży i karmienia piersią

Józef Słonecki zalecał kobietom w ciąży i karmiącym piersią kontynuowanie stosowania Mikstury oczyszczającej, zarówno ze względu na dobro własne, jak i dziecka. Obawy wynikające z zamieszczenia na etykiecie soku z aloesu zakazu leczenia aloesem podczas ciąży i karmienia piersią rozwiewał tłumacząc, że w jego metodzie nie stosujemy soku z aloesu w dużych dawkach mogących wpłynąć na funkcjonowanie organizmu, jakie są zalecane w leczeniu aloesem. Jednym słowem: Mikstura oczyszczająca nie ma nic wspólnego z leczeniem aloesem. Przy zamianie rozcieńczonego soku na miąższ aloesowy jest tylko jedno zalecenie: ze względu na początkową szybką detoksykację organizmu nie zaleca się ROZPOCZYNANIA picia aloesu w ciąży, natomiast można kurację kontynuować.

Mikstura oczyszczająca dla dzieci

Dawki Mikstury oczyszczającej dla dzieci są mniejsze od dawek zalecanych dorosłym i wynoszą (w zależności od wagi ciała): 1/4 do 20 kg; 1/2 do 40 kg i 3/4 do 60 kg.

Jedną z podstawowych cech wyniesionych z domu powinien być szacunek dla własnego zdrowia, a także nawyk dbania o ten najcenniejszy ludzki skarb, bo wiadomo, że czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci – w tym przypadku przekazuje nawyki potomkom. Takim sposobem wyrastają pokolenia ludzi zdrowych, mających szacunek dla własnego zdrowia, albo pokolenia pacjentów, mających swoje zdrowie za nic; bezrozumnie oddających je w ręce ignorantów – specjalistów od chorób.

Jak postępować z dzieckiem, któremu Mikstura oczyszczająca nie smakuje, więc nie chce jej pić? Na początku codziennie rano podajemy mu jego ulubiony napój twierdząc, że to jest „zdrowa miksturka”, a gdy dziecko nabędzie już nawyku picia codziennie rano swojej „miksturki”, dodajemy do tego napoju troszeczkę Mikstury oczyszczającej, za jakiś czas nieco więcej, i tak dalej. I tym sposobem dziecko nawet się nie spostrzeże, że już pije „normalną” Miksturę oczyszczającą, której przedtem nie lubiło.

Od jakiego wieku należy podawać Miksturę oczyszczającą dzieciom? Odpowiedź jest prosta: jak najwcześniej. Trudno jest ustalić ten optymalny wiek – jedno dziecko jest takie, drugie inne – ale generalnie bezpiecznie jest podawać Miksturę oczyszczającą po ukończeniu pierwszego roku życia, w szczegółnych przypadkach – po uzgodnieniu ze specjalistą, lekarzem można podawać ją także niemowlętom.

Dzieci mają przewód pokarmowy o wiele krótszy niż dorośli, więc można u nich zastosować od razu wariant Mikstury oczyszczającej z olejem z pestek winogron.

Kiedy należy spodziewać się wyzdrowienia

Medycyna przyzwyczaiła nas do tego, że wyzdrowienie to zwalczenie objawów chorobowych, co skutkuje szybką poprawą samopoczucia, nie bacząc na długofalowe konsekwencje zablokowania procesu oczyszczania organizmu z toksyn. Mądrzy wiedzą, że usuwanie toksycznych złogów gromadzonych latami praktycznie we wszystkich zakamarkach ciała wymaga czasu i cierpliwości. Mając nieszczelne jelita, z każdym posiłkiem dokładamy do naszego organizmu kolejną porcję toksyn, narażając się na konsekwencje takiego stanu rzeczy. Ideą Mikstury oczyszczającej jest odwrócenie tego patologicznego procesu, toteż po uszczelnieniu jelit rozpoczyna się proces usuwania z organizmu toksycznych złogów, często gromadzonych tam całymi latami. I proces ten dopóty będzie trwał, dopóki nie uzyskamy pełni zdrowia. W związku z tym nie tyle ważne jest, jak długo trwa proces zdrowienia, ile że ten proces trwa!

Jak długo stosować Miksturę oczyszczającą

Mikstura oczyszczająca jest dla tych, którym rozsądek podpowiada, że lepiej jest postawić na zdrowie, gdyż tylko ono gwarantuje uniknięcie chorób oraz dożycie późnych lat starości w doskonałej kondycji psychicznej i fizycznej. Ale dbanie o zdrowie nie jest chwilową kuracją stosowaną w chorobie, gdyż o ten najcenniejszy ludzki skarb należy dbać przez całe życie. Jasno z tego wynika, że Miksturę oczyszczającą należy stosować nieprzerwanie – od wczesnego dzieciństwa do końca życia.

Choroby infekcyjne w procesie zdrowienia

Może się zdarzyć, że wdrożenie Mikstury oczyszczającej wywoła chwilowy spadek odporności. Trzeba wiedzieć, że organizm wykorzystuje zarazki do samooczyszczenia – bakterie do utylizacji toksycznych złogów, zaś wirusy do zaznaczenia i usunięcia wadliwych komórek, które nie dość, że nie pełnią w organizmie żadnej pozytywnej roli, to na domiar złego padają łupem pasożytów, głównie grzyba Candida albicans. Ponadto wadliwe komórki z uszkodzonym kodem DNA stanowią potencjalne ogniska nowotworowe. Dlatego organizm bardzo często dopuszcza do zainfekowania wadliwych komórek wirusami w celu ich zniszczenia. Jest to najlepsza, jeśli nie jedyna metoda ochrony przed prawdziwymi chorobami, ponieważ tak zwane choroby infekcyjne w rzeczywistości chorobami nie są, tylko dowodem, że nasz system odpornościowy prawidłowo pełni swoje funkcje ochronne względem organizmu jako całości. Słaby system odpornościowy nie zdobywa się na tak gruntowny remont organizmu, jakim jest choroba infekcyjna, a więc z użyciem agresywnych zarazków, lecz postępuje zachowawczo, dopuszczając jedynie do zainfekowania toksycznych złogów i wadliwych komórek łagodnymi pasożytami. Wniosek, jaki nasuwa się sam, to ten, że choroby infekcyjne po prostu trzeba odchorować, by wyszły nam na zdrowie. Więc nie ma tutaj sensu pytanie: czy to jest choroba infekcyjna, czy efekt oczyszczania, bo to jest to samo. I jeszcze ważna informacja: objawy chorobowe (gorączka, katar, kaszel) świadczą o tym, że system odpornościowy pełni swoje funkcje prawidłowo. Co należy wtedy zrobić? – Primum non nocere! – Przede wszystkim nie bierzemy żadnych leków, także aspiryny – nic! W chorobie infekcyjnej z gorączką postępujemy następująco:

 • kładziemy się do łóżka, by się wypocić,
 • nie jemy, jeśli nie mamy apetytu,
 • często pijemy wodę, by się nie odwodnić, ale w małych ilościach (raczej po łyżce niż po szklance),
 • czekamy na chęć do życia.

Po tak odchorowanej chorobie wstąpią w nas nowe siły, czyli zauważymy, że wyszła nam ona na zdrowie.

Źródła:
http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/mikstura
http://cudownediety.blogspot.com/2010/10/mikstura-oczyszczajaca-p-jozefa.html

Little girl with soap bubbles
Little girl with soap bubbles

#3 – nalewka berberysowa (naturalny środek grzybobójczy)

Składniki:

 • 1 kg oczyszczonych owoców berberysu
 • 0,5 l spirytusu
 • 200 ml miodu
 • 0,5 l wódki
 • 200 g cukru
 • 1 laska wanilii

Wykonanie:

Oczyszczony berberys, wkładamy na cztery dni do zamrażarki, aby pozbyć się goryczy z owoców (można też zebrać owoce po pierwszych mrozach).

Wyjęte z zamrażarki owoce układamy na blasze (po rozmrożeniu) i wkładamy je na godzinę do piekarnika nagrzanego do 70 stopni, dzięki temu owoce łatwiej oddadzą swój smak i staną się słodsze.
Następnie drewnianą łyżką lub tłuczkiem rozbijamy nieco owoce (oczywiście nie robimy z nich miazgi).

Teraz owoce wsypujemy do słoja ze szczelnym zamknięciem.
Do słoja dodajemy miód, rozciętą laskę wanilii i całość zalewamy spirytusem.
Słój stawiamy na parapecie w słonecznym miejscu, na cztery tygodnie, co dwa, trzy dni wstrząsając słojem.

Po czterech tygodniach, zlewamy do butli spirytus z owoców berberysu (najlepiej przez płótno).
Owoce ponownie zalewamy tym razem wódką i dodajemy cukier, całość ustawiamy na parapet, na osiem, dziesięć tygodni.

Po dziesięciu tygodniach zlewamy wódkę, mieszamy ją z odlanym wcześniej spirytusem i rozlewamy do butelek.

Butelki przekładamy w ciemne, chłodne, miejsce i pozwalamy nalewce dojrzewać.

Długość okresu dojrzewania nalewki w butelkach, zależy tylko od naszej cierpliwości.
Nie może jednak to być okres krótszy, niż trzy – cztery miesiące.

Zadowalające efekty nalewka osiągnie po pół roku dojrzewania, ale jeśli wstrzymamy się z degustacją przez rok, lub dłużej, to otrzymany trunek, będzie miał smak wprost wyborny.

Źródło: http://durszlak.pl/przepis/jesienna-berberysowa-nalewka?c=tag&t=nalewka-berberys

Kuracja dla zdrowych jelit przeciw Candida – 15 ml nalewki 2 x dziennie.

red-berries-1035633_960_720

aloescandidaodchudzanieprzepisytrawienie

Comments are currently closed.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/